Naujausios žinios

Už pareigūnams siūlytą kyšį – 225,96 Eur bauda

Šaltinis: www.lrytas.lt

Nepaisant nuolat girdimų raginimų nesėsti už vairo išgėrus, pareigūnams patruliuojant, policijos priemonių metu nustatoma atvejų, kai už transporto priemonės vairo sėdi neblaivus vairuotojas. Taip nutiko ir lapkričio 3 d., kai Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliai patikrinti sustabdė „Volkswagen Passat“ modelio automobilį.

Patikrinus vairuotojo dokumentus, nustatyta, kad vairuotojas Jurbarko rajono gyventojas. Pareigūnams kilo įtarimas, kad vairuotojas galbūt neblaivus. Vairuotojas, supratęs jog nuo patikrinimo neišsisuks, visą šį įvykį bandė nukreipti kita linkme. Neblaivus už vairo sėdęs vyriškis nusprendė suabejoti pareigūnų sąžiningumu ir pasiūlė 50 eurų kyšį, tikėdamasis, jog pareigūnai girtumo laipsnio netikrins. Vyras buvo įspėtas, kad už pareigūno papirkimą jis gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, tačiau šio įspėjimo nesiklausė ir primygtinai siūlė piniginę sumą, tikėdamasis iš balos išlipti sausas.

Pareigūnai užfiksavo kyšio siūlymo faktą ir toliau tęsė savo darbą – alkoholio kiekio matuokliu patikrino vairuotojo blaivumą. Vyrui nustatytas 1,04 promilės girtumas. Pastarasis savo taktikos nepakeitė ir supratęs, kad klimpsta vis gilyn, griebėsi paskutinio šiaudo – pasiūlė pareigūnams 300 eurų sumą. Įvykdęs administracinį pažeidimą, vyras už valstybės tarnautojo papirkimą patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Tarsi to būtų maža, ant galinės automobilio sėdynės pareigūnai aptiko ir 8 pakelius kontrabandinių cigarečių.

Vairuotojas pristatytas į policijos komisariatą, jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 126 str. 1 d. – transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės). Už įsigytas ir gabenamas cigaretes be lietuviškų banderolių surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 1632 str. 1 d. Už mėginimą papirkti pareigūną pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 2 d.

Byla buvo ištirta ir perduota teismui sutinkamai su LR BPK 426 str., pagreitinto proceso tvarka. Teismo posėdžio metu vyras tik iš dalies pripažino savo kaltę, teigdamas, kad 50 eurų pareigūnams siūlė tikėdamasis, jog šie netikrins girtumo laipsnio, tačiau po blaivumo patikrinimo 300 eurų nesiūlęs, o tik guodęsis, kad žmogui net ir 300 gramų išgerti negalima… Tačiau paklaustas, kiek ir kokiu tikslu tą vakarą jis vartojo alkoholį, vyras prisipažino su kolegomis po darbo šventęs miško kirtimo pabaigtuves ir išgėręs litrą alaus.

Teismas nutarė, kad vyras yra kaltas dėl kyšio davimo ir nutarė pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 2 dalyje. Atsižvelgiant į tai, kad paskirtos administracinės baudos už vairavimą esant neblaiviam ir už kontrabandinių cigarečių turėjimą bei gabenimą sudaro ne menką sumą bei tai, kad nuo lapkričio 3 d. iki lapkričio 5 d. asmuo buvo sulaikytas, teismas vyrui skyrė 225,96 Eur baudą ir 23,16 Eur teisinės pagalbos išlaidų.

Dėl noro išsisukti, pasekmės vyrui buvo didesnės nei galėjo būti už jo padarytus administracinius nusižengimus. Mėgindamas papirkti pareigūnus, vyras stojo prieš teismą ir šalia administracinių nuobaudų dar papildomai nubaustas 225,96 eurų bauda bei gavo teistumą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*