Naujausios žinios

Visų pradžių pradžia

V. Patinskienės nuotrauka

Valda PATINSKIENĖ ir Andželika BAGOČIŪNIENĖ

„Boružėlių“ šventė

Kelione į pasakų šalį Širvintų lopšelio darželio „Boružėlė“ bendruomenė pradėjo naųjų mokslo ir žinių dieną. Visi – auklėtojos, vaikučiai, tėveliai – pirmą kartą šią dieną šventė Širvintų kultūros centre. Gera nuotaika, šypsenos, vaikų krykštavimas sklandė salėje. Visi su nekantrumu laukė „Drevinuko“ spektaklio. Smagūs aktoriai, šmaikščios situacijos neleido mažiesiems žiūrovams užsnūsti. O šventės pabaigoje Savivaldybės vicemerės išdalintos simbolinės dovanėlės – čiulpinukai, vaikams dar labiau pakėlė nuotaiką. Po šventės auklėtojos ir vaikučiai sugužėjo į savo grupes.

Širvintų pradinė mokykla rugsėjį pasitiko su gausiu pirmokų būriu

Susirinko rugsėjo 2-ąją į pradinės mokyklos stadioną ir seneliai, ir tėveliai, ir mokytojai, ir dvyliktokai, ir ketvirtokai, ir pirmokai… Visiems rugsėjo pradžia – visų pradžių pradžia. Vieni su nostalgija prisimena savo pirmąją Mokytoją, kiti dar gali susitikti su buvusia pirmąja Mokytoja, esami mokiniai kasdien ją mato, o mažiesiems visam gyvenimui įsimins šis rugsėjis ir jų pirmoji Mokytoja.

Gražus rytas, gera nuotaika. Išdidūs, jau suaugę, dvyliktokai atvedė į mokyklą pirmaklasius. Šiemet jų daug – net 92 mokinukai. (Žinoma, kažkada jų buvo daug daugiau, bet šiais laikais tai geras rezultatas). Išsirikiavo mokiniai su savo mokytojomis. Šypsenų pilnas stadionas. Sveikintojų ir gerų palinkėjimų netrūko. Praėjusiais mokslo metais pasižymėję mokiniai – Vilius Zinkevičius, Liepa Tamoševičiūtė, Evelina Laukytė, aidint valstybiniam himnui, iškėlė Respublikos vėliavą. Mergaitės iš „Upelio“ šokių kolektyvo, vadovaujamos R. Maslinskienės, savo šokiu pasveikino visus su naujųjų mokslo metų pradžia. Laikas į klases, mokiniai nekantrauja pavartyti naujus vadovėlius, pasikalbėti su seniai matytais draugais, pasidalinti vasaros įspūdžiais. Kaip sveikindama sakė Policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Ginta Čepienė: „Turiu naujieną! Baigėsi atostogos!“ Tiesa, atostogos baigėsi, prasideda naujas mokinių gyvenimo etapas. Sėkmės jame ir mokiniams, ir mokytojams.

Bagaslaviškio mokykla vėl atgijo

Šis rugsėjis ypač smagus Bagaslaviškiui. Mat šio kaimo mokykla ilgai nebuvo uždaryta. Šiais metais joje apsigyveno asociacijos „Šeimų bendrystė“ įkurta „Tėkmės“ mokykla bei vaikų darželis. Šiemet „Tėkmės“ darželyje, priešmokyklinėje klasėje bei pradinio ugdymo 1–4 klasėse kūrybingai bei su meile bus ugdomi daugiau nei pusšimtis vaikų.

Šios mokyklos pirmasis žingsnis – 2014 metais įkurta vaikų priežiūros grupė, kuri išaugo iki darželio „Laumžirgių pievelė“ ir galiausiai 2017 metais ūgtelėjo iki pradinės mokyklos. Šios mokyklos išskirtinis bruožas – ji veikia pagal Valdorfo metodikos principus ir stiprėja vis didėjančios bendruomenės dėka. Išnuomotas patalpas naujiems mokslo metams ruošė, remontavo, tvarkė bei būtiniausius baldus gamino patys mokyklą bei darželį lankančių vaikų tėveliai.

Rugsėjo 2-ąją bendruomenė gausiu būriu susirinko į naujųjų mokslo metų pradžios šventę, kurioje netrūko smagių akimirkų. Vaikams daug juoko sukėlė auklėtojų bei mokytojų bendrai sukurtas bei parodytas spektaklis apie meškiną, pelę bei linksmuosius triušius, mokytojų iš širdies pagamintos dovanėlės bei į eiles įpinti mokyklinukų vardai.

Šiltas tėvų bendravimas bei draugiški vaikų žaidimai žada šaunius mokslo metus tėkmiukams.

Nuotraukos autorių, darželio feisbuko paskyros ir U. Blažytės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*