Naujausios žinios

Visuomeninė akcija „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“

Žodis – 1918 metų Vasario 16-osios Aktas – nebūtų galėjęs virsti kūnu – valstybe, jei nebūtų buvę savanorių, kurie tapo Lietuvos kariuosmenės pamatu. Būtent jų atsidavimas ir kova padėjo pagrindus vastybei. Degdamas žvakutę ant savanorio kapo degi ugnį savo širdyje, save įkvepi dideliems darbams. Prisiminti savanorius ir pagerbti jų atminimą – tai visuomeninė iniciatyva, kuria siekiama geresnio savo krašto istorijos pažinimo ir supratimo.

Tai gali tapti bendra atminimo akcija, kuri būtų tęstinė. Žvakutės uždegamos ne tik ant savanorių, bet ir ant partizanų, šaulių kapų.

Akcija.

Vasario 16-ąją, penktadienį, 11 val. (būtent tuo metu jau turėjo būti pasirašytas ir Nepriklausomybės Aktas) piliečiai kviečiami uždegti žvakutes ant savanorių kapų. Jei ta valanda netinka, galima ateiti ir uždegti žvakutes kitą valandą ar dieną (tarkime, moksleiviams tikriausiai būtų paprasčiau ateiti vasario 15 deiną).

Šiuo metu turimais duomenimis, yra 184 kapinės, kuriose palaidoti savanoriai. Išsamesnė informacija www.bukdetektyvas.lt/kategorijos/savanoriu-kapai/. Kas gali dalyvauti? Visi. Tačiau ypač kviečiama įsitraukti mokyklas, vietos bendruomenes, įvairias organizacijas (savanorių, šaulių ir kt.).

Iniciatyvinė grupė: M. Laurinkus, A. Zuokas, V. Savukynas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*