Geriausi armonikininkai – širvintiškiai
Širvintų kultūros centre kovo 3 d. dūzgė ne tik Kaziuko mugė, bet ir tradicija tapusios armonikininkų varžytuvės. Šiais metais atvažiavo 39 šauniausi armonikininkai iš Utenos, Kauno, Molėtų, Kaišiadorių, Ukmergės, Pasvalio, Pakruojo, Jonavos, Vilniaus, Ignalinos, Elektrėnų ir Širvintų rajono. Daugiausia buvo jaunųjų muzikantų. Komisijos ir publikos palankumą pelnė ir laurus nuskynė širvintiškiai.
„Mažosios armonikos“ jauniausiųjų muzikantų grupėje nugalėjo Lukas Gaižutis iš Utenos, grojęs Peterburgo armonika. „Antano armonikoje“ trečią vietą komisija skyrė Adolfui Blažoniui iš Elektrėnų. Geriausio armonikininko vardas atiteko širvintiškiui Vytui Rimkui, antrąją vietą antrus metus iš eilės užėmė Igno Šeiniaus premijos laureatas Jonas Romaška.
Vaikai ir jaunimas varžėsi trijose amžiaus grupėse: 6–9, 10–15 ir 16–19 metų. Vertinimo komisija turėjo išrinkti kiekvienos grupės nugalėtoją, kurie buvo apdovanoti diplomais ir Savivaldybės įsteigtomis dovanomis. Suaugusieji „Antano armonikos“ (konkursas pavadintas Antano Zarembos – garsaus Širvintų krašto armonikininko – vardui atminti) konkurse vertinimo komisija išrinko tris geriausius Aukštaitijos regiono armonikininkus, kuriems Lietuvos kultūros taryba skyrė pinigines premijas: 100, 200 ir 300 eurų.
Kiekvienas muzikantas paruošė po du skirtingų tempų kūrinius. Komisija vertindama, atsižvelgė į kūrinio meninę vertę, muzikanto meistriškumą, sceninę kultūrą ir auditorijos palaikymą. Muzikantus vertino kompetentinga komisija. Komisijos pirmininkas, knygos „Muzika armonikoms: armonika, bandonija, koncertina“ sudarytojas, knygos apie dumplinius muzikos instrumentus leidėjas humanitarinių mokslų daktaras Albertas Vytautas Baika; komisijos nariai: etnomuzikologas, knygos apie Peterburgo armonikas leidėjas, Utenos krašto muziejaus specialistas Raimondas Garsonis; armonikos virtuozas, armonikininkų duetų organizatorius, Molėtų kultūros centro specialistas Juozas Kęstutis Kuzmickas.
Pasak renginio vedėjų, atvykusių iš Jonų ir Janinų sostinės, ši šventė suburia liaudies muzikos mylėtojus ir prisideda ir puoselėja Dainų švenčių tradicijas.
„Armonikininkų muzikos šventė Širvintose turi ypatingai gilias, ilgametes tradicijas. Jau nuo 1990 m. Širvintų armonikininkai būrėsi į įvairias šventes, įvairias vakarones ir stengdavosi, kuris geriau užgros. Taip ir atsiskyrė dvi nuostabios šventės: kapelų varžytuvės ir armonikininkų konkursas-varžytuvės. Be galo džiaugiuosi, kad ne tik tęsiame tradicijas, kad jas gražiai perleidžiame jaunai kartai. Kasmet vykstančiose varžytuvėse dalyvauja jaunosios kartos atstovų. Šiemet taip pat ne išimtis. Jų šiandien dalyvauja beveik 20,“ – kalbėjo Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė.
Parašykite komentarą