Naujausios žinios

Viešojoje bibliotekoje įdomūs susitikimai

Janina Pukienė

Vykdydama Kultūros tarybos iš dalies remiamą projektą „Nuo nemokėjimo skaityti iki negalėjimo neskaityti“ Širvintų Viešoji biblioteka toliau organizuoja įdomius renginius vaikams ir tėveliams. Praėjusią savaitę pradinukai iš Širvintų, Musninkų ir Kernavės susitiko su knygų vaikams rašytoja ir dailininke Lina Žutaute. Mažieji žino ir mėgsta jos knygeles apie Kakę Makę. Šį kartą autorė pasakojo apie knygą „Ferdinandas ir Pū“, kuri 2012 metais pripažinta geriausia knyga vaikams. Ši knygelė irgi turi tęsinį. Viešnia ne tik papasakojo apie knygos gimimo istoriją, bet ir mažuosius klausytojus įtraukė į diskusiją apie draugystę ir ištikimybę, apie tai, kiek galima paaukoti draugo labui. Vaikams buvo pasiūlyta sukurti ketureilį iš bereikšmių žodžių. Tai tapo vaizduotės ugdymo pamokėle, kurioje mažieji noriai dalyvavo.

Lina Žutautė paskaitė ištraukų iš rašomos knygos „Kniūkiai“ ir pažadėjo, kad Kakės Makės nuotykių tikrai dar bus.

Su Viešosios bibliotekos direktore Vaiva Daugėliene viešnia apdovanojo konkurso „Pažink biblioteką“ dalyvius. Neliko be dovanų ir ji pati: Musninkų gimnazijos pradinukai apdovanojo rašytoją jos knygų herojų piešiniais.

Po keletos dienų vyko projekto „Nuo nemokėjimo skaityti iki negalėjimo neskaityti“ edukacinis užsiėmimas. Dailininkė Lina Dūdaitė vaikučius ir tėvelius kūrybinių dirbtuvėlių metu mokė kurti pop-up iliustracijas. Gavę ruošinius, kiekvienas pagal savo vaizduotę kūrė paveikslėlius. Širvintų meno mokyklos mokiniai sukūrė visą istoriją apie slieką. Vaikai juokavo, kad tereikia parašyti tekstą ir knyga jau yra.

Lina Dūdaitė iliustravo septynias knygas, yra pelniusi apdovanojimų už savo darbus. Viešniai patiko užsiėmimai, nes dalyviai buvo žingeidūs ir labai stengėsi. Kiekvienam norinčiam dailininkė ant darbelių užrašė gražius palinkėjimus.

Projektas dar nesibaigė, tad mažųjų bibliotekos skaitytojų ir jų tėvelių laukia dar ne vienas įdomus susitikimas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*