Naujausios žinios

Vyko XVI Širvintų krašto lenkų kultūros festivalis „Dainuok su mumis“

Andželika BAGOČIŪNIENĖ

Festivalio akimirka

Šiaulių kaime, Jauniūnų seniūnijoje, rugpjūčio devintosios popietę įvyko tradicinis XVI-asis Širvintų krašto lenkų kultūros festivalis „Dainuok su mumis“, kurį idėjos autorė ir iniciatorė Stefanija Tamošiūnienė surengė kartu su Lietuvos lenkų sąjungos Širvintų skyriaus bei Jauniūnų lenkų kultūros draugijos nariais. Į festivalį lenkiškų bei lietuviškų muzikinių kūrinių atvyko atlikti kolektyvai iš Lenkijos bei Lietuvos miestelių – Trakų, Nemenčinės, Maišiagalos ir kitų Vilniaus rajono vietovių.

Vedėjai Edita Tamošiūnaitė ir Marijan Buinicki pasveikino į festivalį atvykusius Seimo narį Michal Mackevič, Vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę su vyru, Jauniūnų seniūnijos atstovę bei visus festivalio nuolatinius klausytojus bei gerbėjus ir pirmą kartą nusprendusius paklausyti liaudiškų lenkų tautos dainų bei eilių.

Festivalį smagiomis lenkų liaudies dainomis atidarė folkloro ansamblis „Czerwone maki“ (vadovė Stefanija Tamošiūnienė). Po pasirodymo kolektyvo nariai jautriais žodžiais 50-ojo jubiliejaus proga pasveikino ilgametę šio ansamblio dainininkę Rasą Tamošiūnienę. Dovaną įteikė bei sveikinimo žodį tarė ir mūsų rajono merė. Rasa, padėkodama merei, pabrėžė, kad geriausia dovana jai būtų tai, kad Savivaldybė vėl leistų kolektyvui repetuoti Jauniūnų seniūnijos salėje. Mat, atėjus į valdžią Ž. Pinskuvienei, iš ansamblio „Czerwone maki“ buvo atimtos Jauniūnų seniūnijos patalpos, kuriomis ansamblis naudojosi daug metų, ir jau penketą metų kolektyvas, neturėdamas tinkamų sąlygų repetuoti, glausdamasis vadovės Stefanijos namuose, vis tiek išliko darnus, puikiai pasiruošia pasirodymams bei kolektyviai suorganizuoja kasmetinius festivalius „Dainuok su mumis“.

Merė Ž. Pinskuvienė visų žiūrovų akivaizdoje paragino kolektyvą pirmadienį pateikti Savivaldybei prašymą ir jau antradienį pažadėjo jam įteikti raktus nuo Jauniūnų seniūnijos patalpų.

Šiemet festivalis buvo kuklesnis nei kitais praėjusiais metais, bet nė kiek ne prastesnis. Festivalio organizatorė Stefanija prasitarė, kad, jei būtų gavusi paramą iš Savivaldybės, būtų galėjusi pastatyti sceną ir turėtų kokybišką Širvintų kultūros centro įgarsinimą. Šiam festivaliui Širvintų kultūros centras neatlygintinai leido naudotis tik Šiaulių filialo patalpomis bei teritorija. Festivalyje vyko rankdarbių bei saldumynų mugė, kalvis demonstravo, kaip iškalama laimės pasagėlė, mažieji festivalio žiūrovai čia pat galėjo įsigyti spragėsių bei cukraus vatos.

Festivalyje savo kūrinius atliko Šiaulių kaimo vokaliniai ansambliai „Ringė“ (vadovė Danutė Stungienė), „Oktawa“ (vadovas Grzegorz Pilecki), „Mejszagolanki“, choras „Ojczyzna“ iš Lenkijos, ansamblis „Pogoda“, instrumentinis ansamblis „Inventum“, estradinis ansamblis „Vesta“, kapela „Dworska“, savo kūrybos eiles skaitė Vladislava Kursevičienė. Lenkų choro nariai įteikė poetei konkurso, vykusio Lenkijoje, apdovanojimą – rankų darbo laikrodį.

Festivalio „Dainuok su mumis“ organizatoriai dėkojo renginio rėmėjams, Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, UAB „Biodegra“, Maišiagalos tradicinių amatų centrui, Nemenčinės daugiafunkciniam kultūros centrui, informaciniams rėmėjams bei asmenims, savo lėšomis prisidėjusiems prie festivalio įgyvendinimo.

Nuotraukos autorės

Šventės akimirkos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*