Naujausios žinios

Už šildymą – mažiau. Kam ačiū?

Andželika Bagočiūnienė

Šią žiemą Širvintų rajono centralizuotos šilumos vartotojai už šildymą mokės mažiau. Kodėl? Aiškinamės nagrinėdami Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos svetainėse pateiktą informaciją.

VKEKK duomenimis, 2015 m. rugsėjo 1 d. Širvintų rajono savivaldybės šilumos tiekėjo UAB „Širvintų šiluma“ šilumos kaina buvo nustatyta 4,96 cento už kilovatvalandę. O jau spalio mėnesio UAB „Širvintų šiluma“ tinklapyje skelbiama šilumos kaina yra 4,87 ct/kWh. Palyginti su praėjusių metų spalio 1 d. kaina, kuri buvo 5,42 ct/kWh, šiais metai širvintiškiai už šildymą mokės apie 10 procentų mažiau.

Didžiausia šilumos kaina Širvintų rajono savivaldybėje buvo 2015 metų balandžio mėnesį. Ji siekė 5,55 ct/kWh. Mažiausia šilumos kaina, 4,92 ct/kWh, buvo nustatyta šių metų liepos 1 d.

Širvintų rajono savivaldybės tinklalapyje, spalio 8 d. pranešime „Gera žinia: pinga šiluma ir karštas vanduo“ ši statistinė informacija iš VKEKK taipogi pateikiama be didesnių komentarų. Visgi norėtųsi pažymėti, kad minėtame pranešime tarsi pagyrų nusipelno UAB „Širvintų šiluma“ valdybos pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė pareikšdama, kad šildymo „…sezonui pasiruošta laiku ir tinkamai: suremontuoti pagrindinės miesto katilinės vandens šildymo katilai, visi Širvintų miesto termofikacinio vandens vamzdynai pakeisti naujais. Tai leis iki minimumo sumažinti šilumos nuostolius. Išbandytos ir šildymo sezonui parengtos daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos bei šilumos punktai, visos eksploatuojamos katilinės bus kūrenamos biokuru.“ Valio, tik ar tai tikrai dabartinės valdžios nuopelnas? It burtų lazdele mostelėjus, per 100 dienų susitvarkė šildymo katilai, vamzdynai, būdami po žeme, pasikeitė naujais ir pan. Juk šiaip ar taip, tai yra prieš tai buvusios valdžios ir UAB „Širvintų šiluma“ buvusio vadovo ilgo darbo rezultatas.

Nagrinėjame toliau turimą medžiagą: Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija savo tinklalapyje www.regula.lt skelbia, kad 2015 m. II ketv. vidutinė biokuro kaina (vidutinė biokuro kaina apskaičiuojama įvertinus tiek energijos išteklių biržoje, tiek pagal dvišales sutartis įsigyto biokuro sandorius), įskaitant transportavimo išlaidas, palyginti su tuo pačiu 2014 m. laikotarpiu, mažėjo 36,11 proc.

Tuo tarpu Širvintų rajono savivaldybės tinklalapyje esančiame pranešime nurodoma, kad „Šilumos kainų sumažėjimą nulėmė įdėtos didelės pastangos ieškant įsigyti pigesnio biokuro“. Na, pastangos pastangomis, niekas jų nepasvers, bet iš VKEKK pateiktos informacijos aišku, kad biokuras paprasčiausiai atpigo. Nebent mūsų valdžia tokia galinga, jog galėjo paveikti energijos išteklių biržos kainas. Deja taip nėra.

VKEKK tinklalapyje UAB „Širvintų šiluma“ nuo 2015 m. rugsėjo 10 d. skelbiama karšto vandens kaina – 6,08 Eur/m³. UAB „Širvintų šiluma“ tinklalapyje paskelbtos karšto vandens kainos spalio mėnesį šiek tiek mažesnės – 6,03 Eur/m³. Palyginti su 2014 metų spalio mėnesio kainomis, kurios buvo 6,14 Eur/m³, karšto vandens kaina gyventojams sumažės apie 2 procentus. Taigi mūsų rajono vartotojams šiek tiek atpigs ir karštas vanduo.

Panašiai tvirtinama ir Širvintų rajono savivaldybės pranešime gyventojams dėl mažėjančių kainų už karštą vandenį.

Naujienos iš tiesų puikios: gyventojams atpinga tokie svarbūs dalykai, kaip šiluma, karštas vanduo. Labai norėtųsi pagirti ir merės, ir administracijos direktorės ūkiškumą, atsakingą požiūrį ir kompetentingą vadovavimą, kaip teigiama pranešime gyventojams „Gera žinia: pinga šiluma ir karštas vanduo“. Deja, šiuo atveju negalime pritarti oficialiai skelbiamai informacijai. Šis kainų pokytis toli gražu ne valdžios nuopelnas. Ar ne apie tokį pagyrūniškumą sakoma – tušti puodai garsiai skamba?

Mes manome – taip. O ką manote jūs? Kviečiu komentuoti.

Širvintų rajono savivaldybės šilumos kainų pokyčius nuo 2013 metų gruodžio 1 d. rasite čia.

UAB „Širvintų šilumos“ 2015 metų spalio mėn. šilumos ir karšto vandens kainas rasite čia

UAB „Širvintų šilumos“ 2014 metų spalio mėn. šilumos ir karšto vandens kainas rasite  čia

 

Vidos Šmitienės nuotrauka

4 Comments on Už šildymą – mažiau. Kam ačiū?

  1. Šaunuoliai kad parašėte, taip ir galvojau paskaičius savivaldybės informaciją. Ale girtis nepaliauja , bet tiems kas tikrai daro gerus darbus reklamos nereikia. Manau kai darbų gerų nėra belieka prisiimt kitų nuopelnus.

  2. Birutė Golubeva // 2015 spalio 10 9:13 at // Atsakyti

    Labai informatyvus, pagrįstas straipsnis. Gera skaityti.

  3. Namuose silta ir gera. Laiku ijungtas sildymas neleido šalti ir susirgti. Aciu merei uz tvarka ir rupesti.

  4. Įdomu kokie naudojami katilai, medžiagos ir jų kainos, kad šildymos kainos staiga sumažėjo. :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*