Naujausios žinios

Triukai be magijos ir stebuklų

Rimvydas Jaunius ir Andželika Bagočiūnai

Straipsnis buvo išspausdintas  lapkričio 29 d. laikraščio „Širvis“ 46-ame šių metų numeryje

„Ištieskite rankas į priekį, suspauskite kumščius ir ištieskite parodomąjį pirštą,“ – savo šou Širvintose, kavinėje „Lelija“ pradėjo „Lietuvos Talentų“ ir „Didžiojo magijos šou“ dalyvis iliuzionistas Antonas Lavrentjevas pralinksmindamas žiūrovus maža apgaule, nes pats rodė ne parodomąjį pirštą, o nykštį ir iš visų pasijuokė, kad neatskiria pirštų pavadinimų, nes dauguma salės kartojo jo judesius ir net nesiklausė, ką jis sako. Šį iliuzionistą prisimenu iš „Lietuvos talentų“ šou, nes labai prajuokino pasirodymas su šviečiančiu kubiku rubiku, kai jis „išdūrė“ televizijos šou teisėją Samą, prašydamas papurtyti rubiką kubiką tikindamas, kad jis turi įsižiebti. Kai pirmą kartą Samui nepavyko, Antonas paragino pakartoti dar kartą, Samui pakartojus ir kubikui neįsižiebus, Antonas prajuokino daugelį žiūrovų sakydamas, kad Samas jau suaugęs vyras, o tiki stebuklais.

Susitikimo temos „Stebuklas yra pats Gyvenimas“ pirmoji dalis man buvo smagiausia, nes Antonas rodė smagius triukus. Pradžioje jis iš savo stebuklų lagaminėlio išsitraukė plaktuką ir sviedė į salę, kurioje buvo apie šimtas žiūrovų. Visi akimirkai nusčiuvo ir atsikvėpė, kai plaktuką mikliai sugavo jauna moteris. Tuomet Antonas paklausęs ar išsigandome, paprašė moters pademonstruoti, koks tai buvo plaktukas. Pasirodo, taip tikroviškai atrodė lengvutis tuščiaviduris plastmasinis plaktukas. Tuomet pradėjome juoktis, kad patikėjome tokia apgaule. Toliau Antonas rodė triuką su kubikais rubikais: tik prieš akimirką jo rankose kubikas buvo nesurinktas, tuomet sviedė jį į orą ir pagavo jau tvarkingai surinktą.

Labai įdomus triukas su kortomis. Kai į sceną pakvietė Miglę, mano klasės draugės Beatos sesę ir paprašė užrašyti vardą ant išsirinktos kortos, sulankstyti ją ir įsidėti į burną, ką padarė ir jis pats. Susikibus rankomis kortos stebuklingai burnose susikeitė. Miglė iš burnos išsitraukė kortą su Antono vardu, o Antonas su Miglės. Patiko triukas ir su mobiliuoju telefonu. Jis pasikvietė merginą, kuri sutiko duoti jam savo mobilų telefoną ir juo padarė asmenukę, kurią po kelių akimirkų ištraukė iš telefono kaip tikrą popierinę nuotrauką. Vėliau sekė triukai su žaidimų kauliukais, moneta ir buteliu bei kiaušiniais. Pats Antonas buvo labai šmaikštus, geros nuotaikos ir besišypsantis, todėl buvo gera jį stebėti.

Kaip atliekami kai kurie triukai, galima buvo suprasti, bet kai kurie atrodė kaip tikri stebuklai. Pats Antonas antroje susitikimo dalyje sakė, kad jokių stebuklų jis nedaro. „Širvintų miesto bendruomenės projekto pavadinimas „Jei galiu aš, gali ir tu“ yra prasmingas. Aš asmeniškai netikiu jokiais ekstrasensais, būrėjais, kurie aiškina, kad į juos trenkė žaibas ir jis dabar gali skaityti mūsų mintis. Ką darau aš, visa tai galėtų padaryti bet kuris iš jūsų įdėjęs šiek tiek pastangų ir laiko. Triukuose nėra jokių mistinių ar stebuklingų dalykų,“ – pasakojo iliuzionistas Antonas. Jis atskleidė kai kurių triukų paslaptis, kaip juos atlieka pats ir kaip atlieka jo sutikti kitų šalių iliuzionistai. Pasak svečio, jis yra matęs, kaip triukams naudojama žmogaus hipnozė, bet jis neišmano šios srities, todėl nenaudojo šio metodo.

Pats Antonas yra įgijęs telekomunikacijos inžinieriaus specialybę, nors pagal specialybę nedirba, bet universitetas išmokė įveikti sunkiai įveikiamas problemas, užsispirti ir rasti išeitį. Universitete studentai taip pat daro triukus, sugeba per tris dienas išmokti ir įsiminti kone pusmečio informaciją ir išlaikyti egzaminus teigiamu pažymiu.

Iliuzionistas taip pat ragino jaunimą ieškoti tokios veiklos, kuri jiems nuoširdžiai patinka, kuri juos domina ir veža. „Būtent man pasisekė todėl, kad aš radau tą sritį, kurioje man buvo įdomu, linksma, norėjau gilintis ir po kelių metų supratau, kad iš jos galima materialiai išgyventi. Šioje srityje dirbu jau aštuonerius metus ir nebuvo dienos, kad negalvočiau apie triukus. Aš jaunimui galiu būti pavyzdys, kad savo tėvynėje galima surasti kažkokią veiklą, iš kurios galėtų išgyventi ir nereikia niekur išvykti: nei į airijas ar vokietijas… “ – ragindamas jaunimą neemigruoti, kalbėjo Antonas Lavrentjevas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*