Naujausios žinios

Viskam pasiruošę…

Nomedos Drazdienės koliažas

Sveikinuosi su Jumis ašai, mielieji mano, būdamas visiškai sveikas ir nepakirstas jokio viruso. Tad skubu pranešti, nes daugelis tikriausiai baisiai bijo to nelemto viruso. Pagalvojus, o ko čia taip bijotis. Kinija toli, Italija arčiau, o kai kas sakys, kad ir Lietuvoje jau vieną moteriškę pakirto, tad reikia saugotis. Nesiginčiju, tikrai reikia, nes, jei pats nesisaugosi, tai ir Dievas nepadės. Ašai šiek tiek kitaip žvelgiu į šiąją situaciją: kruopų tikrai neperku, muilo, kiek reikia, o kaukių nebent Užgavėnėms reikėjo. Ašai esu ramus kaip belgas arba, kaip dabar jau reiktų sakyti, laimingas ir nerūpestingas, nes gyvenu laisvoje ir laimingiausioje karalystėje, kurią valdo valdovė skaidriausioji, tai jai už viską dėkingi esame. (Čia tokia įžanga ir ditirambai tam, kam reikia, kaip priklauso iš seno sovietinio laiko esu mokytas, kad pirmi sakiniai turi būti paskirti partijai, valdžiai, ir taip toliau, o jau paskui rašyk, ką nori).

Esu ramus, nes į mūsų karalystę gali virusas ateiti, jis čia laukiamas ir jo sutikimui puikiai, tiesiog tobulai pasiruošta. Galvoju ašai, jog trupučiuką gaila, kad pirmasis šio viruso atvejis užfiksuotas, kad ir iš Š raidės mieste, bet ne pas mus. Žinote, kokio dėmesio susilauktume, važiuotų visokie žurnalistai, mūsų valdovė skaidriausioji sau tik į kairę ir į dešinę plaikstytųsi aiškindama, kaip reikia puikiai tvarkytis ir suvaldyti ne tik kažkokį virusą, bet ir visą karalystę, kurioje tik opozicija akla kaip kurmiai ir nieko nesupranta, nemato, o tik skundžia visur, kur tik įmanoma ir neįmanoma. Tik jos dėka susibūrė puiki komanda, baigianti apversti visą rajoną ir gyvenimą pakelti į visiškai kitą lygį. Bet ne pas mus, tai jau ir nebus pas mus to viruso, ašai taip mintiju.

Kažkuo turime išsiskirti iš bendro Lietuvos konteksto. Logiškai mąstant, jei ne pas mus pirmus, tai tada būsime pirmieji, pas kuriuos nebus to viruso, o gal išsiskirsime tuo, kad mūsuose jis bus pirmiausia išgydytas. Va čia mintis, mielieji mano, tuomet jau tikrai ant viso svieto išgarsėtume, gal ir gerai, kad ne pirmi susirgome. Kodėl ašai čia taip ant to viruso joju, nagi savo artimiausiai kaimynėlei esu be galo dėkingas už suneštas žinias ir paaiškinimus kaip ir kas. Taigi va ir jums skubu pranešti, jei nesusidūrėte ar šios informacijos negirdėjote: mūsų poliklinika taip puikiai pasiruošusi viruso sutiktuvėms, kad laukia nesulaukia pirmo susirgusio, na bent jau panašiai porino kaimynėlė Pranciška. Pasak jos, viskas tame sveikatinimo priežiūros taške taip suruošta: specialistai geriausi iš geriausių, preparatų ir reikiamų priemonių daugiau nei reikia, tik viena bėda, kad tų sergančių niekaip neatsiranda.

Mirksiu į ją žiūrėdamas ir nesuprasdamas, juokauja jinai ar rimtai šneka. Viena žinau, kad, jei rimtai, tai informacija tikrai iš patikimų šaltinių gauta, o juokauti jinai nelabai moka, toks kirvio humoras pas jąją gaunasi. Pasiklausiau, iš kur tokios žinios, o jinai ištrėškė savo akis ir atrėžė, kad pati poliklinikos direktorės pavaduotoja oficialiai pranešė. Nieko jajai nesakiau, nusukau kalbą apie prasidėsiančius pavasario darbus, o patsai mintijau galvoje iš vienos dėžutės į kitą dėliodamas faktus. Pasiruošę gerai, priemonių yra kalnai, tai irgi neblogai, specialistai geriausi iš geriausių, tai irgi puiku, bet kaip čia gaunasi, kad žmonės perbėga iš tos didžiosios poliklinikos į mažesnius sveikatos centriukus, o kai kurie net ir numiršta, nesulaukę pagalbos prie durų, ar išėję už durų…

Sakau, gal taip reikia kalbėti, kad žmonėms paniką sumažintų, nes ne tik kruopas su makaronais ir konservais išneš, bet ir visą muilą su degtine. Ar tik nebus čia koks skaidriosios valdovės gudrus planas mūsų masinei panikai suvaldyti, vat ir rezultatas yra: žmonės ramūs, nes viskam pasiruošta. (Kaip iš tikrųjų yra, nenorėčiau sužinoti ar patirti, tiek jau to, pasitikėsiu oficialia informacija). Parduotuvėse, kaip ir didelio stygiaus nesimato, nes kontroliuojama viskas iš aukščiau, tų vienų galingų rankų su dešimt pirštų, todėl ir gyvename ramiai, todėl ir nebaisūs mums jokie virusai. O jei kas, galėsime ir gydymu užsiimti, ligoninė, manytina, ne ką prasčiau pasiruošusi, tik pirštukais brakšt ir turėsime infekcinių ligų skyrių su viruso poskyriu, kuriame pagydysime visus nuo visko. Krebžda viduje tokia mintelė, ot kad to viruso lengvesnės formos gavus, nueičiau pas valdovę skaidriausiąją, josios komandą aplankyčiau, žinoma, ir tuo virusu mielai pasidalinčiau. Bet matytumėte, mielieji mano, kaip atsigautų ligoninė, kaip poliklinika atgytų, kaip būtų ant kojų visi greitai pastatyti, o ir reikiami gerovės darbai padaryti, juk sarmata ligoninėje senu liftu valdovę skaidriausiąją vežti, ar kokiais gumomis aptrauktais priimamojo pandusais komandos narius ligoninėn vežti.

Sakau, mielieji mano, nėra to blogo, kad neišeitų į gera. Negi dabar visas mūsų karalystės pasiruošimas dėl sveikatos apsaugos šuniui ant uodegos?!

Likite sveiki ir laimingi sulaukę pavasario!

Jūsų sveikata trykštantis Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*