Naujausios žinios

Vietoj karčemos – RESTORANAS

Važiuojant Ukmergės pusėn, jau visai netoli Krikštėnų, graži automobilių stovėjimo aikštelė ir, žinoma, restoranas. Kokiu tik pavadinimų ji nebuvo vadinama. Kurį laiką čia buvo tuščia. Ir, pagaliau, Roko virtuvė „Domi“. Išvertus į lietuvių kalbą, šis lotyniškas pavadinimas reiškia „Jauku kaip namie“. Pasidarė smalsu. Reikia įsitikinti, ar tikrai kaip namie. Pats restorano šeimininkas Rokas Galvonas maloniai sutiko pabūti gidu ir kai ką papasakojo apie save.

Virtuvės šefu tapo močiutės dėka

Rokas kaimyninio rajono gyventojas. Gimęs ir dabar tebegyvenantis Taujėnuose. Pirmoji darbo vieta taip pat gimtinėje. Baigęs mokslus vidurinėje mokykloje, studijavo Kauno maisto pramonės centre. Pasirinkti specialybę, kuria dabar džiaugiasi, nebuvo sunku. Jau nuo mažumės Rokas sukiojosi močiutės virtuvėje. O geroji močiutė anūkėliui leido virtuvėje terliotis ir jaustis didžiuoju virėju ar konditeriu. „Virtuvėje būdavo baisi netvarka po mano virtuvinių eksperimentų, tačiau močiutė viską sutvarkydavo, o kitą kartą aš vėl galėjau užsiimti naujais bandymais, – dabar juokiasi Rokas prisiminęs pirmuosius žingsnius savo karjeroje. – Tai, kuo šiandien užsiimu, labai dėkingas močiutei, jai dėkojau ir per restorano atidarymą“, – tęsė kalbą Rokas.

Įkūrė įmonę būdamas šešiolikos

Jaunas vaikinas jau nuo šešiolikos metų atidarė savo įmonę, dėl jauno amžiaus teko gauti emancipaciją. Kai yra noras – viską galima padaryti. Dokumentai sutvarkyti, gauta emancipacija. Galima pradėti dirbti. Taujėnų dvare darbo itin daug vasaros metu. Čia švenčiamos įvairios šventės, keliami banketai, veikia net devynios salės. Pagal užsakymus ir iškvietimus po visą Lietuvą išvežiojami banketai. Rokas labai reiklus. Ypatingą dėmesį skiria tvarkai virtuvėje, maisto produktų ir gaminių kokybei.

„Domi“ pagalvota ir apie suaugusiuosius, ir apie vaikus

Pastatas, kuriame dabar įsikuręs „Domi“, buvo labai apleistas. Teko perstatyti virtuvės ir pagalbines patalpas, sutvarkyti vandentiekio, kanalizacijos vamzdynus, keisti elektros instaliaciją. Darbo buvo daug, todėl restorano atidarymo šventę reikėjo nukelti vėlesniam laikui. Geriau vėliau, bet gerai, negu laiku ir bet kaip. Dabar čia tikrai jauku kaip namie: erdvi salė, tyli muzika, staltiesės ir serviruoti stalai. Sėdėti galima pasirinkti ant minkštasuolių ar krėslų. Maloniai aptarnaujantis personalas. Rokas taip pat ateina į salę pabendrauti su klientais, išklausyti jų norų, pageidavimų, pasiūlymų – tai puiki naujovė. Netolimoje ateityje numatyta įrengti antrame aukšte banketų salę, vaikams – žaidimų aikšteles, bus ir sūpynių, ir smėlio dėžių, o dabar, kai vėsoka, vaikams salėje yra skirtas staliukas su popieriumi ir spalvotais pieštukais, kreidelėmis, žaislų kampelis. Vasarą lankytojams bus išnešti staliukai laukan.

Restorane įdiegta daug naujovių

„Domi“ meniu tikrai įspūdingas, maistas skanus, porcijos didelės, o kainos mažos, palyginti su aplinkiniais restoranais. Kaip spėja suktis jaunas vaikinukas? Taujėnuose jau nusistovėjusi tvarka: savais, patikimais tapę darbuotojai, ten galima mažiau kreipti dėmesio. „Domi“ veiklos pradžia ir dar daug ką čia numatyta padaryti, įdiegti naujovių, todėl Rokas čia daugiausia laiko ir praleidžia.

„Domi“ šeimininkas kupinas veiklos

Įsitikinau, kad ne vien virtuvės rūpesčiais gyvena „Domi“ šeimininkas. Pasirodo, randa laiko Taujėnuose vesti maisto gaminimo pamokėles. Jas lanko tėvai, vaikai, šeimos. Gražu ir naudinga taujėniškiams. Pageidaujančių mokytis kursuose nestinga. Turi Rokas darbo ir kepyklėlėje, kurioje kepami pyragai, tortai, ruošiami desertai. Dar Rokas kuria kitiems restoranams meniu. O pats mėgsta lankytis didelių miestų restoranuose, stebėti, kaip lankytojus aptarnauja personalas, kaip patiekiamas maistas. Stebiuosi jauno žmogaus energija, noru dirbti, kurti grožį ir gerą nuotaiką. Ar Roką traukia užsienis? „Ne. Čia yra ką veikti, tik negalima nusiraminti, reikia ieškoti ir kurti vis ką nors nauja, įdomaus ir nesinorės niekur išvykti. Žinome., kad visur gerai, o namuose geriausia“. Po tokių žodžių belieka tik palinkėti Rokui Galvonui ir jo „Domi“ kolektyvui sėkmės ir daug daug lankytojų. O užsukti į šį naujai atidarytą restoraną tikrai verta.

2 Comments on Vietoj karčemos – RESTORANAS

  1. Na buvo ne karčiama, ir tuščia nebuvo, buvo jauki, paprasta kavinė su naminiu maistu. Buvo tikrai skanu, ir prieinamos kainos. Gaila kad julija užsidarė, nes atvažiuoti pavalgyti sočiai ir šviežiai buvo smagu. Tokiu porciju kaip pas julija nėra niekur, pakeldavo nuotaika, o į restoraną galiu nuvažiuoti ir į vilnių, ar ukmerge. Bet šeip linkiu sekmes. Širvintiškis

    • Ir aš sutinku su šiuo zmogumi. Buvo jauku ir skanu… Daug kartu žiūrėjome krepšinio varžybas pas Julija… Labai draugiski buvo šeimininkai…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*