Naujausios žinios

Vaikų džiaugsmui – „Laisvė dūkti“

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 6 d. laikraščio „Širvis“ 22-ame šių metų numeryje.

„Valio, valio batutai!“ – tai iš vienos, tai iš kitos pusės pasigirdo vaikų džiaugsmingi šūksniai. Kone visa žalioji erdvė užimta ypatingų dydžių batutais su Kakės Makės ir Netvarkos nykštuko atvaizdais. Keisčiausia, kad jokių eilių prie batutų nebuvo. Dūko juose kas norėjo ir kiek tik geidė mažoji širdis. Štai tokios dovanos iš Širvintų rajono savivaldybės birželio 1-osios proga sulaukė mūsų rajono vaikai.

Šalia batutų, ant pastatytos scenos koncertavo Širvinų rajono meno mokyklos bei Kultūros centro kolektyvai. Smagu buvo stebėti, kaip šoka bendraklasės ar violančelę virpina kiemo draugas. Į sceną vieną po kito atlikėjus kvietė dvi raudonnosės nei klounės, nei minimauzės, bet jos buvo tokios žavios, kad ir nesvarbu, ką pamėgdžiojo.

Mėgstantys paspardyti rungėsi kamuoliukų spardymo į taikinį varžybose. Kam pavyko geriau, kam visiškai nepavyko pataikyti į didžulį taikinį, bet visi buvo sužavėti vien tuo, kad galėjo išbandyti šį aktyvų lauko žaidimą

Išsidūkę vaikai galėjo trumpai prisėsti ir išsipiešti ant veido pasirinktą kaukę. Netrukus būsimos betoninės aikštės, bet kol kas dar žaliuojančios, erdvės prisipildė įvairių žvėrelių – tigrų, katinų, peteliškių, bitučių ar šunelių. Jie buvo tokie tikroviški, kad vaikų aplankyti atvykęs Netvarkos nykštukas net išsigando. Pamanė, kad pakliuvo ne į širvintiškių vaikų šventę, bet į tikrą zoologijos sodą. Jį apramino iš paskos atskubėjusi Kakė Makė. Tik susitarusi su vaikais, vis tiek Nykštukui iškrėtė pokštą. Vaikai, užuot ištarę „labas“, garsiai išrėkė „būūūū“ ir išgąsdino Nykštuką, kuris net stvėrėsi už krūtinės tikrindamas, ar širdis neiššoko. Nykštukas neįsižeidė, tuoj atgalios iškrėtė ne vieną pokštą, pašoko, padainavo ir net stebuklingai pavertė Kakę Makę dantukų fėja bei mokė vaikus, kaip reikia valytis dantukus. Šie personažai iš ties vaikų mėgiami, nes tik jiems pasirodžius sceną apspito visas būrys, o kai kas net ir ant scenos ropštėsi.

Tądien vaikams veiklų netrūko ne tik mieste, bet ir aplinkiniuose kaimuose. Pavyzdžiui, Jaskaudžių kaime, D. ir V. Radionovų sodyboje krykštavo VšĮ „Atsigręžk į vaikus“ auklėtiniai. Kas smaližiavo, kas mėgavosi gaiviaisiais gėrimais, kas futbolą žaidė ar ant batutų šokinėjo, kas bendravo, pažintis užmezgė. Įspūdingiausia vakaro dalis – kinologų pasirodymas, sukaustęs ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį.

Gera būti vaiku! Gera turėti vaikų! Pasak Brazilų raštytojo Paulo Coelho, jie mus moko džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokštame.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*