Naujausios žinios

Vaiko pinigus gauna 2 452 Širvintų rajono vaikai – tai svarbiausia valstybės investicija

Tomas TOMILINAS, LR Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas

Seimas balandį pradėjo svarstyti Vyriausybės veiklos ataskaitą. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos socialinės politikos pažangą, pabrėždama pensijų augimo kartu su vidutine alga, kovos su korupcija, universalių vaiko pinigų naudą, derybų dėl algų skatinimą ir kritiškai atsiliepė apie socialinių pokyčių tempą.

2019-ieji valstybės gyventojams socialinėje politikoje atnešė nemažai naujovių. Nuo šių metų pradžios įsigaliojusi pensijų kaupimo pertvarka, kai pensininkai nebemoka už jaunimo privatų kaupimą, t. y. „Sodra“ neperveda privatiems pensijų fondams. Jaunimui padeda kaupti valstybės biudžetas ir sumažintas mokestinis tarifas, o „Sodroje“ formuojamas didelis rezervas tam, kad kasmet būtų galima didinti pensijas tiek, kiek didėja dirbančiųjų algos. Pagaliau išspręstas konfliktas tarp kartų interesų ir apsaugoti labiausiai pažeidžiamų žmonių – pensininkų – interesai. Jaunoms šeimoms atsirado būsto regionuose programa, nuo sausio iki 50 Eur (daugiavaikėms iki 70 Eur) padidėjo vadinamieji vaiko pinigai, kuriais siekiama mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Anksčiau mokestines lengvatas Širvintų rajone gaudavo apytiksliai tūkstantis vaikų, dabar – universalius vaiko pinigus gauna visi 2 452 Širvintų rajono vaikai. Sutikit, kad skaičiai kalba už save. Tūkstantis vaikų tokiam mažam rajonui yra labai daug. Tai šeimų pajamos, verslininkų klientų perkamoji galia, rajono ekonomika. Kai kurios šeimos negauna pinigais tų išmokų, jei piktnaudžiauja alkoholiu ar pan.

Sulaukus 2019-ųjų, džiugios naujienos pasiekė ir mažiausiai uždirbančiuosius – sumažėjo gyventojų pajamų mokestis per NPD ir jo bazės plitimą, padidėjo minimali mėnesinė alga. Vyriausybė pernai pavasarį pasiūlė visapusišką reformų paketą: šešios reformos, kurios įgyvendinamos kartu, iš esmės pagerins gyvenimo, darbo ir vaikų auginimo aplinką Lietuvoje, žmonės daugiau uždirbs ir turės daugiau paskatų dirbti Lietuvoje.

Labai daug reformų sulaukia nuožmios kritikos. Dėl visuomenės naudai daromų sprendimų, kenčia oligarchinės interesų grupės (alkoholio, vaistų pramonė), jos mobilizuoja sau palankius viešus asmenis, tariamus ekspertus ir kritikuoja. Labai sunku atskirti pagrįstą kritiką ir užsakytą puolimą. Kviečiu visus, kas domisi tiesiogiai klausti manęs apie visas vykdomas reformas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*