Naujausios žinios

Tušti puodai garsiai skamba

„Širvio“ redakcija

Kasdien šviesioji paros dalis vis trumpyn ir trumpyn, o juodos šviesos gauname į valias. Atsukti laikrodžiai patvirtina, kad ruduo persirito į antrąją pusę ir netrukus sulauksime šventų Kalėdų. Bet kol dar liko laiko parašyti laišką Kalėdų seneliui ir paprašyti dovanų, pasižvalgykime aplinkui, kokių dovanėlių sulaukėme iš mūsų išrinktųjų, po priesaikos praėjus daugiau kaip pusmečiui.

Pirma – pinga ar brangsta ta šiluma?

Nemažai jau apie tai kalbėta ir rašyta. Daugelis pamena skambią ir pagyrūnišką naujieną spalio 8 d. Savivaldybės interneto svetainėje „Gera žinia: pinga šiluma ir karštas vanduo“. Negalima nepacituoti vieno sakinio iš šios žinutės: „Merės Živilės Pinskuvienės ir Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės teigimu, šias geras naujienas Širvintų gyventojams nulėmė ūkiškas, atsakingas požiūris ir kompetentingas vadovavimas“. Taigi, mielieji, gera žinia jau lapkričio mėnesį tapo nebe tokia gera – šiluma pabrango. Nuo žadėtų 4,87 cento jos kaina padidėjo iki 4,9377 cento.  Vadovavimas sušlubavo, ar kitos priežastys?

Situaciją puolė gelbėti lyg iš dangaus į Širvintas nukritęs Jonas Pinskus, spaudoje pristatomas kaip žinomas politikas. Dėl to galima ginčytis, bet čia ne apie tai. Rajono laikraštyje lapkričio 4 d. išaiškinęs, jog dėl šios situacijos kaltas A. Kubilius ir dabartinė Vyriausybė (nors ją sudaro ir Darbo partijos deleguoti atstovai), „nuramino“ ir „paguodė“ gyventojus. Bet vargu, ar nuo to pasidarė lengviau. Pati merė ir Administracija tyli. Panašu, kad tylėjimo įžadus davė ne tik netikriems žurnalistams, bet ir rajono gyventojams – Savivaldybės interneto  svetainėje jokio paaiškinimo šiuo klausimu nėra. Tyla iškalbingesnė už nepateiktą informaciją. Susidaro įspūdis, kad visuomenėje sklandanti žinia, jog UAB „Širvintų šiluma“ didindama kainą už šilumą, bando susigrąžinti pinigus, išleistus „savanoriškai“ miesto šventės paramai ir kitoms smulkmėms. Taigi, perfrazuojant minėtos žinutės pavadinimą, galima sarkastiškai pasidžiaugti: „Gera žinia: brangsta šiluma ir karštas vanduo, bet šventės tęsiasi“ (juk Kalėdų laukiame!).

Antra – Euroremontas merei ir Administracijos direktorei.

Matėte, gerbiamieji, prieš kelias savaites žvyro kalną ant šaligatvio prie Savivaldybės rūmų? Tai va, taip merė ir Administracijos dirketorė nusprendė savo šimtadienį įamžinti. Ne, ne žvyro miesto gyventojams padovanojo, o savo kabinetuose euroremontą nutarė padaryti. Niekas neginčija, kad valdžios galvos turi reprezentuoti savo rajoną, bet ar labai to reikėjo, ar tai ne dar viena užgaida besibaigiant metams. Negi rajono biudžete atsirado papildomų lėšų šiems darbams? Kaip jau tampa, o gal jau ir tapo, mūsuose įprasta, oficialios informcijos nėra. Gal ir gerai, negirdime patosinių pagyrų, pasidžiaugimų miražais. Gaila tik, kad tai primena puotą maro metu. Pavyzdžiui, kai kuriose rajono mokyklose mokytojai jau buvo priversti per mokinių rudens atostogas išeiti nemokamų atostogų. Taigi prieškalėdinė dovanėlė mūsų išrinktiesiems.

