Naujausios žinios

Vakcinavimo ypatumai Širvintų rajone

Širvintose prasidėjus visuotinei vakcinacijai ir startavus vieningai registracijos sistemai, Vakcinacijos centras perkeltas į Plento g. 3 (buvusias Širvintų komunalinio ūkio patalpas). Jau pirmąją savaitę „Širvio“ redakcija susilaukė pasipiktinusiųjų komentarų dėl vakcinavimo Širvintose.

Jokių atstumų vakcinacijos centre

„Širvio“ redakcija sulaukė skaitytojos komentarą dėl naujos vakcinacijos vietos ir tvarkos. Pasak moters, ji saugiau jautėsi, kai skiepijosi poliklinikoje, dėl sterilios aplinkos, žmonės laikėsi atstumų, o dabartinis centras įrengtas buvusio Širvintų komunalinio ūkio patalpose, kuriose karts nuo karto kažkas vyksta, pavyzdžiui, registruojami ūkiai, pasėliai.
„Atvykau pasiskiepyti į naują vietą perkeltą vakcinavimo centrą Širvintose. Važiavau su nerimu, ar mane priims skiepytis, nes gavau kelias žinutes skiepytis ir vieną, kurioje buvo anuliuota mano registracija. Po kelių minučių vėl gavau kvietimą registruotis.
Atvykusi į centrą, nustebau dėl masės žmonių. Negana to, kad žmonės prie buvusio komunalinio pastato stovėjo nesilaikydami atstumų, bet ir neaišku buvo, kas nori skiepytis pagal laiką, kas tiesiog stovi gyvoje eilėje. Daug širvintiškių. Nei eilių, nei atstumų, vien tik masė žmonių. Galiausiai prasibroviau per žmonių minią, kad nueičiau laiku pasiskiepyti. Mat, turėjau atvykti likus 10 minučių iki skiepo, taip buvo parašyta sms žinutėje. Laikiausi nurodymų. Prie durų pasitiko vakcinavimo centro darbuotoja. Atkreipiau dėmesį, kad patalpos, kuriose skiepijama, labai mažos, reikiamų atstumų tikrai neišlaikysi.
Galiausiai nuėjau į patalpą, kur turėjo skiepyti. Atėjau savo laiku, o kviečia visiškai kitą žmogų. Dar patikslinau, kad suklydo. Dabar mano laikas. Paaiškėjo, kad sistema sukvailiojo ir išsiuntinėjo žinutes ne tiems žmonėms. Ir juokas ėmė, ir pyktis.
Galiausiai paskiepijo. Dar vis galvojau, kur man prisėsti kokių 15 minučių po skiepo, jei bloga pasidarytų. Nėra kur. Laukiamajame visos vietos užimtos, žmonės laukia skiepo, lauke marios žmonių. Beliko automobilyje prisiglausti.
Savijauta buvo gera, tad po 15 minučių išvažiavau namo. O žmonių daugėjo. Tik vienas kitas laikėsi atstumų. Kai centras veikė Kultūros centre, man labiau patiko. Be to, daug saugiau jaučiausi, kai skiepijausi poliklinikoje. Žmonės ir atstumų laikėsi, ir buvo daugiau tvarkos, ir aplinka sterili. O dabar puiki terpė virusui siausti“, – savo nuomonę redakcijai išsakė skaitytoja Vitalija (skaitytojos pageidavimu vardas pakeistas)

Vakcinacijos tvarka

Interneto svetainėje https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine per Elektroninius valdžios vartus arba su IPasu vyksta registracija norintiems pasiskiepyti. Registruojantis reikia pasirinkti, ar asmuo registruos save ar kitą asmenį, taip pat svarbu nurodyti savo arba kito registruojamo asmens duomenis, kontaktinį telefono numerį ir savivaldybę, kurioje norima skiepytis. Registruojantis sudaromos sąlygos ne tik pasirinkti pageidaujamą vakciną, vieną iš galimų laikų vakcinacijai, bet ir norimą vakcinacijos vietą iš siūlomų variantų. Pavyzdžiui, asmuo, dirbantis Širvintose, bet gyvenantis Ukmergėje ar kokiame kitame mieste, gali pasiskiepyti Širvintose.
Registracijos patvirtinimą su nurodyta vakcinacijos data, tiksliu laiku, pasirinkta vakcina ir vieta asmuo gauna iškart po registracijos trumpąja žinute nurodytu kontaktiniu telefono numeriu.
Vakcinuotis prašoma atvykti ne anksčiau nei 10 minučių iki registracijos metu nurodyto laiko. Asmuo turi turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą.
Benagrinėjant tvarką, už akies užkliuvo tai, kad po vakcinacijos turėtų būti asmenų prašoma palaukti 15 minučių šalia procedūrinio kabineto, kad būtų laiku suteikta būtina skubioji pagalba, jei įvyktų staigi nepageidaujama reakcija į vakciną. Panašu, kad, anot skaitytojos Vitalijos, jai niekas nepasiūlė po skiepo pasėdėti kokių 15 minučių.
Jei asmeniui reikalingos dvi vakcinos dozės, antrai vakcinos dozei gauti iš naujo registruotis nereikia! Antros dozės datą ir laiką suderinama vakcinacijos centre po to, kai asmuo paskiepijamas pirma doze.
2021 m. gegužės 23 d. duomenimis, visoje Lietuvoje buvo laisvų registracijos talonėlių: Moderna – 5 372, Comirnaty (Pfizer) – 16 117, Vaxzevria (AstraZeneca) – 5 166, Janssen – 3 313.

