Paskaita darželyje apie sapnus
Agnė Grybauskienė
Straipsnis buvo išspausdintas šių metų rugpjūčio 24 d. laikraščio „Širvis“ 33-ame numeryje.
Ką šią naktį sapnavai? Šis klausimas daliai širvintiškių po susitikimo su Geštalto psichoterapijos konsultante-praktike įgavo visai kitą prasmę.
Net nesitikėjau, kad tos kelios valandos neprailgs ir bus tokios įdomios. Nakties pradėjau laukti, nes pasidarė įdomu, ką susapnuosiu. Ir jau šįkart mokėsiu pati išsiaiškinti sapno prasmę.
O nuo ko viskas prasidėjo? Tikriausia nuo mano pačios pasaulio „skonių“ ragavimų ir drąsos nueiti į iš pirmo žvilgsnio „keistai“ skambančius susitikimus. Prisijungiau prieš keletą metų prie Mamyčių rato, kurį organizuoja Valdorfo darželio aktyvi mama Agota. Viename susitikime buvo pristatyta Geštalto psichoterapija. Taip ir susipažinome su Daiva Žukauskiene, Geštalto psichoterapijos konsultante-praktike. Kartą bekalbant gimė mintis surengti Širvintose praktinį užsiėmimą sapnų terapijos tema.
Į susitikimą kviečiau daug pažįstamų, su daug kuo kalbėjau, o iškilę klausimai nuteikė, kad čia bus kažkokie burtai ar nesąmonė. Kažkaip pasirodė, kad nereikia nieko, kas nėra rutina. Taip patogiau. Ir kažkaip su baime pradėjau laukti susitikimo.
Kai susėdome ratu klausytis, kas čia bus, buvo taip nejauku, ta tyla tiesiog spengė, skrodė kiekvieną (matyt šito ir nenori patirti žmonės, todėl ir neiname „kažkur“). Daiva pradėjo kalbėti, darėsi vis įdomiau, kuo toliau, tuo labiau supratome, kiek nežinome apie sapnus, neįsivaizduojame, kaip jie gimsta. Buvusi įtampa kažkur nuslūgo ir pasinėrėme į sapnų aiškinimo būdus / metodikas. Jų yra įvairių, moksliškai pagrįstų, kitaip argumentuojančių sapnus, nei dažno mūsų pamėgti sapnininkai.
Aptarusios teorinius klausimus, ėmėmės praktikos (kurios pradžioje daug kas nenorėjo, nes kalbėti prieš visus apie savo asmeninius išgyvenimus nesinorėjo, kažkaip nejauku juk!), bet ramiai ir nejučia įsijungėme į sapnų nagrinėjimą. „Sapnavome“ kelių moterų sapnus. Įdomiai skamba „sapnavome“? Taip ir buvo. Pasinaudojus Geštalto psichoterapijos metodu sapnams aiškinti, nagrinėjome, svarstėme ir atradome savo sapnų reikšmes.
Daugelis pasisakė, kad tikrai ne veltui praleido laiką, nesitikėjo tokių būdų sapnams paaiškinti, daug sužinojo ir apie save, rado atsakymus, kurie vis kamavo. Ir galiausiai supratome, kad sapnas nėra kažkieno, jis kiekvieno žmogaus asmeninis ir individualus. Todėl tik pats sapnuotojas gali jį suprasti ir išaiškinti. Tai buvo naujiena, kad nuo kažko (neaprėpiamo ir nenusakomo) reikia atsisukti į save ir tik pačiam pažvelgti į savo sapną.
Gal ir Jūs norėtumėte pažinti save ir susipažinti su savimi per savo sapną?
Parašykite komentarą