Naujausios žinios

Žodžiai ir darbai

Jau antrą savaitę džiaugiamęs neatsidžiaugiam miesto egle ir kitais blizgučiais – žibučiais. Ar tikrai toji eglė dieviškai graži? Nežinom ir nesužinosim, nes, kaip liaudyje sakoma: „Skonis draugų neturi“.

Pateiksiu dvi nuomones iš mano atliktos žaibiškos kaimynių apklausos. „Nuostabi eglė, žymiai gražesnė, nei pernai“. „Kai pradėjo eglę montuoti, taip tikėjausi, kad ji išliks natūrali. Bet ant galo apkabinėjo ją skardom ir visą naturalūmą paslėpė“. Laimė, kad apklausą atlikau individualiai, o ne būryje, nes tokie nuomonių kraštutinumai nemenkus pykčius galėjo sukelti. Todėl ir lieka neaišku, graži toji eglė, ar nelabai. O kam tas aiškumas? Jei man gražu, vadinasi, gražu ir taškas.

Visą tą puošnumą dar padidina lemputėmis žėrintis traukinukas – prieššventinė naujovė ir atrakcija. Ir maršrutai protingai parinkti. Nors ir neišvengta apkasų, bet rodomi jau tvarkyti ir sutvarkyti objektai: Kalnalaukio gatvė ir Širvintų kaimas. Į kitas miesto puses, kurios išraustos ir iškasinėtos, nėra ko važiuoti. „O gaila, – atsidūsta pensininkė iš miesto pakraščio. – Būtų su kuo iki poliklinikos pavažiuoti. Mat geroji, puošnumu besirūpinanti valdžia, socialinių paslaugų centro transporto kainas bene pustrečio karto pakėlė, juo važiuoti pasidarė brangu ir prabangu.“

 Štai ir priėjom prie reikalo esmės. Baigiasi ne tik eiliniai metai, baigiasi ir mero bei rajono tarybos kadencija. Kas gi nuveikta, o kas liko tik žodžiais? Sutarėm, kad nevertinsim prieškalėdinio puošnumo, tai gal neskaičiuokim ir gėlynų plotų? Gėlės greitai nužydi, o mums toliau gyventi reikia. Gal neverta skaičiuoti ir šaligatvių trinkelių, juo labiau, kad ne vienas išmanantis tvirtina, kad jos suklotos nekokybiškai ir kitoje kadencijoje teks kloti iš naujo. Patikėkite, taip sako ne skundikai ir opozicijos atstovai, o eiliniai, nepolitikuojantys piliečiai. O ar skaičiuosim išasfaltuotas kaimų gatves? Juk jų gyventojai jau kalba, kad po metų vėl teks kratytis tomis pačiomis duobėmis. Tikrai nežinau.

Tai kas nuveikta? Sutvarkyta Kalnalaukio gatvė. Nors ir iš ten girdėti, kad jau lenda defektai, bet pati to nemačiau, todėl užskaitau. Pagaliau atiduotas nekantraujantiems gyventojams socialinis daugiabutis. Brangiai kainavęs, bet užtat labai gražus. Pinigai Europos, todėl kalbos, kad už tokius pinigus galima buvo nupirkti žymiai daugiau butų ir gal net panaikinti laukiančiųjų eilę, gal ir teisingos. Bet gal tuos skirtus pinigus tik naujai statybai ir buvo galima panaudoti? Todėl daugiabutį, nors dar ir be dujų tiekimo, užrašom prie baigtų darbų.

O kaip gimnazijos stadionas? Lyg ir priduotas, bet lyg ir nebaigtas. Nežinau, nežinau… Naujajam baseinui skirtas naujas milijonas, vadinasi, darbų pabaiga dar toli. Telieka jos sulaukti. Yra pinigai, bus ir įkurtuvės. Gal net ir senasis vadovas sugrįš dirbti, juk į „teisingą“ partiją, berods, įstojo.

O kas toliau? Toliau – apkasai ir perkasos. Niekaip nesibaigianti skvero prie marių rekonstrukcija, vos pradėtas statyti tiltas, gimnazijos aplinka, Ukmergės gatvės šaligatviai, Jaunimo gatvė, Jaunimo sodas. Šių darbų pabaiga tikrai ne šioje kadencijoje. Atrodo, ir norai buvo tokie: svarbu pradėti, o jau baigs, kaip Dievas duos. Na, kas pradėta, turės būti ir pabaigta, nesvarbu, ta pati ar kita valdžia perims rajono vairą į savo rankas.

O kas žadėta ir nepradėta? Garsioji centrinė miesto aikštė su išsaugotu ąžuolu ir fontanais. Šis objektas kol kas liko tik žodžiuose. Bet jei merė išliks poste, neabejotinai aikštė bus. Ji, kaip pati sakė, grius aukštielninka, bet žodį tesės. Kada nors. Belieka laukti.

Taigi, laukti yra ko. Laukiam Kalėdų, laukiam Naujų Metų, laukiam rinkimų. Ir laukiam ne gražių naujosios valdžios žodžių, o rimtų darbų, nesitęsiančių be pabaigos.

Jonė Lieponė

1 Comment on Žodžiai ir darbai

  1. Kaip suprantu, jau geriau nieko nedaryti. Kai auginau pirmą vaiką, vezimą pastumt šaligatviais vos galėjau- akmenimis grįstas nuo caro cvieko laikų. Vasarą karštis, o pasedėt kur su vaiku- visur lariokai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*