Merė keičia skiepijimo tvarką Širvintų rajone

Širvintų rajono merė savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad gegužės 24–27 d. skiepys tik Širvintų rajono žmones. Neva, slaugytojos praėjusią savaitę dirbo iki vakaro, o vakcina daugiausia atiteko asmenims iš visos Lietuvos, Vilniaus, Ukmergės, net iš Nidos atvykusius žmones, o širvintiškių pasiskiepijo tik 5 procentai. „Suprantu, kad dėl tokių sprendimų galime sulaukti stipraus pagrūmojimo iš centrinės šalies valdžios. Ką gi – prie to jau esame įpratę.
Aukcionų, loterijų tikrai nebus, bet SUDARYTI VISAS SĄLYGAS pasiskiepyti norintiems savo rajono žmonėms jaučiu pareigą.
Šią savaitę gavome „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų. Būtent šių gamintojų vakcinų širvintiškiai labiausiai nori ir pageidauja.
Vakar vakcinacijos centre slaugytojos dirbo iki vakaro. Po devintu prakaitu.
Ką matome? Revakcinuotas 221 žmogus. Pirmąja „Prizer“ vakcinos doze paskiepyta 106, „Moderna“ – 43 žmonės.
Iš jų 95 procentai – ne Širvintų rajono gyventojai!
Vakar mūsų slaugytojos skiepijo iš visos Lietuvos, Vilniaus, Ukmergės, net iš Nidos atvykusius žmones“, – teigė merė savo feisbuko paskyroje.
Pasak merės, Savivaldybės, poliklinikos, jos asmeninis telefonas netyla, žinutė po žinutės… „Žmonės skundžiasi, prašo padėti, nes prisiskambinti 1808 – be variantų. O užsiregistruoti skiepui Širvintose – vakcinos nėra, nes viskas sistemoje jau pirmomis valandomis užpildyta.
Kreipiasi žmonės, kurie nedirba dangoraižiuose ar ofisuose prie kompiuterių ir negali ištisą dieną kabėti „online“, laukdami, kada bendroje sistemoje atsiras nauja eilutė ir jiems bus leista užsiregistruoti.
Yra daugybė dirbančių pas ūkininkus, grybyne, braškynuose, galų gale – parduotuvėse, kurie kasdien mums parduoda duoną, ir daugybė kitų…
Prisiimu atsakomybę už sprendimą. Tačiau turiu galvoti ir sudaryti sąlygas pasiskiepyti to norintiems pirmiausiai ŠIRVINTŲ RAJONO GYVENTOJAMS“, – apsisprendžia merė.
Širvintose registracija vakcinacijai gegužės 24–28 dienomis 35+ ir vyresnio amžiaus širvintiškiams vykdys paskirti specialistai darbo dienomis, be to, kaip teigė merė feisbuko paskyroje, bendroje sistemoje atviros visai Lietuvai registracijos eilutės nebus formuojamos.

Kas galioja Lietuvoje, tas nė motais merei

Iki šiol pagal galiojančią tvarką gyvenamoji vieta nebuvo svarbi registruojantis vienoje ar kitoje savivaldybėje skiepui. Todėl ne kartą buvo girdima, kaip kuriam nors rajonui paskelbus, kad, tarkim, savaitgalį skiepys visus norinčius, ten plūstelėdavo vakcinuotis žmonės iš kitur. Taip buvo tiek mažesnėse savivaldybėse, tiek Vilniuje, kuris vienu metu dėl prastos epidemiologinės situacijos gavo kur kas daugiau vakcinų, jas paimant iš kitų savivaldybių.
Tai, kad bendra galiojanti tvarka yra kitokia, portalui „15min“ dar kartą patvirtino ir sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šukšta. „Visa Lietuva yra prisijungusi prie vieningos registravimosi sistemos, tuo ir skiriasi etapinė vakcinacija nuo prioritetinių grupių vakcinavimo. Bet teisybės dėlei reikia pripažinti, kad visuomet buvo galima pasirinkti savivaldybę, kurioje vakcinuosies. Dėl to, kad yra asmenų, kuriems darbo metu ar iškart po darbo patogiau tame mieste. Arba – dirba kitame mieste, nei yra registruoti, studijuoja. Yra daugybė sąlygų, kurios daro įtaką žmogaus apsisprendimui, kur yra patogiau atlikti šią procedūrą. Visada buvo galima rinktis savivaldybę, kur vakcinuosies“, – teigė A. Šukšta. Širvintų rajono merės sprendimo SAM atstovė nekomentavo, tai pavadinusi „merės sugalvota iniciatyva“.
Jeigu merė savo iniciatyva keičia vakcinavimo tvarką, vadinasi, Širvintose galima nesilaikyti saugumo nuo COVID-19 reikalavimų: belieka būriuotis, patalpose vaikščioti be kaukių, nesilaikyti atstumų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*