Naujausios žinios

Vėlinių savaitgaliui artėjant – policija įspėja

Širvintų rajono policijos komisariato nuotrauka

Sekmadienį minėsime Visų šventųjų, o pirmadienį – mirusiųjų dienas. Paskutinės spalio ir lapkričio pirmosios dienos  – laikas, kai aktyviai lankomasi kapinėse, dėl to padidėja transporto priemonių srautai, suaktyvėja vagys.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariatas įspėja dėl savaitgalį suintensyvėsiančio eismo link kapinių ir ragina būti atidiems, apsišarvuoti kantrybe ir pakantumu. Vienų laukia ilgesnės kelionės, kitų trumpesnės, tačiau bet kokiu atveju vairuotojai raginami planuoti keliones šviesiu paros metu, išvažiuoti anksčiau ir neskubėti, ypač jei planuojate aplankyti kapines keliose šalies vietose. Svarbiausia –  neviršyti leistino saugaus greičio ir laikytis kitų Kelių eismo taisyklių. Rekomenduojama pasirūpinti automobilio technine būkle – pakeisti padangas, patikrinti ar tinkamai veikia automobilio šviesos, valytuvai ir kt.

Kapinių lankymo laikotarpiu ypač suaktyvėja vagystės iš automobilių, dėl to atvykus į kapines, pareigūnai perspėja ir prašo automobilyje nepalikti jokių daiktų. Palikta rankinė, telefonas, automobilio dokumentai ar kiti vertingesni daiktai yra tikras jaukas vagišiams. Priežastimi išdaužti Jūsų automobilio langą ar sugadinti spynelę gali tapti ir paliktas maišelis, kuriame tik žvakės, tačiau vagišius juk to nežino ir, įsibraudamas į automobilį, tikisi rasti ką vertingo. Jokiu būdu nepalikite nerakinto automobilio, praviro jo lango ar stoglangio, net jei artimojo kapas yra visai netoli tos vietos, kur palikote automobilį ar tiesiog nuėjote į šalį išmesti šiukšlių. Vagys naudojasi prieblanda, žmonių išsiblaškymu ir veikia operatyviai. Šitaip ramus kapų lankymas gali atnešti papildomų rūpesčių. Policija informuoja, kad piliečiai visų pirma patys yra atsakingi už savo turtą ir privalo pasirūpinti jo saugumu.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato informacija

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*