Savivaldybė nepanaudojo 285 000 eurų, skirtų piniginei socialinei paramai
Andželika Bagočiūnienė
Širvintų rajono savivaldybės taryboje 2015 m. gruodžio 17 d. buvo priimtas sprendimas „Dėl 2015 metų nepanaudotų savivaldybių biudžetų lėšų piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti naudojimo“.
„Už“ – balsavo 13 Tarybos narių,
„Prieš“ – viena Tarybos narė Rasa Tamošiūnienė (Lietuvos lenkų rinkimų akcija),
„Susilaikė“ – 5 Tarybos nariai.
Tarybos narė Rasa Tamošiūnienė, praėjusioje kadencijoje dirbusi Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, paaiškino: „Aš neįsivaizduoju, kaip galima tiek sutaupyti. Reiškia, kažkam nebuvo paskirta piniginė parama. Tam laikui būna numatytos, suplanuotos lėšos ir iki metų pabaigos tikrai negali likti tokia didžiulė suma.“
Taryba nusprendė 2015 m. nepanaudotas piniginės socialinės paramos – 285 000 eurų – Savivaldybės biudžeto lėšas skirti:
1. Širvintų rajono savivaldybės administracijos 8 programos „Socialinės apsaugos plėtros, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo programa“ vykdomoms priemonėms:
- globai kitose socialinių paslaugų įstaigose – 53 090 eurų;
- senelių globos namams (pensionams) – 2 250 eurų;
- važiavimo keleiviniu transportu lengvatoms pensinio amžiaus ir neįgaliems asmenims – 44 210 eurų;
- lavonų pervežimo išlaidoms – 596 eurus;
- socialinėms išmokoms socialiai pažeidžiamiems asmenims – 1 283 eurus;
- socialinių būstų remontui – 15 197 eurus;
- vienkartinėms išmokoms socialiai remtinoms šeimoms – 700 eurų;
- globos pašalpoms globėjams ir rūpintojams – 80 eurų.
2. Širvintų rajono savivaldybės administracijos 1 programos „Valdymo tobulinimo programa“ vykdomai priemonei – savivaldybės administracija – 39 000 eurų.
3. Širvintų rajono savivaldybės administracijos 3 programos „Infrastruktūros ir verslo aplinkos tobulinimo programa“ vykdomoms priemonėms:
- gatvių apšvietimui ir rekonstrukcijai – 43 507 eurus;
- prisidėjimui prie projektų įgyvendinimo iš 2015 m. Savivaldybės biudžeto lėšų – 68 998 eurus;
- biudžetinių įstaigų šilumos punktų aptarnavimo priežiūrai ir eksploatavimui – 89 eurus.
4. Širvintų rajono savivaldybės administracijos 5 programos „Aplinkos apsaugos programa“ vykdomai priemonei – atliekų tvarkymui ir priežiūrai seniūnijose – 16 000 eurų.
Na va, savo valdžios nurodymu taupė, taupė soc. paramos skyriaus darbuotojos pinigėlius, varinėjo žmonelius nuo einošiaus pas kaipošių ir vis vien buvo atleistos. Tik jų viršininkė liko. O kad skurdas Širvintose nemažėja, galima teigti drąsiai. Skudurynai klesti, neįperkantiems ten, visuomenininkai veža paramą iš karito, rengia dėvėtų rūbų ir daiktų dovanojimo akcijas. Maisto bankas šelpia dalį vargingiausių šeimų, o kiek dar šelpia kaimynai, kiti neabejingi žmonės. Jei biurokratijai bus iškelta užduotis sutaupyti, tai ji ir sutaupys. Paprašys papildomos pažymos, palaikys mėnesiuką atneštus dokumentus kabinete, va jau vieno mėnesio išmokos mokėti ir nereikia, jau ir sutaupė. Blogiau, jei mokyklos socialinė drąsesnė, ar koks padoresnis kaimynas padeda su biurokratais pakovoti. Kažkur jau skaičiau, kad dokumentų priėmimo laikas apribotas iki vienos dienos per savaitę, taigi, jei tą dieną tavo pamaina maksimoj, tai vėl gali likti be pinigėlių vaikams, o sutaupytas lėšas bus kur perskirstyti, kad valdžia gerais darbais pasigirti galėtų ir viešai prie santarvės ir tarpusavio supratimo pakviestų.
tai kaipgi bus daugiau tų dienų, jei pusę skyriaus atleido? Anksčiau trys moterys priėmime keisdavosi, dabar liko 1 – va ir visa aritmetika. O bėdulių sąskaita sutaupytus pinigus galima bus skirti „piarui“.
Tikrai yra rajone šeimų kuriom reikia pagalbos ir tikrai socialiniai darbuotojai jas žino,tačiau nesimato rajono valdžios pagalbos joms. Įvairios nevyriausybinės organizacijos,televizijos pagalbos laidos jomis gali pasirūpinti,tačiau jų pajėgumai nėra tokie,kad ryškiai pagerintų šeimos situaciją,tuo tarpu rajono valdžios „sutaupyti“pinigai padarytų daug daugiau ,reikia tik tinkamų sprendimų.Daugelis šeimų sako,kad sunkiai verčiasi,bet yra tokių kuriom tas „sunkiai“būtų jau labai neblogai.
Prašome plačiau pakomentuoti punktą 2. Ar tai išeitinėms atleistiesiems tie 39 tūkstančiai?