Naujausios žinios

Turim teisę žinoti, kas vyksta

V. Sarpausko nuotr.

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 2 d. laikraščio „Širvis“ 17-ame šių metų numeryje.

Nuo pat ryto skambina susijaudinęs širvintiškis:

– Gal tu žinai, kas dedasi? Ką tik ėjau palei renovuojamą skverą, pastebėjau, kad ardoma garsioji terasa. Kodėl? Juk po griūties statybininkai tikino, kad toji avarija neverta dėmesio smulkmena, eilinis darbinis incidentas, kurį be reikalo išpūtė opozicija ir netikusi spauda. O dabar ardo. Kas vyksta ir ko mums nesako? – karščiavosi vyras.

Puikiai jį suprantu, bet padėti niekuo negaliu. Nes irgi nieko nežinau, jokios oficialios informacijos negirdėjau. Opozicinė spauda praneša, kad statybų priežiūrą vykdančios institucijos lyg ir nurodė brokuotą statinį išardyti, bet mūsų valdžia iki šiol tyli ir reikšmės tam, atrodo, neteikia. Bet mes turim teisę ir norim žinoti, kas ir kodėl vyksta. Neaišku, kodėl ši mūsų teisė yra ribojama.

Esu eilinė pilietė, eilinė rinkėja, nedalyvaujanti politinėje veikloje, neturinti pažinčių „viršūnėse“ ir priėjimo prie ne visiems teikiamos informacijos. Ir nenoriu to priėjimo, man nereikia nieko specialaus, lyg „iš po skverno“ dalijamo. Aš tiesiog noriu gauti informaciją: teisingą, tikslią, pateiktą oficialiais kanalais – savivaldybės tinklalapyje ar spaudoje. Taip, būtent toje spaudoje, kurią vienintelę pripažįsta ir kitiems rekomenduoja rajono vadovės. Jei jos teigia, kad visa kita spauda yra neobjektyvi (kalbama ne tik apie rajoninius leidinius), tai aš jomis tikiu ir laukiu informacijos, skelbiamos „teisinguose“ šaltiniuose. Kažkodėl nesulaukiu, todėl, nenorėdama platinti atseit neobjektyvios informacijos, turiu sakyti, kad nieko nežinau. O štai ką šiuo atveju aš (ir daugelis kitų širvintiškių) labai norėčiau sužinoti: kodėl statoma terasa įgriuvo; kas konkrečiai nutiko ir kodėl?

Ar tikrai statybai buvo naudojami seni, nebetinkami vamzdžiai? Klausiu, nes ne vienas širvintiškis, išmanantis statybų reikalus, apie tai kalbėjo ir stebėjosi. Juk, kol po griūties nebuvo sumeistrauta aklina tvora, žmonės viską matė ir darė išvadas. Bent keletas inžinierinį išsilavinimą turinčių vyrų tvirtino, kad tie naudoti vamzdžiai tiesiog neatlaikė per didelio jiems svorio. Neturiu pagrindo jais (kaip ir „neteisinga“ spauda) netikėti, bet aš laukiu oficialaus atsakymo iš rimčiausią informaciją valdančių šaltinių.

Jei informacija apie senus vamzdžius yra teisinga, kodėl nebuvo laiku imtasi priemonių ir nesustabdytas nekokybiškas darbas? Ar Savivaldybės atstovai neprivalo kontroliuoti vykdomų darbų? Galiausiai, jei tai matė eiliniai širvintiškiai, tai negi nematė atsakingi asmenys?

Kas planuojama toliau? Ar terasa bus statoma iš naujo, ar projektas keičiamas ir jos atsisakoma? Baisu pagalvoti, kad tokia tragedija įvyktų, kai terasoje bus pilna žmonių.

Kiek biudžetui kainuos šis incidentas? Ar visa kaltė tenka rangovams, ar yra kaltės ir iš Savivaldybės specialistų pusės?

Kodėl, tik įvykus avarijai, mes buvome mulkinami apie „nereikšmingą incidentą“ ir apšaukiami panikos skleidėjais ir kenkėjais, nors, pasirodo, buvome teisūs ir padėtis daug rimtesnė, nei mėginta vaizduoti pradžioje?

Ar ir ateityje mes gausime dozuotą informaciją ir būsime laikomi nevertais žinoti tikrąją rajono padėtį?

Nemanau, kad esame pernelyg įžūlūs ir prašome neįmanomų dalykų. Tiesiog mes norime žinoti, kas vyksta iš tikrųjų ir gauti ne dozuotą, o pilną informaciją, kokia ji bebūtų. Neseniai rajone viešėjęs žinomas diplomatas teigė, kad merai turi atsiskaityti kiekvienam žmogui ir suteikti jam visą norimą informaciją. Ar kada nors ir pas mus bus taip padaryta? Labai norėtųsi tuo tikėti.

Jonė Lieponė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*