Naujausios žinios

Globėjų ir įvaikintojų susitikimas su Prezidente

Valda Patinskienė

Straipsnis buvo išspausdintas  liepos 5 d. laikraščio „Širvis“ 27-ame šių metų numeryje.

Paskutiniąją birželio mėnesio dieną Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacija, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė į vasaros susitikimą įvaikintus ir globojamus vaikus auginančias šeimas. Į kvietimą atsiliepė visos Respublikos įvaikintojai ir globėjai su šeimomis, žinoma, ir širvintiškiai. Beveik 300 vaikų, jų globėjų ir tėvų šventėje aptarė globos ir įvaikinimo procesus, dalinosi patirtimi, bendravo. Pasak šalies vadovės, apsisprendimas globoti vaiką – didelė atsakomybė, tačiau ji atneša dar didesnį džiaugsmo ir atpildo jausmą.

Skambėjo visas Prezidentūros kiemas nuo vaikiškų dainų įrašų, vaikų juoko, kalbų, palaikymo šūksnių. Ir kaip gali vaikai tylėti, kai kieme įrengtos pripučiamos čiuožyklos, batutai, taiklumui išbandyti pastatyti stovai, kėgliai, o labiausiai visiems tiko įvairaus skonio ir spalvų ledai. Valgė kas kiek ir kokių ledų pageidavo.

Kaip ir laukta, 14 val. į susitikimą atvyko Prezidentė. Ji šiltai bendravo su ją pasitikusiais vaikais bei suaugusiais. Nesuvaržyta, neišgąsdinta jaunoji karta. Vaikučiai drąsiai kalbėjosi su šalies vadove ir netgi norėjo įsitikinti, ar ši ponia ir esanti prezidentė. „Ar tu tikrai tikra Prezidentė?“ – paklausė viena mergaitė. Tad Prezidentei nieko kito neliko kaip įrodyti vaikams, kas iš tikrųjų ji yra – pakviesti į Prezidentūrą. Plojimais buvo sutiktas toks pasiūlymas. Besikalbant merginos atnešė didžiausias „puokštes“ helio balionų ir išdalino vaikams. Labai greitai geltonus, žalius, raudonus balionus vaikai kartu su Prezidente kieme paleido į sostinės padangę. Vaikų globėjai ir įtėviai – darbštūs, sumanūs, kūrybingi. Tai pasitvirtino eilinį kartą. Atvykę į Vilnių iš visos Lietuvos, atsivežė gražiausių, skaniausių kepinių: pyragų, tortų. Tad teko ragauti visų iš eilės ir nutarti kieno pyragas puikiausias. Balsavimas – prie labiausiai patikusio kepinio įbesti trispalvę vėliavėlę, prie kurio gaminio bus jų daugiausiai, tas ir nugalėtojas. Žinoma, buvo apdovanotos visos konkurse dalyvavusios šeimos ir, žinoma, išrinkta nugalėtojų šeima. Prezidentė taip pat skanavo, balsavo ir pakvietė prie savo vaišių stalo. O čia stalai lūžo nuo gausybės saldainių, įvairių tropinių vaisių, sausainių, sulčių. Pasivaišinę Prezidentės svečiai – vaikai – buvo pakviesti į klausimų–atsakymų menę, kur ant kilimo įsitaisę atsakinėjo į vedėjo Ryčio klausimus apie šalies simbolius, prezidentus, įžymius žmones. Teisingai atsakę į klausimus buvo apdovanoti Prezidentūros suvenyrais ir saldainiais.

Viso susitikimo metu tvyrojo puikiausia nuotaika, geranoriški ir nuotaikingi pokalbiai tarp visai nepažįstamų žmonių, be to, juos jungė bendras gyvenimo būdas – globoti svetimus, tačiau jau savais tapusius vaikus. O vaikai, tikriausiai pamiršę buvusias negandas, šėlo, dainavo, krykštavo. Pritilo, surimtėjo, kai įžengė į pačią Prezidentūrą, į Spaudos konferencijos salę. Malonus gidas Vykintas papasakojo šio pastato istoriją nuo keturiolikto amžiaus pabaigos, t. y. nuo jo pastatymo. O jį pasistatydino Vilniaus vyskupas Vasila. Daug matę šie rūmai, juose savo laiku gyveno ir caras Pavelas I, ir Augustinas Poniatovskis, viešėjo Prancūzijos karalius Liudvikas XVIII. Čia 1812 metais buvo apsistojęs Napoleonas, sužavėtas šv. Onos bažnyčios grožiu norėjęs ją ant delno nunešti į Paryžių. Sovietų laikais šie rūmai tapo Meno darbuotojų rūmais. Tik 1997 m. čia įsikūrė Prezidentas ir Prezidento kanceliarija. Puošnios rūmų salės: Delegacijų (delegacijų poilsio patalpa), Baltoji – pagrindinė salė, kurioje vyksta kredencialų teikimas, apdovanojimai, Visuomenės susitikimai su Prezidente, Derybų (su puošniausiomis rūmuose kesoninėmis lubomis), Mėlynoji (skirta Prezidento konfidencialiems pokalbiams), Posėdžių (joje vyksta oficialūs Prezidento pietūs), Prezidento laukiamasis, Prezidento sekretorės ir ypač norėtas pamatyti Prezidentės darbo kabinetas, iš kur transliuojamos jos kalbos, šventiniai sveikinimai, čia sprendžiami šaliai svarbūs reikalai.

Prisivaišinta, prisilinksminta, pabendrauta su šalies vadove, apžiūrėta Prezidentūra – ko daugiau reikia – tik vykti namo. Nuoširdžiai dėkingos iš visos šalies susirinkusios globėjų ir įvaikintojų šeimos už tokį Prezidentės dėmesį ir palaikymą. Tokių šeimų Respublikoje vis daugėja. Tai puikus įrodymas, kad Lietuva tikrai gali būti be vaikų globos namų.

Rimvydo Bagočiūno nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*