Naujausios žinios

Vasario 16-osios minėjimas Čiobiškio pagrindinėje mokykloje

Fausta Sapitavičiūtė

srf logo

Straipsnis buvo išspausdintas  vasario 22 d. laikraščio „Širvis“ 8-ame šių metų numeryje.

Čiobiškio pagrindinės mokyklos bendruomenė Vasario 16-ąją švęsti pradėjo jau antradienį. Per pirmąją pamoką visi susirinko į tautine atributika papuoštą fojė, kur vyko minėjimas. Iškilmingai ir įkvėptai sugiedojus „Tautišką giesmę“, sveikinimo žodį tarė l. e. direktoriaus pareigas Palmira Kvietkauskienė. Ji paragino mylėti savo šalį, priminė dvidešimties narsių vyrų 1918 metų vasarį atliktą didingą darbą.

Minėjime buvo prisimintos istorinės 1918 metų aplinkybės, perskaitytas Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Redas Pranskevičius ir Domantas Piškinas demonstravo paruoštas skaidres, susijusias su Nepriklausomybės paskelbimu.

Skambėjo Janinos Degutytės ir Juditos Vaičiūnaitės eilės apie tėvynę, kurias deklamavo penktokai ir devintokai. Kaip visada žavūs buvo pradinukai – jie Lietuvai skyrė ir dūdelių melodijas, ir pasaką, ir eilėraštį. Pradinukus ruošė mokytojos Gaiva Dambrauskienė ir Valerija Vansevičienė.

O koks minėjimas be tradicinėmis šioje mokykloje tapusių dainų? Skambėjo Erikos Masytės „Laisvė“, K. Vasiliausko „Brangiausios spalvos“. Solo dainavo penktokė Emilija Jakaitė, devintokės Fausta Sapitavičiūtė ir Gabrielė Bareikaitė. Buvo rodomas klipas su Jazzu daina „Rudens naktis sustojo“ iš filmo „Savanoriai“.

Pagyrimo raštais ir atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom! 2017“ mokyklinio etapo nugalėtojai.

Džiugu, kad šventėje apsilankė ir patys mažiausieji – darželinukai, ir kelios mamytės, ir močiutės.

Šventės vedėjais buvo Domantas Piškinas ir Gabrielė Bareikaitė. Scenarijaus autorė – lietuvių kalbos mokytoja Zinaida Palionienė. Garso operatoriaus vaidmenį atliko dešimtokas Lukas Verbickas.

Po rimto ir iškilmingo Vasario 16-osios minėjimo mokykloje griaudėjo šv. Valentino šventė. Vaikai dalino širdeles, rašė meilės laiškelius. Buvo išrinkta Valentina ir Valentinas. Jais tapo penktokai Emilija Jakaitė ir Donatas Muleronka.

Trečiadienį, vasario 15 d., vyko krepšinio tradicinis, trečią dešimtmetį skaičiuojantis, krepšinio turnyras, skirtas Vasario 16-ajai. Dalyviai atvyko iš Bartkuškio, Gelvonų ir Musninkų. Gelvonų gimnazijai atiteko 4 vieta, Bartkuškio daugiafunkcis centras laimėjo 3 vietą, Musninkų A. Petrulio gimnazija užėmė antrąją vietą. Turnyro nugalėtojai – Čiobiškio pagrindinės mokyklos komanda: Lukas Endrikaitis, Lukas Verbickas, Marius Strakauskas, Domas Piškinas, Žygimantas Tveraga. Tritaškių konkurso nugalėtojas – Lukas Endrikaitis iš Čiobiškio pagrindinės mokyklos (23 taškai), Arnas Kiškiūnas iš Musninkų A. Petrulio gimnazijos užėmė 2 vietą – 17 taškų, o trečioji vieta atiteko gelvoniškiui Ignui Gezevičiui (12 taškų). Geriausiai baudas mėtė musninkietis Ligitas Pociūnas (8), čiobiškietis Lukas Verbickas užėmė 2 vietą (7 taškai), bartkuškietis Gediminas Vinckevičius užėmė 3 vietą (6 taškai).

Štai kaip šauniai paminėjome Lietuvos gimtadienį.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*