Naujausios žinios

Turiningas Bočių savaitgalis

Vaclava Vaskelienė

Straipsnis buvo išspausdintas  kovo 22 d. laikraščio „Širvis“ 12-ame šių metų numeryje.

Praėjusio penktadienio pavakarę didelis autobusas, pilnas puikiai nusiteikusių širvintiškių bočių, pajudėjo sostinės link. Vykome į Nacionalinį operos ir baleto teatrą žiūrėti ir klausytis nuotaikingos Vengrijos austro kompozitoriaus Franco Leharo operetės „Linksmoji našlė“, kurios premjera įvyko net 1905 metais Vienos teatre. Nuo to laiko „Linksmoji našlė“ tebėra populiari visuose žemės kampeliuose iki šių dienų.

Mūsų Operos ir baleto teatre šią operetę pastatė žymi austrų režisierė ir choreografė Monika Wiesler, Vienos „Volksoper“ teatre bei daugelio šalių teatruose režisavusi daugelį sėkmingų, puikių spektaklių. Žavėjomės nuostabiomis estų dailininko Eldoro Renterio sukurtomis dekoracijomis bei puošniais kostiumais. Šis menininkas mūsų teatre yra sukūręs ne vienos operos ar baleto scenografiją bei kostiumus.

Dirigento Juliaus Geniušo vadovaujamo orkestro atliekama temperamentinga, svaiginanti muzika savaime dovanojo mums puikias emocijas, o solistai Liudas Mikalauskas, Aistė Pilibavičiūtė, Mindaugas Gylys, Regina Šilinskaitė, Rafailas Karpis ir kiti atlikėjai žavėjo savo meistriškumu.

            Monika Wiesler sakė, kad „operetė yra truputį smagi, truputį liūdna, truputį banali ir truputį nostalgiška, truputį erotiška, truputį pašaipi, truputį juokinga ir visuomet – labai nuoširdi, niekada nepretenduojanti patekti tarp „absoliučių vertybių“, neslegiama didelių ambicijų naštos. Smagi tolerancija, su kuria operetė žvelgia į žmonių silpnybes, prieinama ne kiekvienam, tačiau kiekvienam – tai pramoga ir linksmybė.“

Puikios muzikos, choro, duetų, nuostabių šokių pilnas jaukus vakaras buvo puiki pramoga ir nuostabus laikas, už kurio organizavimą visi vykusieji nuoširdžiai dėkojame LPS „Bočiai“ Širvintų skyriaus aktyvui, jo vadovams Vladislovui ir Zofijai Jablonskams bei Genovaitei Abromavičienei.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*