Naujausios žinios

Vaiko globa: bendradarbiavimo ypatumai, iššūkiai ir galimybės

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro informacija

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centre spalio 14 dieną vyko Vilniaus apskrities tarpžinybinis susitikimas, kurio tema „Vaiko globa: bendradarbiavimo ypatumai, iššūkiai ir galimybės“. Susitikime dalyvavo Širvintų, Švenčionių, Trakų, Šalčininkų, Ukmergės, Elektrėnų ir Vilniaus rajonų savivaldybių atstovai, šių rajonų atvejo vadybininkai, Globos centrų padalinių vadovai ar deleguoti atstovai, koordinuojantys globos centrų veiklas bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities skyriaus vedėja ir patarėjai iš kiekvieno Vilniaus apskrities rajono.

Projekto vadovė Rugilė Ladauskienė

Projekto vadovė Rugilė Ladauskienė

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su partneriais, globos centrais bei savivaldybių administracijomis, nuo 2019 m. sausio 1 d. įgyvendina Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra“. Todėl susitikimo tikslas buvo pasidalinti jau įgyta gerąja patirtimi komandiniame darbe, siekiant užtikrinti geriausius globojamo ar įvaikinto vaiko interesus bei šios patirties sklaida.

2

Susitikime dalyvavo ir pranešimus skaitė projekto vadovė Rugilė Ladauskienė, Pertvarkos projekto vadovas, Nacionalinio lygmens pertvarkos procesų ekspertas Gedas Batulevičius, Įvaikinimo ir globos skyriaus vedėja Agnė Marčiukaitienė ir atsakinga už pertvarką Vilniaus regione Kristina Paulikė.

Susitikimo metu susirinkusieji, dirbdami grupėse, aktyviai analizavo situacijas, dalinosi gerąja patirtimi sprendžiant sudėtingus atvejus, taip pat diskutavo globos centrų specialistams iškilusiais klausimais, susipažino su iššūkiais, iškilusiais koordinuojant globėjų globos veiklas, ir dalinosi išgyvenimais, kaip sekasi juos įveikti.

Po susitikimo visi norintys aplankė Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro globos centrą, apžiūrėjo patalpas, kur organizuojamos konsultacijos bei susitikimai su biologine šeima, pateikė klausimų dėl darbo su budinčiais globotojais bei paslaugų teikimo įvaikintojams.
Dalyvių teigimu, susitikimas buvo prasmingas, naudingas ir ateityje tikimasi, kad jų dar bus ne vienas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*