Naujausios žinios

Verslo atstovai neįtikino Tarybos pritarti jų prašymui

Andželika BAGOČIŪNIENĖ

Jaunimo sodas – nerūkimo zona. Šaltinis: www.sirvintos.lt

Į Tarybos posėdį ginti savo sumanymo pagerinti susisiekimo infrastruktūrą iki nemaloniai mūsų rajone pagarsėjusio Širvintų r. Beržės kaime (Beržės g. 1) esančio sklypo atvyko net du atstovai. Minimame sklype buvo norėta vykdyti antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimo, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamybą. UAB „Urban line“ pateikė Tarybai prašymą dėl viešosios infrastruktūros sutvarkymo. Šios įmonės užsakovas – UAB „RetroPlast“.

Pirminiame prašyme buvo teigiama, kad gamybinei veiklai funkcionuoti būtina techninius ir eismo saugumo reikalavimus atitinkanti susisiekimo infrastruktūra, todėl įmonė numatė sutvarkyti vietinės reikšmės kelio Beržės k., Širvintų r., atkarpą nuo valstybinės reikšmės krašto kelio Širvintos–Rimučiai–Kernavė–Dūkštos 3,39 km iki Užsakovo valdomo žemės sklypo, adresu Beržės g. 1, Beržės k.. Planuota įrengti 3,5 ir 4,5 m asfalto dangos važiuojamąją dalį, kelkraščius bei inžinierines eismo saugumo priemones (kelio apsauginius atitvarus). Vėliau prašymas buvo patikslintas ir jau teigiama, kad gamyba šiame sklype nebus vykdoma, o planuojama vykdyti sandėliavimo veiklą. Būtent sandėliavimo veiklą atstovai minėjo ir per Tarybos posėdį. Į šį sklypą įmonė ketina investuoti apie 2 milijonus eurų ir tikisi, kad investuotos lėšos atsipirks per dešimtmetį. Taip pat Tarybos nariams jie teigė, kad šioje vietoje bus sukurta net 30 darbo vietų.

Praėjusių metų pradžioje šio sklypo savininkai, manoma, ketino siūlyti Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre tikslinti Beržės upės ištakų padėtį, o dabartinį upės ruožą laikyti melioracijos grioviu. Į Tarybos posėdį atvykę „RetroPlast“ atstovai įnirtingai tikino, kad minėtos gamybos vykdyti šiame sklype neketina ir upelio melioracijos grioviu nepavers. Bet jų teiginiai Tarybos narių neįtikino.

Svarstant šį sprendimo projektą, gausybę klausimų iškėlė tiek valdantieji, tiek opozicijos atstovai. Galiausiai Taryba nusprendė sprendimo projektą atidėti keturiems mėnesiams ir, raštiškai gavus patikinimą, kad sklype nebus sandėliuojamos kenksmingos medžiagos ir nevykdoma atliekų surinkimo bei perdirbimo gamyba, vėl grįžti prie šio klausimo svarstymo.

Ligoninės ir poliklinikos vadovams paskirti priedai

Tarybai svarstyti buvo pateiktas projekto sprendimas, kuriuo VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro bei VšĮ Širvintų ligoninės vadovaujantiems darbuotojams nuo 2020 m. gegužės 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. būtų skiriama mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies 15 procentų priedas nuo mėnesinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies dydžio.

Valdančiosios daugumos Tarybos nariai Tarybai pateikė siūlymus poliklinikos vadovei skirti ne 15, o 20 procentų priedą. Tuo tarpu opozicijos atstovas A. Astikas pasisakė prieš bet kokio priedo skyrimą, nes, jo manymu, nei poliklinika, nei ligoninė nevisiškai užtikrino Širvintų gyventojų poreikius. Jo teigimu, poliklinikos vadovė yra laikina, nes ji neturi tokiai įstaigai vadovauti tinkamo išsilavinimo ir yra merės statytinė.

Į opozicijos nario pasisakymą merė atsakė, kad šis Tarybos narys „kalba su kosmosu“, o abi įstaigos dirbo puikiai ir karantino metu užtikrino visus poreikius. Daugumos balsais buvo priimta poliklinikos vadovui skirti 20, ligoninės vadovui 15 procentų kintamosios dalies dydžio priedą.

Vis daugiau viešų vietų skelbiamos nerūkymo zonomis

Paskutinįjį gegužės ketvirtadienį Širvintų rajono tarybos nariai rinkosi į posėdį svarstyti 29 sprendimų projektus. Vienas iš jų ypač džiugins tėvus, kurie mano, kad viešose vietose rūkantys asmenys rodo netinkamą pavyzdį nepilnamečiams bei taip pat nei kvepia, nei estetiškai atrodo. Taryba patvirtino nerūkymo zonų, kuriose bus uždrausta rūkyti, Širvintų rajono savivaldybėje sąrašą. Nuo sprendimo įsigaliojimo dienos rūkyti bus galima tik vietose, pažymėtose ženklu „Rūkymo vieta“.

Nerūkymo zonų sąrašas:

Širvintų miesto parkas – Jaunimo sodas.

Širvintų miesto skveras prie paminklo „Motina“ žuvusiems Lietuvos kariams ir šauliams atminti.

Širvintų miesto skveras prie skulptūros „Širvinta“.

Širvintų miesto skveras prie pėsčiųjų tilto, esantis Vilniaus g. 58A.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus futbolo stadionas ir 7 metrų teritorija aplink stadiono tvorą.

Širvintų miesto lauko batutų parkas, esantis Vilniaus g. 79.

Širvintų miesto pėsčiųjų tiltas per Širvintos tvenkinį.

Širvintų miesto centrinė aikštė prie Savivaldybės administracijos pastato, Vilniaus g. 61.

Širvintų miesto Igno Šeiniaus gatvė.

Širvintų tvenkinio maudykla.

Medžio skulptūrų parko „Briedžių takas“ teritorija dešinėje Širvintų miesto tvenkinio pusėje nuo P. Cvirkos g. iki Širvintų tvenkinio maudyklos.

Pėsčiųjų ir dviračių takas kairėje Širvintų miesto tvenkinio pusėje nuo P. Cvirkos g. iki Totorių g.

Visos Širvintų rajone esančios vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštynai, lauko treniruoklių aikštelės ir 7 metrų teritorija aplink šių erdvių įrenginius.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*