Naujausios žinios

Viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytoja B. Jonuškaitė

Janina Pukienė

Rašytojų klubas rengia naujų knygų pristatymus. Klubo dėka Širvintų viešojoje bibliotekoje bei Musninkų filiale lankėsi rašytoja, kūrybinių stovyklų jaunimui organizatorė B. Jonuškaitė-Augustinienė ir aktorė B. Mar, kurios pristatė naujausią rašytojos romaną „Maranta“.

Jaukioje bibliotekos skaitykloje susirinkusius literatūros mylėtojus pasveikino ir viešnias pristatė bibliotekos direktoriaus pavaduotoja D. Taparauskienė. B. Jonuškaitė papasakojo apie savo kūrybą. Kūrinių kraitis tikrai nemažas: poezijos rinktinė, knyga paaugliams, po dvi eseistikos bei apsakymų knygas ir, žinoma, romanai. Viešnios kūrybos gerbėjams puikiai žinomos knygos „Didžioji sala“, „Baltųjų užtrauktukų tango“ ir kt. Naujausias romanas „Maranta“ atspindi dabartinį laikmetį, kada žmonės daug keliauja, migruoja, tarsi įspėja apie nykstančias sienos tarp valstybių. Romano geografija labai plati – nuo Seinų iki Varšuvos, Paryžiaus, Jeruzalės, Amerikos. Beje, kūrinys yra patekęs į geriausių lietuvių kūrėjų naujų knygų penketuką, iš kurių skaitytojai išrinks geriausią. Kviečiame balsuoti!

Romaną autorė rašė 5-erius metus. Tikino nemokanti greitai „kepti“ knygų, todėl nesuprantanti tų, kurie sugeba tai padaryti per keletą mėnesių. Patikino, kad „Maranta“ tikrai sulauks antros dalies, bet palaukti teks.

Abi viešnios jautriai kalbėjo apie laikmečio problemas, apie vis labiau plintantį „popsą“ ne tik muzikoje, bet ir literatūroje, teatre, paskaitė keletą ištraukų iš pristatomo romano. Norintys galėjo įsigyti knygą  ir, aišku, gauti autorės parašą.

Popietė tikrai neprailgo. Ačiū rengėjams ir viešnioms.

P.S. Romaną skaičiau, nepaprastai patiko. Rekomenduoju visiems!

Viešosios bibliotekos nuotraukos:

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*