Naujausios žinios

Vieni klauso kandidatų debatų, kiti plėšo plakatus

Jau šią savaitę rinksime Lietuvos Respublikos prezidentą. Vieni širvintiškiai atvirai sako, kad ignoruos šiuos rinkimus, nes neva jie nėra tokie reikšmingi kaip savivaldos rinkimai. Kiti gi aktyviai stebi kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus debatus, tretieji jau tvirtai apsisprendę, už ką atiduos savo pilietinį balsą prie urnos. Esu iš tų, kurie apsisprendę ir jokie debatai, komentarai, reklaminiai, politiniai neįgyvendinami pažadai ar reklaminiai plakatai mano nuomonės nepakeis.

Nors rinkimai jau ant nosies, bet vis dar sutinku savo draugų rate neapsisprendusių ir galimai apsisprendimą priimsiančių balsavimo kabinoje. Svarstau, kas gali nulemti jų apsisprendimą. Manyčiau, jį gali lemti net mūsų akimis žiūrint visiška smulkmena – nuolatos prieš akis šmėžuojantis veidas ant stendo, pro kurį kas rytą jis praeina į darbą.

Nuo pat Prezidento rinkiminės kampanijos pradžios visose Širvintų seniūnijose teko stebėti, kaip stenduose puikuojasi kandidatų reklaminiai plakatai. Iš devynių kandidatų labiausiai į akis krenta trijų kandidatų veidai. Tai G. Nausėdos, I. Šimonytės ir S. Skvernelio reklaminiai plakatai. Kitų kandidatų nelabai įsiminiau, gal jų plakatų Širvintų rajone ir nėra. Nesu tikra.

Seniūnijose viskas kaip ir aišku. Yra pasiūla, pasirinkimas. Belieka tik iki urnos nueit ir atlikt pilietinę pareigą. Bet pasižvalgius po Širvintų miestą, aiškumas išsisklaido kaip dūmas. Įsivelia mintis, kad siautėja plakatų „plėšikai“, kurie nuo stendų plėšo rinkiminės agitacijos plakatus, arba fanatikai, aklai įtikėję į Skvernelį.

Kodėl taip galvoju? O gi tik jo, Sauliaus Skvernelio, plakatai lieka nepaliesti.

Kreipiausi į I. Šimonytės ir G. Nausėdos rinkiminius štabus klausdama, gal Širvintų miestui plakatų pritrūko, kiek visuose kaimuose jų teko palikt? Atsakymas patvirtino mintis apie „plėšikus“. Pasirodo, plakatai buvo iškabinti ir ne kartą. Kažkas iš po nakties juos nuplėšia palikdami tik Širvintų mieste apsilankiusio kandidato portretą.

Gal Širvintų miesto gyventojams patiko ką S. Skvernelis per susitikimą su gyventojais žadėjo padaryti tapęs Prezidentu? Pažadai viliojantys. Jis ne tik mažins šešėlį, bet ir sukurs energetinę nepriklausomybę, padidins pensijas kone iki minimalios algos, padidins vaiko pinigus ir dar ten kažką darys, kad rajonai suklestėtų. Merė susitikime jį taip pat liaupsino. Vis dėkojo už pagalbą ir palaikymą.

Tik va paskaičiau A. Tapino feisbuko sienoje, kad visi S. Skvernelio kaip būsimo prezidento pažadai niekiniai. Andriaus Tapino teigimu, Prezidentas nemažina šešėlio, tai daro premjeras ir finansų ministras, Prezidentas nėra atsakingas už energetiką, tai daro premjeras ir energetikos ministras, Prezidentas nekelia pensijų, tai daro premjeras su ministrais, ir vaiko pinigų Prezidentas nepakels. Juos kelia premjeras su ministrais. Ir rajonai nepradės klestėti vien naujai išrinkto Prezidento dėka. Regiono politiką vykdo premjeras su vidaus reikalų ministru ir kitais ministrais.

Tai gal visgi apsiriko mūsų miesto gyventojai ir ne tuos plakatus plėšo. Gal reiktų plėšti S. Skvernelio plakatus, kad jis liktų premjero poste ir turėtų dar laiko ir galimybių įvykdyti visus Tautai duotus pažadus, nes viską išvardintą aukščiau įvykdyti tik Premjero ir jo ministrų galioje.

Plakatų kolekcionieriams patarčiau susilaikyti nuo plėšymų, nes, nustačius įtariamuosius, už tyčinį turto sunaikinimą ar sugadinimą gresia piniginės baudos nuo 50 iki 750 eurų. Po rinkimų visi plakatai privalės būti nukabinti. Tai bet kokiu atveju be jokių nuobaudų galėsite nusikabinti plakatus ir, įsirėminę į paauksuotus rėmelius, pasikabinti sau virš lovų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*