Naujausios žinios

Mokytis muzikos – kitaip

Straipsnis buvo išspausdintas  vasario 15 d. laikraščio „Širvis“ 7-ame šių metų numeryje.

Kai 2012 m. „Yamaha“ muzikos mokykla pradėjo savo veiklą Širvintose, mano dėmesio tai nepatraukė. Ką reiškia „ Yamaha“, daugelis žinome. „Dar vienas būdas pramokti groti,“ – tuomet pamaniau. Įdomu pasidarė tada, kai išgirdau, kad šioje mokykloje mažyliai pradeda mokytis nuo 4 mėnesių, o tėveliai būna ne pasyvūs stebėtojai, o pamokėlių dalyviai. Geriausia informacija gaunama iš pirmų lūpų, todėl pakalbinau „Yamaha“ muzikos mokyklos atstovę Širvintose Jolantą Kanapienienę.

– Kas gi toji „Yamaha“ muzikos mokykla ir ko joje galima išmokti?

– 1954 m. Japonijoje buvo sukurtas ankstyvojo muzikinio lavinimo projektas, kuris greitai paplito ir tapo žinomu visame pasaulyje. Lietuvoje ši mokykla veikia nuo 1993 m. Mokyklėles galima rasti daugelyje miestų. Šį rudenį minėsime Širvintų skyriaus veiklos penkmetį.

– Kaip kilo mintis imtis šios veiklos Širvintose?

– Daug metų dirbu muzikos mokytoja, pati kažkada baigiau muzikos mokyklą. Norėjosi, kad mokymas vyktų kitaip, patys mažiausieji galėtų susipažinti su stebuklingu muzikos pasauliu. Kreipiausi į „Yamaha“ muzikos mokyklos Lietuvos skyrių ir tapau jos atstove Širvintose. Džiaugiuosi dirbdama šį darbą. Lengva nebuvo. Mokytojams šioje mokykloje keliami dideli reikalavimai, patys nuolat mokomės, lankome seminarus. Nėra taip, kad atėjai, pasisiūlei ir tu jau mokytojauji. Programos, pagal kurias dirbu, yra seniai žinomos ir puikiai įvertintos.

– Kokios tai programos ir su kokio amžiaus vaikučiais jūs dirbate?

– Ir kūdikiai, ir kiek vyresni mažyliai yra labai gabūs ir imlūs, jų smegenys kaupia informaciją, reikia tik sugebėti tuos „langelius“ atverti. Muzika mažiesiems yra komunikacijos priemonė. Sąmoningas sąlytis su muzika turi didelę įtaką smegenų ir kalbos vystymuisi, ilgosios ir trumposios atminties lavinimui. Mes mokome vaikus laisvumo ir kūrybingumo, padėdami jiems atrasti save per muziką. Patys mažiausieji, nuo keturių mėnesių iki pusantrų metų amžiaus mokosi pagal „Robis“ programą. Čia vadovaujamasi „laisvojo atradimo“ principu. Kiekvienas vaikas su pasauliu susipažįsta taip, kaip jis pats nori. Taikant šiuolaikines informacijos perteikimo priemones ir metodus, vaikams siūlomi įvairūs būdai susipažinti su muzika.

Antroji programa „Mažyliai ir muzika“ skirta vaikučiams nuo pusantrų iki ketverių metų amžiaus. Programoje parinktos temos iš kasdienio vaikų gyvenimo. Vaikai kartu žaidžia, kuria, susipažįsta su įvairiais muzikos instrumentais – keliauja po muzikos šalį.

Trečioji programa – „Muzikos šalis“. Čia ateina vaikučiai nuo ketverių iki šešerių metų. Mažieji moksleiviai klausosi melodijų, dainuoja, solfedžiuoja, susipažįsta su klavišiniais instrumentais – jais žaidžia ir groja, taip pat groja ritminiais instrumentais. Labai džiugu, kad nestovime vietoje, mokyklėlės paslaugų spektras didėja. Nuo rudens veiks dar viena grupė. Vaikai nuo septynerių metų mokysis pagal programą „Linksmieji klavišai“, su jais dirbs naujas mokytojas. Džiugu, kad bus tęstinumas, vaikams nereikės keisti mokymo įstaigos.

– Kiek grupių turite dabar, kada ir kaip vyksta užsiėmimai?

– Dabar dirbu su devyniomis grupėmis. Grupėje gali būti iki dešimties vaikų. Dirbam kaip ir kitos mokyklos: yra mokslo metai, vasaros atostogos. Užsiėmimai vyksta kartą per savaitę. Jų trukmė – 45 min. Vyresni vaikai mokosi valandą. Ir vaikučiai, ir tėveliai mūsų mokykloje įsitikina, kad muzika gražina gyvenimą. Turiu pasakyti, kad tėveliai mūsų pamokėlėse yra ne stebėtojai, o aktyvūs dalyviai. Tai yra „Yamaha“ sistemos privalumas, nes tėveliai ir vaikučiai leidžia laiką produktyviai, stiprėja jų tarpusavio ryšys.

Per mūsų užsiėmimus naudojamoms mokymo priemonėms, žaislams yra griežti reikalavimai, jie turi būti atitinkamos kokybės, iš saugių medžiagų, juk žinom, kaip mažyliai mėgsta viską dėtis į burną.

Teko kalbėtis su keletu mamų, kurios veda savo mažylius į „Yamaha“ mokyklėlę. Neišgirdau jokio nepasitenkinimo, vien tik pagyras tiek programoms, tiek energingajai mokytojai Jolantai. Prieš keletą metų ponia Jolanta susikūrė sau darbo vietą, o mažieji širvintiškiai gavo puikią galimybę pažinti muzikos pasaulį pagal pažangiausias metodikas. Tėveliai džiaugiasi, kad nebereikia vežioti vaikų į Vilnių, o ir kaina čia mažesnė.

Nenuilstanti mokytoja Jolanta Kanapienienė „Yamaha“ mokyklėle neapsiriboja. Muzikos pagrindų ji moko vaikų darželio „Buratinas“ mažuosius, taip pat jos laukia ir Ukmergės darželinukai. Energijos galima tik pavydėti!

Atsisveikindama mokytoja Jolanta priminė, kad „Yamaha“ muzikos mokykloje nauji mokiniai visada laukiami, o pirma pamokėlė – nemokama. Taigi, skambinkite, rašykite, ateikite – muzikos pasaulis jūsų laukia.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*