Naujausios žinios

Žmonių pasitikėjimas džiugina ir įpareigoja

Janina Pukienė

Širvintų krašto žmonės gali pagrįstai didžiuotis turintys savo rajone tautos gydytoją. Tokį titulą portale „Delfi“ surengtuose rinkimuose laimėjo UAB „Gruodė“ dirbanti šeimos gydytoja Brigita Aidukienė. Apie šią jauną specialistę blogų atsiliepimų neteko girdėti. Atvirkščiai – iš lūpų į lūpas sklinda gandai apie šios gydytojos stropumą, atsakingumą, dėmesingumą kiekvienam pacientui. Neseniai gydytojos Brigitos pacientu tapęs miesto gyventojas juokauja, kad dar negali priprasti prie pokyčių. „Jaučiuosi ypatingas, tiek dėmesio kaskart gaudamas iš gydytojos. Ji ne tik išklauso mano skundus, bet ir pati papildomai klausinėja, skiria tyrimus, siūlo naujus vaistų derinius. Kodėl tik dabar sugalvojau keisti gydymo įstaigą?“ – stebisi vyras.

Gerbiama rajono medikė paklausta, kokį gydytoją rinktųsi, nedvejodama atsakė – tik Brigitą Aidukienę. Tokių atsiliepimų yra ne vienas ir ne du. O mes paklauskime pačios daktarės Brigitos apie jos darbo džiaugsmus ir rūpesčius.

– Neretai giminėje būna ištisos medikų dinastijos. Ar jūs taip pat esate iš medikų giminės?

– Tikrai ne. Giminėje nebuvo ir nėra medikų. Pati nežinau, iš kur kilo noras rinktis gydytojo profesiją, bet jau nuo penktos klasės gyvenau ta mintimi. Visos mano lėlės ir net meškutis, buvo išardyti, išnagrinėti, iščiupinėti – kaipgi kitaip juos deramai išgydysi, – juokiasi gydytoja. – Mama nuolat turėjo darbo taisydama mano „pacientus“. Tiesa, gal dešimtoje klasėje trumpai buvo apnikusios abejonės, bet jos greitai dingo.

– O kodėl būtent šeimos gydytoja?

– Man rūpi žmogaus sveikatos visuma. Būčiau, sakykim, okulistė ar ginekologė, darbas būtų visai kitoks. Atėjo žmogus su tos srities problema, ją sutvarkėm ir daugiau tarpusavio reikalų nebeturim. O šeimos gydytojas stebi ne tik paciento, bet dažniausiai ir jo šeimos narių sveikatą, nuolat su jais susitinka, sprendžia iškylančias problemas. Mano pacientai gali paliudyti, kad per vizitą mes spėjame aptarti ne tik jų sveikatą, bet ir šeimos narių bėdas. Aš pati nevengiu paklausti, pasidomėti, kaip laikosi visa šeima.

– Jūsų pacientų daugumą sudaro šeimos?

– Taip, šeimų tikrai nemažai. Dažniausiai ateina vienas žmogus, o paskui palaipsniui ir kiti šeimos nariai prisijungia. Tokia ir yra šeimos gydytojo misija – rūpintis šeima.

– Gyvenate Vilniuje, bet dirbate Širvintose. Netraukia arčiau namų darbo ieškotis?

– Nesijaučiu dirbanti toli nuo namų. Kelionėje į darbą užtrunku apie pusvalandį. Žiemą kiek sunkiau, o vasarą vienas malonumas pralėkti tą pusšimtį kilometrų. Beje, neseniai turėjau reikalų Vilniuje. Kol nuvažiavau į reikiamą vietą, sugaišau trigubai daugiau laiko, nei jo reikia kelionei į Širvintas, – juokiasi pašnekovė. – Širvintose mane tenkina viskas: ir darbo sąlygos, ir pacientai. Didmiesčiuose žmonės yra labiau įnoringi, pretenzingi, o tokiame kaimiškame rajone jie labiau įsiklauso į gydytojo patarimus, medikas jiems yra autoritetas. Rugsėjį bus jau šešeri metai, kai aš čia dirbu ir kol kas nesiruošiu išeiti.

– Tai pirma jūsų darbovietė?

– Po rezidentūros tai yra pirma ir vienintelė darbovietė.

– Šiandieną ne vienas medikas renkasi emigraciją, ieško geresnio gyvenimo. Ar mąstote apie tokią perspektyvą?

– Tikrai ne. Kol kas mane tenkina mano darbo sąlygos, apie išvykimą net negalvoju. Esu „mamos dukrelė“, kaipgi aš nuo jos galėčiau pabėgti, – juokiasi gydytoja.

– Ne paslaptis, kad gydytojo darbe būna įvairių situacijų, gyvybei pavojingų atvejų. Kaip atsiribojate nuo darbo problemų, kaip „persikraunate“ į laisvalaikio būseną?

– Manau, su įvairiomis problemomis susiduria ne tik gydytojai, visiems reikia išmokti atsiriboti nuo darbo rūpesčių. Tai tikrai nelengva. Ypač pirmaisiais darbo mėnesiais buvo sunku, nuolat mąstydavau, ar viskas padaryta teisingai, ar kažkas nepražiopsota. Dabar, žinoma, lengviau. Bet ir šiandien nevengiu paskambinti pacientui, pasiteirauti, ar viskas gerai, duoti kokį papildomą patarimą. „Išjungti“ darbo režimą yra būtina, kitaip ir pats ligą įsigysi.

– O kas Jums padeda pamiršti darbo problemas, kokių pomėgių turite?

– Labai mėgstu skaityti, knygos visada buvo mano palydovės. Ypač patinka fantastinė literatūra, nunešanti toli nuo kasdienybės, į išgalvotus pasaulius.

– Jūsų kabinetą puošia Tautos gydytojo diplomas. Džiaugiatės šiuo įvertinimu?

– Džiaugiuosi ir didžiuojuosi. Apdovanojimai vyko liepos 4 dieną, visi įspūdžiai dar labai švieži ir malonūs. Esu labai dėkinga visiems, kas mane nominavo, kas balsavo ir palaikė. Žmonių pasitikėjimas šildo širdį, bet kartu ir įpareigoja dar labiau stengtis. Ačiū visiems!

– O kaip reagavo bendradarbiai ir vadovybė?

– Visi sveikino, džiaugėsi kartu, piktų šnabždesių už nugaros tikrai negirdėjau, – juokiasi.

Turbūt tokių dalykų ir nebuvo. Teko girdėti, kad gydytoja Brigita yra maloni ne tik su pacientais, bet ir su bendradarbiais, vienodai maloni tiek su gydytojais, tiek su slaugytojomis bei valytojomis. Negi kas linkės bloga žmogui, kuris tau linki tik gera?

–Ar galvojate apie karjerą, vadovo darbą?

– Tikrai ne. Nesakau, kad taip bus visada, bet šiandieną mane visiškai tenkina mano darbas ir jokių pokyčių neplanuoju.

– Ir darbo vietos nekeisite?

– Man patinka Širvintose, todėl kol kas tokių planų tikrai nėra.

– Ar jau atostogavote?

– Atostogausiu rugpjūtį. Su vyru esame numatę pakeliauti, pailsėti prie jūros. Tikiuosi daug malonių įspūdžių. Dar kartą sveikiname gydytoją Brigitą Aidukienę garbingo titulo proga, linkime smagių atostogų ir produktyvaus darbo po jų. Širvintoms pasisekė, kad turi tokią gydytoją, visos tautos mylimą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*