Naujausios žinios

Vaistininkė pataria rankas plauti taip, tarsi jas ką tik iki alkūnių buvote panardinę purve

„Eurovaistinės“ informacija

Asociatyvus pav.

Šiemet dėmesio rankų plovimui išmokome skirti visi, tačiau minint rankų plovimo dieną sveikatos specialistai sako pastebintys, kad vis dar rankas plauname nepakankamai kruopščiai. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako pastebintys, kad žmonės išmoko plauti rankas dažniau, tačiau kartais pasitaiko ir klaidų.

Sugrįžus iš lauko, apsilankius prekybos centre, išlipus iš viešojo transporto, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį – tai pagrindinės situacijos, kai kruopščiai nusiplauti rankas yra ypač svarbu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Ramutė Januškevičienė sako, kad rankų plovimo dažnumas priklauso nuo situacijos, tačiau jas turėtume plauti ne rečiau nei 7–10 kartų per dieną.

Nors dažnai manoma, kad rankas reikia plauti kuo karštesniu vandeniu, R. Januškevičienė paneigia šį mitą. „Rankas reikėtų plauti drungnu vandeniu, jis neturi būti karštas, nes karštas vanduo nuplauna riebalinę plėvelę nuo rankų, kuri taip pat dalinai atlieka mūsų rankų apsauginę funkciją“, – sako vaistininkė.

Reikiamai rankų švarai svarbu naudoti muilą, vaistininkė rekomenduoja rinktis neutralų, o jo forma visiškai nesvarbi, puikiai tinkamas tiek kietas, tiek ir skystas.

Vis dėlto kartais pasitaiko akimirkų, kai galimybės nusiplauti rankas neturime, nors jaučiame, kad derėtų tai padaryti. Vaistininkė tokiu atveju, kai nei dezinfekcinių priemonių, nei vandens su muilu neturite, rekomenduoja pasistengti neliesti paviršių, geriausiai sunerti rankas už nugaros ir kai tik turėsite progą, nusiplauti. Taip pat naudinga turėti rankinėje vienkartinių pirštinių ir tokiomis akimirkomis jas dėvėti.

„Pastebiu, kad dauguma tikrai skiria tinkamą dėmesį rankų higienai, tačiau dar priminčiau, kad plauti rankas reikia iki pat alkūnių. Įsivaizduokite, kad jos visos padengtos purvu, ypatingą dėmesį skirte nykščiams ir toms rankų dalimis, kuriomis viską liečiate“, – pataria „Eurovaistinės“ atstovė.

Rankų plovimo etapus:

Rankų plaštakas ir riešus sudrėkinkite vandeniu.

Namuose naudokite kietą ar skystą muilą be antiseptinių priedų.

Kruopščiai 15–20 sek. rankas muiluokite trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, pirštų galiukus, nagus, nykščius.
Muiluotas rankas nuplaukite tekančio vandens srove. Vanduo turi tekėti nuo riešo pirštų link.

Nuplautas rankas nusausinkite vienkartiniu popieriniu rankšluosčiu ar servetėle.

Vandens čiaupą užsukite su panaudotu vienkartiniu rankšluosčiu ar servetėle, kurią išmeskite į šiukšlių dėžę.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*