Naujausios žinios

Žaibai padegė keturis pastatus

Vakar šalį užklupusi audra pridarė nemažų nuostolių: griuvo medžiai, gatves užpylė vanduo, dėl žaibo iškrovos kilo net 4 gaisrai. Laimei, žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti, tačiau šie gaisrai gyventojams padarė nemažų nuostolių, nuniokodami gyvenamąjį namą, ūkinius pastatus bei kitą turtą.

Ankstų ketvirtadienio rytą, apie 5 val., Kaišiadorių rajone, Talpūnų kaime, dėl žaibo iškrovos užsidegė dviejų aukštų gyvenamasis namas. Ugnis buvo užgesinta iki atvykstant ugniagesiams.  Gaisro metu išsilydė dalis elektros įrangos, apgadinta stogo danga ir sugriautas kaminas.

Netrukus Vilniaus rajone, Terešiškių kaime, nuo žaibo iškrovos supleškėjo medinis sandėliukas. Nuo ugnies ugniagesiams pavyko apsaugoti už 4 m stovėjusį ūkinį pastatą ir rūsį.

Dėl žaibo iškrovos dar du gaisrai kilo Lazdijų rajone.

Apie 4 val. ryto Lazdijų rajone, Vosbūčių kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas. Nudegė ūkinio pastato stogas, apdegė sienos, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai. Iš ūkinio pastato spėta išgelbėti dešimtį vištų. O apie 6 val. tame pačiame rajone, Akuočių kaime, sudegė ūkinio pastato stogas ir viduje buvusių per 10 paukščių. Nuo ugnies spėta apsaugoti ūkinį pastatą ir garažą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai dėl žaibo iškrovos kilo 39 gaisrai, šiemet – 6.

Dėl žaibo iškrovos daugiau gaisrų kyla kaime. Pavojinga, jeigu pastatas stovi aukštoje vietoje, ant stogo yra išsikišusių daiktų (antenų, dūmtraukių, vėjarodžių) arba šalia auga dideli medžiai. Miestuose ir gyvenvietėse, kur dėl įvairių įrengimų pastatai yra gerai įžeminti, žaibų sukeliami gaisrai daug retesni. Todėl, kol dar neįvyko nelaimė, patartina, ypač kaime, ant pastatų įsirengti žaibolaidžius, o jeigu jie jau yra, patikrinti, ar jie gerai įžeminti, tvarkingi.

Žaibuojant ir griaudžiant žmonėms geriau pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą. Būtina išjungti visus elektros prietaisus, antenas, nekalbėti mobiliaisiais telefonais. Perkūnijos metu pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, netoli kurių auga dideli medžiai.

Jeigu audra užklupo lauke, jokiu būdu negalima slėptis po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškoti prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, vengti aukštesnių atvirų vietų. Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.

Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Jeigu perkūnija užklupo maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, būtina nedelsiant skubėti į krantą. Žaibuojant taip pat reikėtų užgesinti laužą, nes jo dūmai yra puikūs elektros laidininkai ir gali pritraukti žaibą.

Primename, kad kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei reikėtų nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus skubiuoju pagalbos telefonu 112.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*