Trečia – dovanotam arkliui…

Valio! To dar nėra buvę! Graži pirmoji iniciatyva – valdžiai parūpo paprasti žmonės ne tik prieš rinkimus. Apie tai skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje: „Artėjantis šaltis 5 vaikus auginančios našlės taip nebegąsdina“.  Administracijos direktorė kartu su Alionių seniūnu parūpino daugiavaikei šeimai tinkamos kūrenti medienos. Labai gražu ir pagirtina! Vienas tik bet – ar labai bus šilta nuo kartoninių atraižų, kurios greitai sudegs ir paliks kalną pelenų. Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Ačiū ir už tokią dovaną! Tikėkimės, kad ateityje šios šeimos, o ir kitų panašiai sunkiai gyvenančių valdžia nepamirš ir parūpins  t i k r ų  m a l k ų.

Ketvirta – vaikų globa – biznis.

Jau kuris laikas tiek Lietuvos Respublikos Prezidentė, tiek ir kiti politikai aiškiai pasisako už vaikų globos namų uždarymą vaikus atiduodant globoti į šeimas. O kaipgi Širvintos? Rugsėjo 24 d. skubos tvarka patvirtinta Širvintų rajono savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba kol kas oficialiai tyli. Tiesa, buvo susirinkimas, aptartas ir šis klausimas. Iš neoficialių šaltinių (nes oficialūs užakę ar išdžiuvę) pavyko sužinoti, kad, kai kurių šios tarybos narių supratimu, vaikų globa šeimoje – biznis ir dar pelningas. Tai va, mielieji žmonės, darykite biznį: imkite vaikus globoti ir praturtėsite! Nieko daryti daugiau nereikia. (Oi, kad taip tikrai būtų). Tiesa, dar viena mintis, nuskambėjusi tame pačiame susirinkime, (kaip laimėti aukso puodą), kad vaikų globoti neduos, o juos tik leis įvaikinti. Suskubkime pasinaudoti šia mintimi, nes neliks vaikų.

Penkta – trinkelės, trinkelėms, trinkelėmis…

Greitu metu turbūt tapsime kurortiniu miestuku, tokiu kaip Ventspilis Latvijoje, ar Druskininkai. Kodėl? Ogi trinkelės ima užvaldyti mūsų šaligatvius, gatves. Gražu, tvarkinga, eiti saugu, o ir malonu. Planuojama naują taką nutiesti nuo Širvintų gimnazijos link parduotuvės „Maxima“. Ne viena valdžia vaikščiojo šiuo keliu, tačiau tik šiai mintis kilo. Tik maža smulkmenėlė, iš kokių lėšų visa tai daroma. Oficialiai turbūt suprantate, kad tyluma, ramuma, o štai viešojoje erdvėje sklando pačių įvairiausių nuomonių. Neskelbsime jų, lai lieka tiems, kuriems tai įdomu. O mums užtenka ir to, kad kurortan atvyks lankytojų ir svečių, pavyzdžiui, iš Baltarusijos. Juk naujoji valdžia, siekdama perimti vadovavimo patirtį iš Baltarusijos Respublikos Postavų miesto, birželio mėnesį buvo išvykusi ten oficialaus vizito. Kodėl gi neapsilankius kaimynams „Mažojoje Baltarusijoje“ (taip kartais viešojoje erdvėje vadinamas Širvintų rajonas) patikrinti, kaip valdžiai sekasi tvarkytis.

Taigi, skalsių ateinančių švenčių, mielieji! O naujai, tiksliau būtų sakyti, esamai valdžiai, daugiau tokių ir panašių dovanėlių mums, širvintiškiams.

ĮSPĖJIMAS: (NE)DARYK, KĄ NORI, KOL ESI VALDŽIOJE, (NE)SKELBK GARSIAI APIE SAVO DARBUS, (KAD IR MENKUS), IR (NE)BŪK ABEJINGAS – TUŠČIU PUODU PAVIRSI!

1 Comment on Tušti puodai garsiai skamba

  1. Sutinku visų 100%., taikliai, atvirai, o svarbiausia tikra.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*