Naujausios žinios

Ugniagesiai įspėja: gaisruose nepaliauja žūti žmonės!

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis sausio 14 d., Lietuvoje žuvo 3 gyventojai. Vien tik iki šių metų sausio 15 d. šalyje jau žuvo 19 žmonių. Dažniausios gyventojų žūties priežastys – neatsargus rūkymas, krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.

Sausio 14 d. pavakare Kalvarijos savivaldybėje, Brazavo kaime, gyvenamajame name kilęs gaisras pasiglemžė moters gyvybę. Atvykus ugniagesiams, visas namas jau skendėjo liepsnose. Gaisravietėje rastas smarkiai apdegęs moters, gimusios 1942 metais, kūnas. Per gaisrą išdegė 2 kambariai, apdegė viduje buvę baldai, namų apyvokos daiktai. Nelaimės aplinkybės tiriamos.

Tos pačios dienos vakarą, dar dviejų žuvusiųjų, smarkiai apdegę kūnai, buvo rasti Kaune, Žemaičių gatvėje, 2-jų aukštų mūrinio namo rūsyje. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė rūsio patalpa. Jo viduje rasti vyro ir moters kūnai. Jų asmenybės nustatinėjamos. Ugnis nuniokojo rūsio patalpas. Pirminiais duomenimis, gaisras galėjo kilti dėl neatsargaus rūkymo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atkreipti dėmesį į grėsmingai didėjantį žūčių skaičių gaisruose. Pasirūpinkite ne tik savo, bet ir artimųjų saugumu, ypač vyresnio amžiaus vienišais žmonėmis. Juolab, kad gaisruose, kaip rodo statistika, dažniausiai žūsta 50–65 metų amžiaus gyventojai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie LR VRM VPPV Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*