Naujausios žinios

Vaikų dienos centras jau švenčia šv. Kalėdas

Valda Patinskienė

Straipsnis buvo išspausdintas  gruodžio 20 d. laikraščio „Širvis“ 49-ame šių metų numeryje

Vaikams dabar tikra „šienapjūtė“, tik spėk lankytis visose kalėdinės eglutės šventėse. Mokyklose, tėvų darbovietėse, pas senelius ir, žinoma, namuose apsilankys Kalėdų senelis. Nepraėjo Kalėdų senelis pro šalį keliaudamas Kalnalaukio gatve – užsuko į Vaikų dienos centrą. O čia pulkas vaikų pasipuošusių, pasiruošusių suvaidinti spektakliuką „Katės namai“. Skubėjo senelis, tačiau jau tokios jo pareigos šiuo metu, tad nori nenori reikėjo seneliui prisėsti ir susipažinti su jo laukusiais vaikais, pašokti, pasiklausyti, ką veikė per šiuos metus vaikai ir čia dirbantis personalas. Vaikų dienos centro vadovė Elena Petkūnienė supažindino su atvykusiais svečiais, padėkojo už draugystę ir paramą centrui. Tai jau dvidešimtoji Kalėdų padėkos šventė centre. Į šventę atvyko Izraelio ambasadorius Amir Maimon, jo padėjėja Ana, Lietuvos pašto atstovė Gintarė, Širvintų policijos komisariato darbuotoja Ginta, Seimo narė Dovilė Šakalienė, televizijos projektų vadovė Daiva Tamošiūnaitė.

Elena priminė, ką vaikai veikė, kur buvo šiais metais. O keliauta ir aplankyta tikrai daug. Ne visų šeimų vaikai galėjo taip atostogauti kaip centro. Dubingiuose vaikai lankėsi ambasadoriaus Amir Maimon rezidencijoje, atostogavo Palūšėje, matė operą „Pelenė“, Lietuvos paštas suteikė galimybę keturiasdešimčiai vaikų ilsėtis Palangoje. Ramūnas Pocevičius Palangoje poilsiaujančių vaikų grupę vaišino restorane „Vila Gražina“, pakvietė į grupių „Patruliai“ ir Yva“ koncertus, o kitais metais pažadėjo padėti aplankyti delfinariumą.

Dienos centre vaikai ruošia pamokas, žaidžia, mokosi ruošti maistą, lanko baseiną, mokosi etikos taisyklių. Patys kuria žaisliukus, įvairius darbelius. Sveikindama su šventėmis, dienos centro vadovė nuoširdžiai dėkojo labdaros ir paramos fondui „Maisto bankui“, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ socialinei tarnybai, jos atstovei Snieguolei, UAB „Grybai“ už skanias grybų sriubas, kurias labai mėgsta vaikai, Lietuvos paštui už pagalbą remontuojant Centro patalpas, Vaikų dienos centro gerajai sielai Audronei Pilkienei, savanorei tautodailininkei Zofijai Jablonskienei, mokančiai vaikus audimo meno, Zinai Stonienei už vaikų muzikinį paruošimą, Kęstučiui Garbatavičiui, režisavusiam spektaklį „Katės namai“, Daivai Tomošiūnaitei, Juditai Leitaitei, Birutei Golubevai, Gitai Čepienei, socialinėms pedagogėms Renatai, Jolantai, Rajono savivaldybei, merei, rajono bibliotekai, mamoms Astai, Lolitai ir visiems, kurie prisidėjo prie vaikų veiklos centre. Kalėdų senelis tik pritariamai lingavo galvą ir trukčiojo pečiais pritardamas vedėjos žodžiams ir stebėdamasis, kiek daug daroma šiame vaikų centre – vaikų antruose namuose.

Vaikus sveikino ir policijos komisariato atstovė Gita Čepienė padėkodama, kad kviečiama ne tik dėl pasitaikančių problemų, bet ir į susitikimą su Kalėdų seneliu, linkėdama vaikams ir dirbantiesiems būti sveikiems, laimingiems ir įteikė vaikams dovanų. Daiva Tamošiūnaitė su nostalgija prisiminė ekskursiją į Vokietijos Hamelno miestą, kuriame kartu su vaikais vaidino spektaklyje „Žiurkių gaudytojas“, tvirtai prižadėdama vėl dalyvauti vaidinimuose ir laukianti pakvietimo, o šį kartą įteikė „Gerų žodžių žaidimą“.

Izraelio ambasadorius papasakojo, jog prieš 14 mėnesių susipažino su širvintiškiais, iki šiol draugauja ir tikisi, jog draugystė dar ilgai tęsisi. „Mes tik dovanojame dovanas, tačiau labai daug gauname iš jūsų. Dabar toks laikas, kai svarbu ne tik gauti, bet būtina ir dalintis,“ – kalbėjo ambasadorius Amir Maimon, įteikdamas dovanas. Lietuvos pašto atstovė Gintarė priminė, kad vaikai nepamirštų ir kitais metais jų pakviesti į kitas šventes. Ji būtinai atvyks vėl su dovanomis, kaip ir šiemet, juk Kalėdos – stebuklų metas. Pernai Lietuvos paštas įvykdė visus vaikų svajonių norus.

„Tik tas kitus atjaus, kas pats vargelį matęs,“ – taip sveikinimą pradėjo Seimo narė D. Šakalienė. – „Ilgų kalbų dar neišmokau kalbėti, į Seimą atėjau kovoti už vaikų teises, daug yra darbo šioje srityje. O šiandien sveikinu su Kalėdų šventėmis, Naujais metais. Būkite linksmi ir sveiki. Jūsų dovanotą raganą pakabinsiu savo kabinete, ji neleis man pavargti ir visada primins jus,“ – sakė Dovilė Šakalienė. O Elena paaiškino tokį prietarą: jei namie yra tokia lėlė – ragana, tai jau antros raganos nebus.

Sveikintojai tik sveikino, tik teikė dovanas, tad Kalėdų seneliui neliko nieko daugiau kaip atrišti ir savo dovanų maišą. Sušilę, laimingi, besišypsantys vaikai pilnomis sterblėmis dovanų susėdo prie paruošto vaišių stalo. Turi slaptą norą Vaikų dienos centro darbuotojai ir vaikai – labai norėtųsi naujų, šiuolaikinių baldų darbo kambariui, virtuvei – reikės rašyti laišką – tai jau kita Kalėdų senelio užduotis. O dabar pats smagiausias laikas – Kalėdos, atostogos. Lai jos bus puikios ir įsimintinos!

Neringos Tuškevičienės nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*