Naujausios žinios

Trys viename

Varpininkas

Nomedos Drazdienės piešinys

Su prasidėjusiais Naujaisiais metais! Tegul Jus visus lydi tik geros naujienos, stipri sveikata, džiugi nuotaika ir aplinkinių dosnumas. Žinoma, naivu tikėtis, kad skaičių pasikeitimas iš dvidešimt į dvidešimt vieną kažką pakeis, bet palinkėti smagu, o ir gauti palinkėjimus, manau, taip pat malonu. Taigi atūžėm šventes, tyliau nei kasmet, bet neprasčiau: ir stalai nukrauti, ir saliutai iššauti, galbūt vieni kitų mažiau matėme, bet pasilabinti galėjome įvairiomis priemonėmis. Taigi šventes jau galime palikti istorijai, o va toliau gyvenimas tęsiasi ir įvykių gausa skubina pagrindinius aptarti, patarti, išsakyti savo požiūrį, o ir su jumis, mielieji mano, jaučiu pareigą pasidalinti.

Eina garsas per mūsų karalystę, kad mieste vyks mokyklų pertvarka: ką iškels, ką prijungs, sujungs. Panašiai, kaip tame vaikiškame animaciniame filmuke voras megzdamas tinklą dainavo: čia pakirpti, čia parišti, čia apjuosti, čia pakišti. Mūsų švietimo įstaigų pertvarka tikriausiai vyks tokiu pačiu principu. Bet, mielieji mano, ašai mintiju taip, kad blogiau nebus. Juk valdovės skaidriausiosios vizijos visada pradžioje su tikrove nedera, bet laikui bėgant arba tikrovė prisitaiko, arba vizija žemiau nusileidžia. Taigi bus perkratytas šiais metas miesto švietimo tinklas ir rasis iš trijų mokyklų vadovų tik vienas. Jau pirmas pliusas, dviejų direktorių atlyginimai liks mūsų karalystės biudžete. O pinigų, kaip žinia, niekada nebūna per daug. Gerai, kad pasisekė ir sutaupyti, nepokšėjo naujametiniai fejerverkai, o ir eglė buvo trumpam išjungta, vadinasi, ir skaitliukas mažiau prisuko. Nemažai tų pliusų dėl koronos, tik reikia juos įžvelgti.

Bet grįžkime prie naujos ir būsimos pertvarkos.

Taigi veikiausiai tajai ypatingajai trijų viename mokyklos vadovo vietai yra ypatingas žmogus numatytas. Nebuvau susitikęs tarpuvarty tarpušventy savo kaimynėlės Pranciškos, būčiau klustelėjęs, manau, kad vieną ar kitą kandidato bruožą būtų nupasakojusi. Niekis, spėsim. Suprantama, kad ypatingai vietai reikia ypatingos asmenybės. O ta ypatinga asmenybė turėtų būti kaip reikiant nusipelniusi valdovei skaidriausiajai. Man nuopelnų, žinoma, nemaža yra šiai karalystei, o ir švietimas man ne svetima sritis. Pažiūrėkite, kiek metelių jūsišvieta užsiimu, bet kur mano varpininko diplomas nukištas, niekaip nerandu, tad teks apleisti šią mintį.

Kandidato reiktų paieškoti gal ir su žiburiu. Besibaigę šviesuliai mūsuose, besibaigę. Negi kitaip būtų, kad tą pačią personą iš miesto darželio laikinų vadovo pareigų, į gimnazijos direktoriaus laikinas pareigas būtų permetę. Nors žmogus pats yra laikinas šioje žemelėje, kiek jau jų mano palydėta anapilin, amžiną atilsį jiems, tad gal ir teisingai čia strateguojama – nieko nėra pastoviau už laikinumą.

Panašu, kad valdovei mūsų skaidriausiajai pasisektų ir kokį šachmatų specialistą aplošti, toks matymas priekin, tokios įžvalgos. Galima sakyti, kad vien pėstininkais partijas ar mūšius laimėti gali. Tad, žinant mūsų valdovės skaidriausiosios proto šaltumą, žvilgsnio skvarbumą ir uoslės aštrumą, čia ji visą šalį galėtų valdyti ir patarimus dalinti į visas puses, bet nėra ko stengtis, savam kieme reikia apsitvarkyti, o jau paskui matysim.

Matydamas ją, kaip ypačiai užimtą, o dabar dar ir po švenčių ne tuo, matyt, galvelė užkrauta, mielai sutikčiau padėlioti būsimo trijų viename (gimnazijos, progimnazijos ir pradinės) mokyklų kandidato į direktorius konkursinius reikalavimus: pirmiausia besąlygiškas lojalumas ir visiškas atsidavimas bei pasiaukojimas valdovei be jokių išlygų, tokius kažkada rudnosiukais vadindavo. Antra – šioks toks išsilavinimo limitas ir, žinoma, tai patvirtinantis dokumentas, na kad ir kokis apsišaukėlis neprisiplaktų, o ir kitiems parodyti būtų galima, kad tik vertus priimame. Trečia – preziten…, reprez…, na žodžiu, kad išvaizdą žmogus turėtų, nebūtų gėda kitiems parodyti, o ir pačiam nebaisu pažiūrėti. Ketvirta – reiktų, kad asmenybė kalbos ir iškalbos dovaną turėtų, kada reikia, pavyzdžiui, paploti pasakytų, ar kokį renginuką suktinuką pravestų, su entuziazmu, aistra, karštumu, tragizmu, atsidėjimu, įsikarščiavimu, žavėjimusi, pakilimu, įnikimu kalbą vadovei skaisčiausiajai pasakytų. Penkta – galėtų būti kažkokie privalumai, tarkim, darbas valdovės skaidriausiosios komandoje, galbūt dalyvavimas Tarybos veikloje. Šešta – viskas, kas nesutilpo į prieš tai buvusius. Vyriškos lyties atstovui, manau, čia nelabai nusišypsotų sėkmė, nors iš mano surašytų reikalavimų, vieną kandidatą jau kaip ir matyčiau ir švietime nemenkai pastarasis sukiojasi, o ir reikalavimus atitinka, bet vyras. Juk valdovės skaidriausiosios komandoje karaliauja moteriškumas, mada, parfumai, kosmosas, persiprašau, kosmetika ir panašiai. Žodžiu, vieta beveik paruošta, reikalavimai aiškūs ir vieši, tad prašom pasipustyti plunksneles, susiskaičiuoti savo nuopelnus arba greituoju būdu juos užsitarnauti ir mielai sudalyvauti.

Sėkmės, randant trijų viename valdymo gyslelę!

Jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*