Naujausios žinios

Visi mes skirtingi – tuo esame vertingi

Violeta Varnienė

Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos išvakarėse teatro gerbėjus Širvintose nudžiugino vienintelis Lietuvoje Neįgaliųjų Naujasis teatras. Šio teatro pagrindinis tikslas – bendrauti su žmonėmis per kūrybą ir mažinti neįgaliųjų atskirtį visuomenėje. Jis į mūsų rajoną atvežė psichologinę dramą „Stiklinis žvėrynas“.  Šis spektaklis sukurtas pagal  XX a. dramaturgijos klasiko amerikiečio Tenese Viljamso to paties pavadinimo dramą.
Spektaklyje atskleidžiama vienos šeimos istorija. Jos nariai negyvena realiame pasaulyje: motina paskendusi praeities prisiminimuose, sūnus trokšta romantiškų nuotykių, o duktė užsisklendusi stiklinių žvėrelių pasaulyje. Veikėjų sukurtos iliuzijos jiems svarbesnės  negu tikrovė, kurioje jie jaučiasi bejėgiai ir nesaugūs. Spektaklio  herojai tarsi užsisklendę savo mažuose kambarėliuose, o jų sielos trapios kaip stiklas.
Tai drama ne tik apie svajonių ir realybės konfliktą, bet ir apie žmogaus kompleksus, trukdančius gyventi visavertį gyvenimą. Visi gyvenime skubame ir nepastebime tų, kurie yra šalia mūsų. Kiekvienas žmogus viduje yra be galo trapi asmenybė. Todėl su kiekvieno žmogaus vidiniu pasauliu reikia elgtis atsargiai, kaip su stiklu.
Į Naujojo teatro spektaklius siūlyčiau nueiti tiems, kurie prarado gyvenimo džiaugsmą ar pernelyg išgyvena  dėl nedidelių problemų ir kiekvienos smulkmenos. Daugelis žmonių, apsilankę Neįgaliųjų Naujojo teatro spektakliuose, susimąsto ir įgauna naujų jėgų gyventi.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*