Naujausios žinios

Vileikiškių seniūnaite slaptu balsavimu išrinkta E. Karickienė

Andželika Bagočiūnienė

Musninkų seniūnijos Vileikiškių seniūnaičio rinkimai vyko lapkričio 11 d. Vileikiškių kultūros namuose.  Rinkimai pradėti tuomet, kai atvyko Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, merės padėjėja Janina Greiciūnaitė ir  Širvintų rajono savivaldybės Tarybos narė Daiva Puzinienė.

Pasiteiravome Širvintų savivaldybės Etikos komisijos pirmininko Vidmanto Mateikos, ar etiška merei dalyvauti seniūnaitijos seniūnaičio rinkimuose?

„Aš jums dabar atsakau kaip Etikos komisijos narys, kaip politikas ir kaip pilietis, kad mano manymu tai neetiška. Jei merė suplanavo susitikimą su gyventojais, ji galėjo numatyti vėlesnį laiką, pavyzdžiui, valandą vėliau nei vyksta rinkimai. Kaip Etikos komisijos pirmininkas už visą Etikos komisiją atsakyti negaliu. Norėdami sužinoti Etikos komisijos nuomonę, klausimą ar skundą turite pateikti raštu, jeigu komisija nuspręs jūsų klausimą ar skundą nagrinėti,  per nustatytą laiką jums bus pateiktas Etikos komisijos sprendimas,“– paaiškino V. Mateika.

Rinkimų pirmininkė buvo Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė, sekretoriaujančia, niekam neprieštaraujant, paskyrė Musninkų seniūnijos sekretorę Jadvygą Kielienę.  B. Jankauskienė perskaitė seniūnaičio teises ir pareigas, paaiškino, kad seniūnaičio veikla yra neatlygintina, bet yra galimybė Širvintų rajono savivaldybės Tarybos sprendimu gauti kompensaciją kai kurioms veiklos metu susidariusioms išlaidoms padengti. Iš salės buvo išrinkti du balsus skaičiuojantys žmonės, Irena Savlevičienė ir Nijolė Saveikienė. Į rinkimus susirinko 48 balsavimo teisę turintys vileikiškiečiai. Rinkimų dalyviai vienbalsiai pritarė slaptam balsavimui.  Balsavimo biuletenius rinkėjai pildė salėje, atiduotus balsus prašė skaičiuoti viešai.

Vileikiškių seniūnaičio rinkimuose buvo užregistruoti du kandidatai: pati save iškėlusi Elvyra Karickienė, Lietuvos laisvės sąjungos narė, ir Vileikiškių kaimo bendruomenės deleguotas Jonas Ramanauskas. Vileikiškių kaimo bendruomenės pirmininkas šiuo metu yra Zenonas Miselis, Širvintų rajono savivaldybės Tarybos narys deleguotas nuo Darbo partijos. Bendruomenės deleguotas kandidatas J. Ramanauskas į rinkimus neatvyko. Visi balsavimo biuleteniai pripažinti tinkami. Birutė Jankauskienė paskelbė rezultatus: 22 balsai atiduoti už Joną Ramanauską, 26 balsai – už Elvyrą Karickienę.

Pakalbinome ką tik išrinktą Vileikiškių seniūnaitijos seniūnaitę Elvyrą Karickienę:

Ar tikėjotės tokio rezultato?

Tokio rezultato nesitikėjau. Esu lengvame šoke.

Kaip manote, kas nulėmė tokį rinkimų rezultatą?

Manau, slaptas balsavimas. Kitaip žmonės būtų varžęsi balsuoti. Ir dar tai, kad mane kaime matyt geriau pažįsta, nei antrą kandidatą, juolab pačio Jono rinkimuose nebuvo.

Koks pirmas numatytas seniūnaitės darbas?

Pirmiausia vyksiu į Musninkų seniūniją ir susipažinsiu su seniūnijos finansavimu, išsiaiškinsiu, kiek mūsų seniūnaitijoje yra pašalpų gavėjų. Sieksiu, kad savanoriškai už pašalpas atidirbinėjantys asmenys būtų paskirstyti tolygiai į gyvenvietes ir sąžiningai atliktų visuomenei naudingą darbą. O toliau visuomet atsižvelgsiu į seniūnaitijos gyventojų poreikius ir norus.

Po rinkimų į Vileikiškių seniūnaitijos gyventojus kreipėsi Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kviesdama įsijungti į aktyvią diskusiją ir klausti. Pateikiame pagrindinius Vileikiškių seniūnaitijos gyventojų klausimus. (Merės Ž. Pinskuvienės kalba sutrumpinta, bet netaisyta)

Vileikiškių kaimo bendruomenės pirmininkas Zenonas Miselis paklausė, koks Vileikiškių kaimo darželio likimas.

Vaikučių žinome, kad turite. Patikėkite, darome viską, kad kiekviena mokykla ir darželis kaimuose išliktų. Yra kai kur jau neįmanomų dalykų, aš apie Čiobiškį kalbu. Bet mes iš paskutiniųjų bandome, kad šitie žiburėliai išliktų (…) Vileikiškiuose darželis yra ir bus, nes yra vaikų.

Vileikiškių kaimo bendruomenės pirmininkas Zenonas Miselis teigė, kad kai kas grasinosi parduoti žemės plotą, kuriame yra stadionas, mažą mokyklėlę, dirbtuves, ir pinigus atiduoti bendruomenei. Koks tos teritorijos likimas?

