Naujausios žinios

Žaidimas „ne“šaškių figūromis

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.freepik.es

Jonė LIEPONĖ

Ne apie šaškių žaidimą susiruošiau pasakoti. Tik mūsų rajono taryboje sprendimai priimami taip, kad, pasižiūrėjus posėdžius ir paskaičius sprendimus, atmintyje iškyla šaškių žaidimas, tik ne tas, kuriuo mėgaujasi – profesionalai, o tas, kuriuo mėgaujasi taisyklių dar nežinantys trimečiai. Jie dėlioja šaškių figūras iš vienos vietos į kitą ir vėl atgal. O kai užsinori, patraukia figūras nuo lentos. Patraukia šiaip be priežasties, nes taip jiems patinka. Na štai, mielieji, būtent tokį žaidimą be taisyklių man priminė per Tarybos posėdį priimti Jaunimo tarybą ir Nevyriausybinių organizacijų tarybos sudėties patvirtinimas ar perdėliojimas. Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi.

Štai kad ir Jaunimo taryba. Ji Tarybos renkama vienai kadencijai. Prie šiosios mūsų skaidriausiosios ji buvo išrinkta, bet kadencijos neatitarnavusi, po metų sudėtis pakeista. Žodžiu, padirbėjo dar du su puse metelių ir jau nemažai laiko po rinkimų nutekėjus sugalvota naują tarybos sudėtį sudaryti. Tik ar ji labai atjaunėjo, negaliu teigti. Va tos tarybos nuostatuose rašoma, kad į tą „organą“ renkamas jaunimas nuo 14 iki 29 metų ir tik tokiems neatsiradus, gali būti išrinkti vyresni. Na, brolyčiai. Pasakysiu jums tiesą, Širvintų rajone jaunimas nyksta sparčiau nei patys širvintiškiai, kurių išvykimo iš rajono skaičius ženkliai viršija visos Lietuvos vidurkį. Jaunų Savivaldybės atstovų nė su žiburiu neberasi.

Nežinau, kiek tam mūsų amžinajam Stepaičiui metų 18 ar 29, bet, matyt, tas žmogus užstrigęs laike, kad amžinai jaunas nori būti. Matyt, iš savo valdovės užsikrėtė ta ligele. Tiesą pasakysiu, noriu ir aš jauna būt, ir jei ne ta „milžiniška“ pensija, kas mėnesį įkrentanti į kortelę, tikrai užmirščiau, kad man ne dvidešimt penkeri. Va Kornelija protingai daro, šast savo šaškę iš Jaunimo tarybos į Nevyriausybinių organizacijų tarybą ir vėl sudėtyje. Ar svarbu, koks tos tarybos pavadinimas? Jau vien žodžio „TARYBA“ skambėjimas – vienas žingsnis iki tos išsvajotosios tarybos.

Na, o Rima Jasevičienė iš NVO tarybos jau peršoko į tą tikrąją, tai dabar, matyt, pasiruošusi starto tiesiojoje kažkur kitur šoktelti, kad ją kolega iš „Upės“ keičia. Juk Tarybos nario mandatas laikinas, o ir tas gautas dovanų. Teko man turgelyje girdėti, kad pakeis ji savo gerą pažįstamą ir nutūps amžiams viename pastatėlyje prie Širvintos skulptūros. O gal čia gandai. Tik baugu man darosi, kad tie gandai vis pasitvirtina ir pasitvirtina.

Apskritai, skaitant pavardes, nenustebau. Viena juoda šaškė keičia kitą juodą šaškę ir tiek. Jokio įdomumo, jokios intrigos. Viskas nuspėjama ir numatoma. O norisi, kad va taip imtų ir pasikeistų viskas per vieną naktį netikėtai ir nelauktai. Ko jums visiems ir linkiu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*