Naujausios žinios

Žemės mokestis jau apskaičiuotas, jam sumokėti – trys savaitės

Asociatyvi nuotrauka

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams buvo apskaičiuotas mokėtinas žemės mokestį už 2019 metus. Šiandien, VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt pateiktos žemės mokesčio deklaracijos. Skaičiuojama, kad į Širvintų rajono savivaldybės biudžetą 2019 m. bus sumokėta apie 189 tūkst. eurų žemės mokesčio. Žemės valdytojai mokestį turi sumokėti iki š. m. lapkričio 15 d.

„Raginame žemės mokesčio mokėtojus nelaukti paskutinės dienos ir sumokėti apskaičiuotą mokestį laiku – iki lapkričio 15 dienos. Mokesčio sumas galima sužinoti sistemoje „Mano VMI“ ar paskambinus telefonu 1882. Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos siunčiamos klasikiniu paštu ir adresatus jos pasieks netrukus“ – sako Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rima Sėliukienė.

Šiais metais žemės savininkų nelaukia jokie esminiai pasikeitimai – žemės mokesčio suma gali kisti tik dėl savivaldybių nustatytų tarifų . Pastarieji svyruoja nuo 0,01 iki 4 procentų“.

Širvintų rajono savivaldybės biudžetas 2019 m. turėtų pasipildyti daugiau nei 189 tūkst. eurų žemės mokesčio suma: apie 175 tūkst. eurų sumokės gyventojai, apie 14 tūkst. eurų – įmonės ir kt. juridiniai asmenys. Palyginimui 2018 m. Širvintų raj. savivaldybėje apskaičiuota žemės mokesčio suma buvo apie 178 tūkst. eurų. VMI duomenimis, iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų lengvatų mokestį moka ne visi žemės savininkai – šiais metais jį turi mokėti apie 709 tūkst. gyventojų ir įmonių.

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Nuo šių metų gyventojai, identifikuoti Mano VMI sistemoje, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, gali gauti ir paskambinę telefonu 1882, automatiniu pranešimu. Ši paslauga veiks 24/7, o tai leis gyventojams sužinoti informaciją greičiau ir patogiau. Identifikuoti Mano VMI vartotojai šiuo būdu galės sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada ją reikia sumokėti. Taip pat, automatinė sistema praneš, jei gyventojas turi kitų skolų VMI.

Primename, kad praleidus terminą už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai. Gyventojas, turintis finansinių sunkumų ir negalintis sumokėti žemės mokesčio laiku, gali kreiptis į VMI ir susitarti dėl galimybės žemės mokestį mokėti dalimis jam patogiu grafiku ir priimtinu atsiskaitymo terminu. Prašymą gyventojai gali pateikti ir e. būdu. Kai žemės mokestis mokamas už kitą asmenį, būtina nurodyti žemės savininko duomenis – vardą, pavardę ir asmens kodą.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose.

Visą išsamią informaciją apie valdomus sklypus, mokėtinas mokesčio sumas, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją gyventojai bei įmonės ras žemės mokesčio deklaracijose. Taip pat visą informaciją apie žemės mokestį gali gauti paskambinęs VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 arba kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje nurodytomis jo darbo valandomis. Mokesčių mokėtojui pageidaujant, jis galės patarti, kaip sumokėti žemės mokestį naudojantis VMI e. paslaugomis.

• Žemės mokestį gyventojai ir įmonės už einamuosius metus turi sumokėti iki lapkričio 15 d.
• Žemės mokestis apskaičiuojamas nuo visos žemės sklypo vidutinės rinkos vertės.
• VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus.
• Mokestį 2019 m. mokės 709 tūkst. žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti 41,3 mln. Eur..
• Lyginant su 2018 m., mažesnis žemės mokestis apskaičiuotas Švenčionių rajono savivaldybės gyventojams ir įmonėms, nes savivaldybė nepriėmė sprendimo dėl 2019 metais taikomų žemės mokesčio tarifų. Švenčionių rajono savivaldybėje esantiems žemės sklypams pritaikytas 0,01 proc. tarifas.
• 2019 metais apskaičiuotas didesnis žemės mokestis Radviliškio, Raseinių, Pakruojo, Pasvalio rajonų gyventojams, nes savivaldybės nepriėmė sprendimo taikyti 2018 m. galiojusių žemės mokesčio lengvatų.
• Visą informaciją apie valdomus žemės sklypus, mokėtiną mokestį, kontaktus pasiteiravimui ir kt. galima rasti EDS ir „Mano VMI“ sistemose.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*