Naujausios žinios

„Vaiko Konstitucijoje“ – apie vaiko teises bei pareigas

Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatė specialiai vaikams išleistą „Vaiko Konstituciją“, kuri padės ne tik vaikams, bet ir jų tėvams, seneliams, mokytojams geriau išmanyti vaiko teises bei pareigas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtame specialiame leidinyje vaikai ras naudingą informaciją apie tai, ką galima veikti, kur kreiptis ištikus nelaimei, nuo ko juos turi saugoti suaugusieji. Skaitydami „Vaiko Konstituciją“ vaikai ne tik susipažins su savo teisėmis, bet jiems taip pat bus primintos ir jų pareigos, o tai labai svarbu – kad vaikai augtų sąžiningais, atsakingais, aplinkiniams neabejingais piliečiais, nuo kurių priklausys ir Lietuvos ateitis.

„Ši „Vaiko Konstitucija“ vertinga tuo, kad apie konstitucines vertybes, pagrindines vaiko teises ir įsipareigojimus joje kalbama suprantamai vaikams. „Vaiko Konstitucija“ taip pat yra puiki priemonė vaikų pagarbai Konstitucijai ugdyti. Konstitucija yra gyvybinga ir veiksminga, jeigu ji gyvena visuomenėje, o visuomenė gyvena pagal jos taisykles. Todėl labai svarbu pagarbą Konstitucijai ugdyti jau mokykloje, nes kartu su šia pagarba didėja jaunosios kartos pagarba teisei ir teisingumui, jos pilietiškumas, tolerancija, atsakomybės jausmas“, – sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

„Vaiko Konstitucija“ – tai nedidelė, 39 puslapių, spalvingai iliustruota knygelė, kietu viršeliu ir patogi nešiotis. Ji bus dalinama nemokamai ir pasieks platų mokinių bei jų artimųjų ratą.

Knygelė primins, kad vaikai turi teisę mokytis, gauti gydymą, teisę į poilsį, savo nuomonę ir ją reikšti, tačiau turi gerbti ir kitų nuomonę, leisti pasisakyti ir pabandyti juos suprasti, padėti kitiems, būti atsargiems, pranešti besirūpinantiems suaugusiesiems, kur, su kuo yra ir kada grįš, ir daugybę kitų svarbių dalykų.

„Vaiko Konstitucija“ parengta vadovaujantis Vaiko teisių konvencija. Pastaruoju dokumentu užtikrinamos visos vaiko teisės ir siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę. Konvencija priimta Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje 1989 m. lapkričio 20 d.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*