Pirma kartą girdžiu, gal kažkas kažką anksčiau ruošėsi parduoti. Šiai dienai mūsų planuose visų šių dalykų absoliučiai tikrai nėra. Turime Tarybos narį, seniūnę, derinsim su gyventojais ir tada priiminėsime sprendimus.

Vileikiškių seniūnaitijos gyventojas paklausė, ką numatoma daryti su keliu Vileikiškiai-Taučiuliai.

Pinigų šiandien dienai yra tiek, kiek yra. Norėtųsi įtraukti visus kelius, kad jie visi išasfaltuoti būtų. Kiekvienais metais savivaldybė gauna 630-670 tūkst. eurų keliams. Niekam nėra paslaptis, kad praeitą kadenciją visi keliai nueidavo į Jauniūnus (…) Didžiosios sumos buvo tam krašte. Šiandien dienai mes paskirstę absoliučiai per visa rajoną. Lapelių kaime Musės gatvė nebuvo įtraukta jokiuose planuose. Jau išvažiuoja automobiliai – tuoj bus patiestas naujas asfaltas (…) Mūsų tikslas ne išmesti pinigus ant kelių greideriavimo, o juos visus išasfaltuoti (…) Aš net neabejoju, kad gyvenviečių kelius per savo 4 metų kadenciją aš išasfaltuosiu (…) Jokios žiniasklaidos priemonės, jokie skundai, raštai į prezidentūras manęs absoliučiai nestabdys.

Vileikiškių kaimo bendruomenės pirmininkas Zenonas Miselis teigė, kad žmonės domisi ligoninės likimu.

Jei manimi pasitikėjo 70 procentų Širvintų žmonių, o mano šūkis buvo „Už pokyčius!“,  vadinasi, žmonės nori pokyčių (…) Esu visiškai nepriklausoma ir galiu priimti geriausius ir teisingus sprendimus [dėl to], kas yra susiję su Širvintų rajono gyventojais. Širvintų rajono ligoninė yra nuostolinga. Gavę audito išvadas turime pripažinti, kad Širvintų ligoninės direktorė su savo darbu nesusitvarko. Yra begalės pažeidimų. Įsivaizduokite, ant kiek žmogus turi turėti naglumo rašyti Prezidentei skundą ant manęs, surinkti seselių ir gydytojų parašus ir skųsti, kad aš lyg tai jai auditą atsiunčiau. Aš paprašiau ataskaitos, kur išleidžiami tie pinigai. Seselėms gyvenime atlyginimas nekeltas, daktarai pas mus bujoja. Mums, steigėjams, ligoninė neduoda jokių ataskaitų apie gydytojus. Po audito išvadų matome, kad kai kurie daktarai pas mus dirba po 4-4,5 etato. Mūsų žiniomis kai kurių gydytojų atlyginimai siekia 15 tūkst. litais. Man pačios seselės, slaugytojos skambino, verkė: „mere, mes pasirašėm, bet mes nežinome, po kuo pasirašome.“ Joms net nebuvo rodoma, kad šitas raštas siunčiamas Prezidentei (…) Ligoninę su poliklinika mano manymu reikia sujungti. Sudaryta darbo grupė, tegu jie iki galo išanalizuoja. Esu užsibrėžusi tikslą, kad šitos įstaigos bus optimizuotos ir už sutaupytas lėšas bus atgaivinti medicinos punktai.

Vileikiškių kaimo bendruomenės pirmininkas Zenonas Miselis paklausė dėl Maximos.

Kas dėl Maximos? Pavasarį statys.

Vileikiškių kaimo gyventoja paklausė, kodėl vienas vandens  vartotojas, turėdamas du vandens skaitliukus, viralinėje ir name, moka du abonentinius moksčius?

Merė Živilė Pinskuvienė pažadėjo Vileikiškių kaimo gyventojams išsiaiškinti su UAB „Širvintų vandenys“ vadovu, dėl kokių priežasčių iš gyventojų imamas dvigubas abonentinis mokestis.

Atsakymus į merės Ž. Pinskuvienės teiginius rasite čia

Nuotraukos A. Bagočiūnienės

9 Comments on Vileikiškių seniūnaite slaptu balsavimu išrinkta E. Karickienė

 1. Kas galėjo pagalvoti, kad meras tiek daug galių turi, gal Savivaldos īstatymą neseniai pakeitė, kad meras, kaip koks caras tvarkytis gali. Bet ką čia tie įstatymai, Širvintose sava tvarka, čia karalienė valdo… „aš, aš, aš“

 2. Įdomu kas merę lietuvių kalbos mokė? Tokių kalbos perlų Širvintų interneto dienraščiuose galima rasti, ypač kai kalba netaisyta.

 3. Sveikinimai Elvyrai. Didelės Jums sėkmės

 4. Sveikinu. Didelės sėkmės

 5. PASAKE ELVYRA SOKE JI ,O ALKAHOLIKAI UZJOS ALU IR VEL GIRTI,JUK SOCIALINE DARBUOTOJA ZINO KO KAIMO ZMONEM REIKIA,,
  GEDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Tai kad pačiame tekste daugybė klaidų, ką ten kalbėti apie netaisytą merės kalbą. Gal neregys aklam kelią rodys? Svarbu yra skelbtis žurnalistais, kurių aplinkui nė su žiburiu nerasi.

 7. O kurį pavasarį statys? 2020?

 8. nuotraukoje tokie visi padorūs sėdi, kurie čia už bambalius parsiduoda, o gal kurios. Daugelį vyrų sudomintų toks sandėris 😀

 9. tai vat,nuotraukuose ir liko zmones kuriem rupi likimas,o tie kurie uz duokle balsavo ,jau kitoj vietoje buriavos. 😉

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*