Naujausios žinios

„Vienkartinė planeta“: kaip lengva mieste nukirsti šimtametį ąžuolą?

V. Sarpausko nuotrauka

Kaip lengva Lietuvos mieste nukirsti šimtametį ąžuolą?  Pirmadienį po 16.00 val. žinių per LRT RADIJĄ klaus laidos „Vienkartinė planeta“ autorė Vaida Pilibaitytė.

Laida kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

http://www.lrt.lt/radijas/anonsai/22282

Širvintų gyventojams miesto merė Živilė Pinskuvienė pristato naują miesto aikštės viziją: žalią erdvę priešais savivaldybę siūloma iškloti trinkelėmis, pašalinant 11 brandžių medžių, tarp kurių – ir sveikas šimtametis ąžuolas.

Šalininkai idėją giria, teigdami, kad miestas neturi aikštės, o iš trinkelių sudėliotas nuskaitomas QR kodas simbolizuotų modernų požiūrį. Tuo metu senbuviai prisimena, kaip bendruomenė išgelbėjo ąžuolą per panašias rekonstrukcijas sovietmečiu. Jie prašo koreguoti planus išsaugant karus ir kitas negandas išgyvenusį medį, galintį tapti miesto simboliu.

Gamtosaugininkai apgailestauja, kad per pastarąjį dešimtmetį panaudodami europines lėšas dauguma miestų ir miestelių žaliąsias savo erdves nuskurdino arba sunaikino. Jiems antrina kraštovaizdžio specialistai: žaliųjų ir pilkųjų erdvių dermės galėtume pasimokyti net ir iš artimiausių kaimynų.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

1 Comment on „Vienkartinė planeta“: kaip lengva mieste nukirsti šimtametį ąžuolą?

  1. galėtume pasimokyti ? // 2016 rugsėjo 19 10:02 at // Atsakyti

    O kam mums mokytis iš tų kaimynų? Mes gi turime TOOOKIĄ merę! Ji vienintelė žino, ko reikia mums visiems. O jei jau mums nereikia, ko jai reikia, tai mūsų bėdos.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*