Naujausios žinios

Tūkstantadienio belaukiant

Varpininkas

Vėl redaktorė „ant kilimėlio“ išsikvietė: ieškok, girdi, valdžios darbuose pozityvo. Juk bandžiau jau, turbūt prisimenate, kas iš to išėjo… O gal redaktorė čia man subtiliai užsimena, kad prieš valdžią neburnočiau: apie ją tik gerai, arba nekaip (tfu, niekaip).

Iki šiol apie valdžios darbus vengiau kalbėti, atsimindamas vieno karšto jos gerbėjo žodžius: nei vienas padorus analitikas nekritikuoja pirmą valdymo šimtadienį, leidžia įsivažiuoti. Aš padorus? Žinoma! Analitikas? Kaip čia pasakius… Žodžiu, apskaičiavau, kad šimtadienis jau tikrai buvo, paanalizuokim.

– Niekais užsiimi, analitike, – sako senas bičiulis, atkakęs pas mane net iš Kalnalaukio. –Kokie jau čia didingi darbai atlikti? Va, grūmojo merė apšepusių kioskų prie turgaus savininkams, žadėjo iki vasaros vidurio apsileidėliams pirtį užkurti, o kioskus – baisuoklius nugriauti. Ir ką? Vasara baigėsi, ruduo įpusėjo, o visi kioskai kaip riogsojo, taip ir teberiogso.

– Nugriauti visada spės, gal tų savininkų tebelaukia, tikisi, kad patys susitvarkys, nereiks biudžeto pinigų eikvoti.

– Tai kodėl kitur pinigus taško, netaupo? Mes „kalnalauky“ ir nemiegodami sapnuojam tvarkymo darbus. Jau žadėjo pradėti, dabar, girdžiu, naują projektą užsakė, senas nebeįtinka. O juk kainuos!

– Bičiuli, nusiramink, tokia „kalnalaukiškių“ dalia. Naujai valdžiai netinka senus projektus vykdyti. Melskitės, kad spėtų parengti naują projektą ir darbus pradėti, tada jau kita valdžia užbaigs.

– Aha, taip, kaip naujoji užbaigė mokyklos valgyklos statybas. Vieni pradės, kiti sustabdys, liksim kaip ta ožka – nei lupti, nei skųsti.

– Nespėliokime, kada kas bus, dabar analizuokime, kas nuveikta. Įvažiavimą į tavo daugiabučio kiemą sutvarkė? Sutvarkė. Pažanga yra? Yra. Nenorėk visko iš karto. Po žingsnelį, po darbelį – dešimtmetis, kitas ir „Kalnalaukis“ atgims. Negali prieštarauti – valdžia rūpinasi mūsų gerove. Štai lauko treniruoklius įrengė – sportuok į sveikatą. Ir dar už dyką.

-Taip, bet tuos treniruoklius administracijos direktorė prie savo namų įsirengė. O kodėl ne prie mano?

-Kvailas esi per visą pilvą! Pirma, direktorė visai ne ten gyvena. Antra, valdžia kur nori ten ir rengia.

– O kodėl buvęs meras to nedarė? Štai, kai jo gatvę pradėjo tvarkyti, tai jis nurodė neliesti tos dalies, kur jis gyvena, kad opozicija triukšmo dėl interesų supainiojimo šaršalo nekeltų.

– Ir kiek tos naudos buvo? Šaršalo nekėlė, bet ir padėkos už tai nepareiškė. O dar kaimynai kiek keiksnojo, kad dėl jo skrupulingumo turi per duobes kratytis. O dabartinė valdžia tuo pasinaudojo: operatyviai tą gatvę sutvarkė. Dabar, girdėjau, tie kaimynai sakė balsuosiantys tik už šitą valdžią. Taigi, eksmeras dar ir balsų neteko. Štai kiek naudos iš sąžiningumo!

– O kam merė savo laukiamajame televizorių didžiulį pasistatė? Darbo neturi? Tai spoksos per dienų dienas serialus?

– Ir vėl tu neteisus. Merė per darbus nė nusišnypšti laiko neturi, kur jau ten serialai. Viskas liaudies gerovei. Niekas juk tau nedraudžia užsukti Savivaldybėn ir „pasikultūrinti“ valandą kitą. Tiesa, sako tik vieną kanalą rodo, bet vis geriau negu nieko.

– Vistiek gero mažai. Sako, galvas kapoja, iš darbo atleidžia…

– Paistalai, neskleisk dezinformacijos. Visi iš darbo išeina arba pasirenka žemesnes pareigas griežtai savo noru,visi dokumentai tvarkoj. Jei žmogus staiga pajuto, kad nebegali dirbti ir priima teisingą sprendimą pasitraukti, kodėl valdžia turi tam trukdyti? Ji visada bus už!

– Bet žurnalistai skundžiasi, kad valdžia arogantiška, į klausimus neatsakinėja, ignoruoja.

– Nežinau, aš, pavyzdžiui, jokių klausimų valdžiai neturiu. Iš savo varpinės toli matau ir man viskas aišku. O kam neaišku, tegul aiškinasi patys ir nesuka valdžiai galvos. Jai ir be šito rūpesčių pakanka.

– Dar mokyklą uždarė, atleidimo lapelius į kairę ir į dešinę vis dalina.

– Puiku, vadinasi, darbas vyksta. Neniurzgėk, bičiuli, dėl tokių kaip tu viskas visada atrodo pilka. Mąstyk pozityviai: šimtadienis buvo nenuobodus. Lauksim tūkstantadienio!

Nenuobodžiaukite ir jūs, mielieji!

Jūsų Varpininkas

5 Comments on Tūkstantadienio belaukiant

 1. Smagu skaityti, bet realybė graudi iki ašarų.

 2. „– Bet žurnalistai skundžiasi, kad valdžia arogantiška, į klausimus neatsakinėja, ignoruoja.“

  Kas tie Širvintų žurnalistai? Po žurnalistikos studijų? Nerasi su degtukais.

 3. P. Stasy, o kodėl nekeliate klausimo, kad valdžioje sėdi kas tik nori, o ne tik viešojo administravimo specialistai. Gal ir sprendimų tektų mažiau taisyti ir po teismus mažiau lakstyti. Keista, visas teisės skyrius savivaldybėje, o priimami norminiai dokumentai neteisingi, tai teismas liepia taisyti, tai vyriausybės atstovas. Žurnalistika gi dalykas paprastesnis, nori skaitai, nori ne, nori komentuoji teigiamai, nori, gali nesutikti, tai ir degtukai nelabai reikalingi, smagu, kad neprofesionalams taip šauniai sekasi, taip ir toliau, visai smagu pasiskaityti

 4. Pons Stasy, galite mūsū nelaikyti žurnalistais, bet mes rašysime, o Jūs skaitykite, arba ne. Nors ir trilinki peikite „Širvį“, bet jis, rūpūs miltai, fainas… Vien Varpininkas kaip rašo, tai ne Š. Krašto Varnalėšų istorijos. Iki skausmo pabodo, kam tiek dėmesio senai valdžiai, nesuprantu. Juos kažkada jau tūkstančius kartų vadino valdžiažmogiais( FUI, KAIP NEGRAŽIAI SKAMBA TAS ŽODIS), o dabar Varnalėšose nors valdžiabobėmis pavadintų, bet ne….Meilė yra meilė…

 5. 2 Juoko ona
  Vat ir privyso problemų, kai neprofesionalai darbo Jamasi.

  2 XXL
  Aš nieko prieš Širvį neturiu. Visai smagu. Žurnalistais jūsų nelaikau, bet vistiek skaitau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*