Naujausios žinios

Vasaros valdovė

Straipsnis skelbtas laikraštyje „Širvis“ 2019-06-12 Nr. 22 (176)

Karšta ta vasarėlė, va tik antra savaitė josios prasidėjo, o man jau užtenka. Nebespėju, mielieji mano, lakstyti ir savo ponios nurodymus vykdyti: čia palaistyk, dabar ten palaistyk, ne dabar vėl ten palaistyk, o kodėl čia nepalaistei? Atrodo, karšta, oras puikus, atostogautum sau ir galvos nesuktum, bet kur tau… Labiausiai, mintiju ašai, šioje situacijoje nukentėjo ir tebekenčia mūsų mokinukai, karštis atsakantis, o į mokyklą eiti vis tiek reikia ir prie viso to – dar mokytis. Kažkoks naujas vaikų kankinimo būdas. Sugalvojo viena ponia rudžių spalvos plaukais ir viskas, kaip kirviu nukirsta. Atėjo vyriškis, bet matyti, kad skystas, nedrįsta tosios ponios įsakymo panaikinti ir vaikams vasaros su atostogomis sugrąžinti. Mintiju ašai, kad netvarka toj mūsų valdžios padangėje, kas ką nori, tas tą ir daro. Gerai, kad mes turim savo karalystę ir savo valdovę skaidriausiąją, kuri tvarkosi taip, kaip jai reikia, o jei kam netinka, tai užskersuoja kelią ir vis tiek savo padaro. Gal sakau, reiktų mūsų vaikams pasikreipti tiesiai pas jąją, o ką?! Juk dabar josios partija, iš kurios mūsų valdovė neišstojo, o tik susistabdė, ant bangos, girdėjau, kad net apie Seimo pirmininko vietą svajojama, tai kas jai reikštų mūsų karalystės vaikučius apginti, o patiktukų iš visos Lietuvos mokinių gautų. Įsivaizduojate, į mūsų karalystę pas valdovę pradėtų plaukti įvairaus plauko pasiuntiniai su padėkomis nuo vaikučių, su piešiniais, vaizduojančiais, kaip mūsų valdovė nugali vaikų atostogų grobikus. Tuomet jinai taptų visų vaikų mylimiausia ir pačia geriausia. Mano galva, mielieji, čia valdovei reiktų tik savo patikėtiniams komandą duoti ir viskas būtų įvykdyta, nieko čia sudėtingo. Tikriausiai retas kuris per savo atostogas eitų į darbą ir tenai visą laiką keptų.

Žinoma, čia vėlgi toliaregiškas mūsų valdovės žingsnis žengtas: tiek visokiausių pramogų prikurta ir ant vandens, ir virš vandens, ir šalia vandens, ir kaimuose daugiafunkciai sporto centrai, tik bėda, kad mažai ten kas beeiną. O jeigu būtų atostogų laikas, užsikišęs būtų Širvintų karalystės paplūdimys paprastą dieną, byrėtų euriukai, skambėtų vaikų juokas, visi būtų patenkinti. O gal sakau, mielieji, čia dvigubas žingsnis žengtas, taip žergtai stačiai plačiai pažiūrėta į mokinukų problemą: galbūt valdovė duos įsakymą ir visi vaikučiai eis per pamokas mokytis, pavyzdžiui, ant vandens batutų šokinėti, o kiti vandeniu čiuožti. Dar kitiems, bijantiems vandens, daugiafunkciuose aikštynuose lieps nuo karščio gintis. Net ašai patsai nuo savo įžvalgų pritrėkštas esu. Na kur tau taip būna, tik pas mus, tik mūsuose tokios idėjos ir jų įgyvendinimas. Vaikučiai patenkinti būtų tokiais mokslais, tėveliai irgi pritartų šiam reikalui, ir vėl skambėtume per visą Lietuvą, kaip rūpinamasi jaunąja karta, kaip gerai, kad mokslo metai prailginti.

Jo, toli eis, oi toli eis ta mūsų valdovė, juk jei ne jinai, tai mūsuose sporto nė su žiburiu, sako, nebuvo, nes treniruotės vykdavo kažkokiuose dirvonuose. O dabar prašom, tiesiog sporto industrijos valstybė valstybėje. Vyksta mūsuose įvairios varžybos stadione, net pati būsima prezidentienė lankėsi ir savo futbolo žinias demonstravo. Mankštos, šokiai… tik va kažkaip su tuo baseinu nesuprantama, matyt, gerai pastatė, kad niekaip vandens nepripila, dugną gal, sako, pamiršo įstatyti ir dabar iš jo kaip iš to ožio: nei pieno, nei mėsos, o tik šnipštas. Na bet tikėkimės, iki mūsų valdovės skaidriausiosios kadencijos pabaigos kaip nors ir tą dugną sureguliuos.

Svarbiausia, kad lietutis palaistytų tuos svogūnus, kad juos kur bala, o tai jau girdžiu, kad maniškė ateina kibirais žvangindama, vadinasi, dar reikės ir morkas laistyti.

Su karščiausiais vasariniais pamąstymais jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*