Naujausios žinios

Vilma Gudeikaitė „Labai svarbu dirbti mėgstamą darbą ir juo mėgautis“

Straipsnis buvo išspausdintas  rugpjūčio 30 d. laikraščio „Širvis“ 34-ame šių metų numeryje.

Širvintiškiai Vilmą Gudeikaitę pažįsta kaip aktyvią saviveiklininkę. Ji dainuoja ir groja Juodiškių filialo Alionių krašto kapeloje „Spalgena“, Juodiškių moterų vokaliniame ansamblyje „Vienkiemis“, grupėje „Laikini“ bei Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro chore „Navis“. Bet muzika nėra jos pagrindinė gyvenimo veikla. Ši aktyvi saviveiklininkė, gimusi ir iki šių dienų gyvenanti Zibaluose, savo kūrybinį potencialą išreiškia kiek kitokioje srityje nei muzika, nors ši veikla taip pat reikalauja meninių gabumų. Paprašėme pačios Vilmos apie tai papasakoti.

– Kokia jūsų specialybė? Kada ir kokią mokslo įstaigą esate baigusi?

– Pirmoji mano specialybė – teksto rinkėja ir maketuotoja kompiuteriu, kurią baigiau 2000 m. Vilniaus 1-oje politechnikos mokykloje, kuri dabar vadinasi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centru. Vėliau baigiau Ukmergės aukštesniąją verslo mokyklą, Kauno Kolegiją, o Vadybos ir verslo administravimo bakalauro ir leidybos magistro laipsnius įgijau Vilniaus universitete.

– Turite kelias specialybes, bet daugiausiai kalbate apie maketavimą. Kas paskatino pasirinkti būtent šią profesiją?

– Noras išmokti dirbti kompiuteriu. Būtent tai paskatino pasirinkti teksto rinkėjo ir maketuotojo specialybę. Visų kitų specialybių pasirinkimas buvo apgalvotas ir tikslingas. Labai džiaugiuosi, kad šiandien visas šias žinias galiu pritaikyti savo veikloje.

– Kur ir ką šiuo metu dirbate?

– Šiuo metu dirbu Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje. Esu profesijos mokytoja metodininkė. Taip pat vadovauju viešajai įstaigai „Globalūs projektai“. Šioje įstaigoje užsiimu dizaino, maketavimo, spaudos darbais. Taip pat organizuojame bei vedame kursus ir seminarus bei dalyvaujame įvairiose projektinėse veiklose. Taip pat dirbu Jaunimo užimtumo iniciatyvos ir Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“. Projekte vedu seminarus jaunimui temomis „Savęs pažinimas“, „Pasitikėjimo savimi stiprinimas“, „Motyvacijos skatinimas“, „Stresas ir jo valdymas“, „Mano asmeninis indėlis į savo gerovės kūrimą“, „Aktyvus visuomeninis gyvenimas“ bei „Finansų valdymas“. Be abejo, dar užsiimu privačia maketavimo praktika. Išgyventi iš maketuotojo darbo galima, jei esi lankstus, bendraujantis ir užtikrinantis kokybę.

– Kokiais savo darbais norite pasidžiaugti, o gal yra ir tokių, kurie šiek tiek nuvylė?

– Kai dirbi mėgstamą darbą, nėra darbų, kurie nuviltų. Visi jie įdomūs. Džiaugiuosi visais savo darbais, ir tuo, kad turėjau galimybę dirbti su tokiais žmonėmis kaip rašytojas ir dailininkas Paulius Juodišius, aktorė Eglė Jackaitė. Taip pat tuo, kad jau antrus metus iš eilės maketuoju žurnalą Lietuvos pajūriui. Dirbau laikraštyje „Širvinta“, dabar dar maketuoju Ukmergės žinias, Tautininkų balsą. Tiek su jaunimu, tiek su suaugusiaisiais dirbti yra įdomu, tačiau turi pats būti įdomus ir išmanantis savo dalyką. Nekompetenciją tiek vieni, tiek kiti greitai pajaučia. Galiu pasigirti, kad mano mokiniai su savo maketavimo darbais dalyvauja parodose Seime, o šiais metais planuojamos darbų parodos skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Lietuvos Respublikos vyriausybėje.

–Kaip ir kur savo žinias Jūs gilinate?

– Daugiausia patirties ir naujų žinių įgijau dirbdama viešojoje įstaigoje, nes čia pati esu atsakinga už darbo rezultatus, kiekvienas nekokybiškas darbas gali turėti įtakos tolesniam bendradarbiavimui.

– Ar artimiausiu metu Jūsų laukia nauji pokyčiai ir iššūkiai?

– Nuo rugsėjo gavau pakvietimą dėstyti Socialinių mokslų kolegijoje. Man tai – naujas iššūkis ir laiptelis aukštyn. Taip pat planuoju užsiimti tarptautiniais projektais.

– Jei galėtumėte pasukti laiką atgal, ką darytumėte kitaip?

– Gal ir skambės keistai, bet viską daryčiau lygiai taip pat. Esu patenkinta savo darbu. Manau, kad yra labai svarbu dirbti mėgstamą darbą, juo mėgautis.

Vilmą Gudeikaitę kalbino Andželika Bagočiūnienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*