Naujausios žinios

Viskas vaikams ir dėl jų

Valda PATINSKIENĖ

dav

Lankantis Zibalų seniūnijoje, negali negirdėti vaikų krykštavimo, juoko ir šauksmų „Auklėtoja!“. Oras puikus, tad darželio kiemas pilnas vaikučių. Visi turi ką veikti: kas supasi, kas „vairuoja“ mašinėlę, kas pribėgęs pasakoja savo įspūdžius ir nuotykius. Nejučia, žiūrėdamas į tokius piliečius, pradedi šypsotis. Šypsosi ir auklėtojos Laima Čigienė ir Jurgita Stankevičienė. Judrūs vaikučiai reikalauja ypatingo dėmesio, todėl kieme ne tik auklėtojos vaikus atidžiai stebi, bet ir, reikalui esant, mielai į pagalbą atskuba auklėtojos padėjėja Vitalija Narkevičienė bei Alvyda Krapienė. Nežinia, ar nuo saulės skleidžiamos šilumos, ar nuo darželio darbuotojų geranoriškumo, kieme tvyro jaukumo, pasitikėjimo ir gerumo aura.

„Kokia šventę vakar šventėte?“ – paklausiau pribėgusio berniuko. „Vaikų. Mes dainavome, aš buvau kiškis“, – išdrožė mažylis. „Ar tiesą sako vaikas?“ – paklausiau auklėtojų. „Tiesą, vakar minėjome vaikų gynimo dieną, – paaiškino auklėtoja Laima. – Vaikai, tapę zuikučiais, lauke vaidino spektakliuke. Mes su Jurgita irgi buvome atitinkamai pasidabinusios ir dalyvavome vaidinime.“

Šventės pėdsakai matomi visoje darželio teritorijoje: prie įėjimo į darželio patalpas pasitinka svetingas zuikis, belaikantis šūkį: „ Būk sveika, vasarėle!“, o viduje dar gražiau. Kiekvienas kampelis išdabintas ir papuoštas vaikų darbeliais. Gal darbeliai nebūtų tokie dailūs, jei ne auklėtojų pagalba ir patarimai. Darželį lanko iki dvidešimt įvairaus amžiaus vaikų. Iš viso būrio vaikų trys rudenį nebegrįš – taps mokinukais. Kitiems ir toliau tęsis ramus, nusistovėjęs gyvenimas Zibalų darželyje. Darželio poreikis auga. Atsiranda jaunų šeimų, kurioms vaikų darželis būtinas. Prieš septyniolika metų, kai buvo įkurtas darželis, jis veikė tik iki pietų. Tačiau nuo 2017 metų, tėvų patogumui, buvo prailgintas darželio darbo laikas nuo 7 val. iki 17.30 val. Trys kartus per dieną vaikai maitinami šviežiu, įvairiu, šiltu maistu, gauna daug vaisių.

„Maistas ruošiamas „Atžalyno“ progimnazijos virtuvėje, porcijos nemažos, vaikai nesiskundžia apetitu, be to, kompanijoje skaniau valgyti, – sako auklėtoja Laima. – Vaikams labai reikia vaikų, reikia draugų. Būryje visada smagiau, ką beveiktum. Štai mūsų darželyje mišri vaikų grupė. Tad mažieji labai greit tobulėja kopijuodami vyresniuosius.“

„Savo auklėtinius visapusiškai ugdome, – auklėtoja Jurgita papildė auklėtoją Laimą, – vedame muzikos pamokėles, jiems skaitome ir mokome skaityti, skaičiuoti, kad, pradėję lankyti mokyklą, jau būtų tam pasiruošę. Mums didžiausia vaikų dovana – tai, kad jie noriai eina į darželį.“

Auklėtoja Laima parodė šūsnį vaikų darbelių. „Jie visi labai gabūs ir mielai susikaupę piešia, lipdo, karpo, klijuoja. Vaikams labai patinka daryti darbelius, jie labai kūrybingi“, – komentavo auklėtoja.

Įsitikinau, kad tai tiesa. Man kaip kontrastą parodė darbelius, kuriuos atliko mažieji. Vaikams buvo duota ta pati užduotis, o kiekvienas ją atliko savaip, kaip jam atrodė gražiau, spalvingiau. Negalėjau pasirinkti gražiausio darbelio – visi jie buvo įdomus, ypač žinant, kiek metų tiems menininkams.

Pasak auklėtojos Jurgitos, dauguma vaikų iš Zibalų, tačiau turi iš Limonių, Beivydžių, Kiauklių, Viesų, atvežami vaikai ir iš Širvintų. „Pas mus vaikai, manau, jaučiasi kaip namie. Yra vyresnių, yra mažesnių. Vaikai išmoksta dalintis žaislais, vienas kitam padeda, mažuosius pagloboja. Kai tik geras oras, mes lauke, nežiūrint žiema ar vasara. Grūdiname, ir, laimei, mūsų vaikai nesirgo“, – džiaugiasi Jurgita Stankevičienė.

Įsitikinau, kad Zibalų darželyje auklėtojos myli savo auklėtinius ir visi jie yra laukiami. Besikalbant su jomis, auklėtojos nuolat kartojo, kad viskas daroma tik vaikų labui, jų gerovei. Patalpos gražinamos, nuolat atnaujinami stendai tik jiems.

„Vaikai labai pastabūs. Pamatę ką nors naujo, tuoj skuba mums rodyti ir kiekvienas nori būti pirmas tai pastebėjęs“, – juokiasi auklėtojos.

Nė kiek nesistebiu, kodėl vaikai noriai eina į darželį. Ten jų visada laukia antros mamos. O dabar vaikai jau sveikinasi su vasaros atostogomis ir kitais malonumais. „Būk sveika, vasarėle“, – kaip skelbia darželio zuikis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*