Naujausios žinios

Valdžios užgrobimo schema

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.smugfil.com

Pratęsime temą apie seniūnų skyrimus. Širvintų rajono savivaldybės administracijos Širvintų seniūnijos seniūno konkurse dalyvavo trys pretendentai. Konkurse į Širvintų rajono savivaldybės administracijos Zibalų seniūnijos seniūno pareigas dalyvavo penki pretendentai. Pasirodo, konkurencija buvo, bet mums nelemta sužinoti, nes pagal Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašą duomenys apie pretendentus neskelbiami.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos Zibalų seniūnijos seniūno konkurso komisijos sudėtis:

Inga Sirutavičė – Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Tarnybos sąlygų skyriaus vedėja (komisijos pirmininkė);

Vaiva Apanavičiūtė – Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Atrankų skyriaus vyriausioji specialistė (komisijos narė ir sekretorė);

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė – Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė;

Dalia Bulonienė – Zibalų seniūnijos Zibalų seniūnaitijos seniūnaitė;

Alvyda Krapienė – Zibalų seniūnijos Anciūnų seniūnaitijos seniūnaitė;

Danguolė Kalesnikienė – Zibalų seniūnijos Šešuolėlių seniūnaitijos seniūnaitė;

Danutė Lemešovienė – Zibalų seniūnijos Kiauklių seniūnaitijos seniūnaitė.

Pasvarstykime atvirai, ar visiems penkiems pretendavusiems buvo sudarytos vienodos galimybės patekti į Zibalų seniūno postą.

Komisijos narių – septyni. Iš jų net keturi dabartinės Širvintų rajoną valdančiosios daugumos atstovai. Vaizdelis tikrai ne koks. Štai Alvyda Krapienė praėjusiais metais pretendavo į Savivaldybės tarybos narius Visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ sąraše. Kita komisijos narė yra Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, išrinkta į Tarybos narius pagal Visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ sąrašą ir, dėl mums visiems aiškių aplinkybių atsisakiusi mandato, jau antrą kadenciją vadovauja Savivaldybės administracijai. Danutė Lemešovienė taip pat figūravo kandidatų į Tarybos narius Visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ sąraše. Danguolė Kalesnykienė vadovauja Bartkuškio daugiafunkciam centrui, Tarybos nario Vytauto Kalesniko, ėjusio į rinkimus su Visuomeniniu rinkimų komitetu „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“, žmona. Jos vyro lojalumas judėjimą sukūrusiam asmeniui niekam nekelia nė menkiausios abejonės. Juk ištikimasis Vytautas, beje, kaip ir daugelis to judėjimo narių iš Darbo partijos traukėsi ir toliau per politines dykumas keliauja su „kūrėja“.

Taigi keturiems „valdovei“ lojaliems asmenims nebuvo sunku apsispręsti, kuris gi iš penkių kandidatų turi tapti ir tapo Zibalų seniūnijos seniūnu. Panaši schema buvo taikoma ir renkant Širvintų seniūnijos seniūną. Beje, ačiū komentavusiems po straipsniu apie „Matrioškas“, kad laimėję kandidatai prieš konkursą galimai jau buvo supažindinti su konkursiniais klausimais. Nors kam jiems tų klausimų reikėjo? Keturi „taip“ prieš tris „ne“ būtų nulėmę net nė vieno klausimo teisingai neatsakiusio „tinkamiausio“ kandidato laimėjimą.

Ši situacija dar kartą įrodo, kad politikoje kiekviena smulkmena lemia siektinus rezultatus. Rodos, toks menkas neapmokamas seniūnaičio postelis leidžia įgyvendinti viso rajono valdžios užgrobimo schemą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*