Naujausios žinios

Vaikams iš nepasiturinčių šeimų – didesnė parama įsigyjant mokslo reikmenis

Šaltinis: www.lrv.lt

Siekdama padidinti paramą mokinio reikmenims įsigyti vaikams iš mažas pajamas gaunančių šeimų, Vyriausybė pritarė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisų projektui ir teiks jį Seimui.

Siūloma nuo 45,6 iki 57 eurų (nuo 1,2 iki 1,5 bazinės socialinės išmokos) padidinti paramą mokinio reikmenims įsigyti mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų. Tokia parama skiriama, kai vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų, tai yra 153 eurai.

Taip pat siūloma nustatyti ilgesnį paramos skyrimo terminą, kad parama mokinio reikmenims įsigyti būtų skiriama iki prasidedant mokslo metams arba mokslo metais, bet ne vėliau kaip iki gruodžio 15 d. (šiuo metu skiriama tik iki spalio 20 d.).

Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimais taip pat siūloma įtvirtinti, kad mokyklų steigėjai turėtų galimybę išimties atvejais savivaldybių nustatyta tvarka skiriamam nemokamam maitinimui panaudoti iki 4 procentų išlaidoms socialinei paramai mokiniams finansuoti skirtų valstybės biudžeto lėšų (šiuo metu tam tikslui gali būti panaudota iki 2 procentų lėšų). Taip būtų užtikrinta, kad esant sunkiai situacijai šeimoje, mokyklų steigėjai turėtų galimybę išimties atvejais paremti mokinius visus mokslo metus.

Šaltinis: LRV posėdžio sprendimai

1 Comment on Vaikams iš nepasiturinčių šeimų – didesnė parama įsigyjant mokslo reikmenis

  1. Ubagų skatinimas likti ubagais. Jokios motyvacijos augti, tobulėti. Kam? Kad iš mano didesnių pajamų atimtų ir pijokų ir lodyrių vaikams duotų?
    Vat ir sprunka lietuviai į airijas ir londonus. Durni politikai, apatiška visuomenė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*