Paukščiai iš paukščio skrydžio
Marius Čepulis
Du pusdienius praleidau bokšte, apsuptame vandenų. Bokšto duris saugojo piktas drakonas. Mane bandė išvaduoti narsiosios mergelės, bet, kaip tyčia, prieš kelias dienas buvau kirpykloje ir negalėjau per langelį nuleisti savo kasų…
Iš naujo. Du pusdienius praleidau 20 metrų aukščio bokšto viršūnėje. Aplink telkšojo nuleistų tvenkinių tešlynai, o aš per langelį kišau ne kasas, o foto objektyvą. Mat, atsibodo pažeme sklendžiantys, tupintys paukščiai. O kaip be lėktuvo, oro baliono pakilti ten, kur jie lakioja. Ir svarbiausia – kaip padaryti, kad tų paukščių būtų? Nuo bet kokio skraidančio aparato jie išsilaksto greičiau, nei spėji juos pamatyt. Taigi, stovintis tarp dviejų tvenkinių, aukštas, apleistas pašarų bokštas buvo pats tas. Paukščiai nuolat suko aplink jį ratus, o keli negyvi karpiai, numesti į tvenkinio dumblą, juos priversdavo sustoti, sukiotis aplink. Vienintelė bėda – labai labai stiprus vėjas. Kartais net objektyvą būdavo sunku nulaikyti. Dėl vėjo ir paukščiai sklęsdavo arčiau žemės.
Tik iš aukštai stebėdamas skrajūnus suvokiau, kokiu milžinišku greičiu jie skraido ir kaip jie puikiai viską mato. Ereliai numestą karpį pastebėjo iškart, bet neskrido labai arti. Laukė, kol kas nors pirmas iš gentainių pagriebs. Ir vos tik vienas erelis pagriebia pirmą kasnelį, iš velniai žino kur tą pačią akimirką atsirada 10 jo prietelių, kurie primygtinai reikalauja pasidalinti. Jau seniai žinojau, kad ereliai būtent taip elgiasi, bet iš slėptuvės ant žemės nematydavau aplinkos ir galvodavau, kad jie kur nors netoli laukia. O čia aiškiai mačiau, kad poros kilometrų spinduliu nebuvo nė vieno erelio. Ir kaip jie viską sužiūri, man tikrai nesuvokiama.
Ir štai keli darbai kiek kitokiu rakursu.
Ateina toks metas, kai danguje iki pat pavasario matysim tik kranklius.
Senis.
Su žuvyte. Nežinau kodėl, bet kirai pasigavę žuvytes vieno tvenkinio balose būtinai pralėkdavo pro mano bokštą pasipuikuoti.
Per upes ir ežerus.
Dvi juostelės.
Paskui senį.
Fotografuojant iš viršaus, sunku perteikti aukščio pojūtį. Nebet apačioje pasipainioja koks kitas objektas.
Koks jausmas sklęsti šalia erelio?
Mariaus Čepulio fotoklajonės
www.cepulis.lt
Parašykite komentarą