Naujausios žinios

Ukmergės ir Širvintų ligoninių sujungimo vizija

Valda PATINSKIENĖ

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 23 d. laikraščio „Širvis“ 20-ame šių metų numeryje.

Pirmadienį įvyko Širvintų rajono tarybos narių susitikimas su Ukmergės meru Rolandu Janicku, Ukmergės ligoninės vyr. gydytoju Rimvydu Civilka, Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktoriumi Vytautu Mockumi. Susitikimo tema – Ukmergės ir Širvintų ligoninių prijungimo galimybių teorija. Ukmergės meras puikiai pasiruošęs ir labai išsamiai pristatė ateities viziją dėl ligoninių sujungimo. Kalbėta ne tik apie sujungimą, meras aiškino, kaip Ukmergės savivaldybė remia savo ligoninę, kaip daug dėmesio skiria jauniems gydytojams, kurių šiuo metu net dvidešimt dirba Ukmergės ligoninėje. Kasmet savivaldybė po 100 tūkst. eurų prisideda prie ligoninės atnaujinimo, šiemet parama bus padidinta. Regis, ukmergiškiai žada gražią ateitį, tik kaip viskas bus – parodys laikas. Maloniai nustebino Ukmergės mero pastaba susitikimui pirmininkaujančiai vicemerei, kuri pradėjo trukdyti Vidmantui Mateikai klausinėti ir išsakyti savo nuomonę. „Lai žmonės klausinėja, išsiaiškina, diskutuoja,čia juk rajono reikalas, galime kalbėtis nors iki vėlyvo vakaro, žmonėms reikia išaiškinti ir išsiaiškinti,“ – ragino svečias. Po tokios pastabos vicemerė nepertraukinėjo kalbančiųjų. Tikėtina, kad ir Ukmergės rajono tarybos posėdžiuose galima laisvai diskutuoti, klausinėti.

Didžiausią susirūpinimą Širvintų ligonine iš dalyvavusių susitikime Tarybos narių išsakė tik V. Mateika. Visi kiti arba tylėdami pritarė, arba jau susitaikė su tokia mintimi. Artimiausiuose tarybos posėdžiuose širvintiškiai ir ukmergiškiai turės nuspręsti dėl tolimesnio ligoninių likimo. Gal ir spręs, balsuos, tačiau jau viskas paruošta susijungimui. Ukmergės savivaldybės juristė išdėstė susijungimo eigą. Jau rugsėjo mėnesį bus išdalinti Širvintų ligoninės darbuotojams atleidimo lapeliai, (netgi pateikė skaičius, kiek reikės išeitinėms pašalpoms išmokėti – 249 358 eurus), pasiūlytos darbo vietos, o nuo 2019 m. sausio 1 d. Širvintų ligoninės nebeliks. Štai ir visa susitikimo išvada.

Dalyvavusieji svečiai mandagiai priminė, kad atsilaisvinusios ligoninės patalpos neliktų be priežiūros, svarbu efektyviai jas naudoti. Tad mūsų savivaldybei reikės ne tik prižiūrėti, apkūrenti, bet protingai eksploatuoti likusias tuščias patalpas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*