Sužaidybintoje „Saulės mūšio“ kovoje moksleiviai per patyrimą mokysis istorijos
Šiais metais, minint Saulės mūšio 780 metines, pristatoma unikali edukacinė programa „„Saulės mūšio“ kova“, kuri suteikia galimybę moksleiviams istorijos mokymąsi žaidybiniais metodais perkelti į realią erdvę, kartu išgyventi kelių šimtų metų senumo aktualijas. Šią programą patyriminiame muziejuje „Vikingų kaime“ aplankys daugiau kaip 450 moksleivių iš Kėdainių, Širvintų, Vilniaus bei kitų rajonų mokyklų.
„Šiandien vaikai išvargę nuo žinių gausos, perteklinės informacijos kasdieninėje aplinkoje. Todėl sužaidybintos užduotys padeda šiuolaikinius vaikus sudominti ir įtrauki į mokymosi procesą. Būdami aktyvesni patyriminėje veikloje, moksleiviai tampa imlesni ir labiau motyvuoti įsisavinti reikalingas istorines žinias,“ – apie mokymosi sužaidybinimo svarbą pasakoja patyriminio muziejaus įkūrėjas Mindaugas Korsakas.
„„Saulės mūšio“ kova“ – žaidybiniais metodais sukurta programa moksleiviams, skirta per patyrimą pristatyti vykusių mūšių svarbą ir karių gyvenimą protėvių žemėje. Šioje programoje akcentuojama baltų karių vienybė ir drąsa, kurie ryžosi pakelti ginklus ir sutriuškinti galingus Livonijos ordino riterius Saulės mūšio metu. Šis lietuvių laimėjimas sustabdė grobikiškus Kryžiaus žygius į Lietuvos žemes. Svarbiu atokvėpio laikotarpiu, aštuonerius metus, susivienijusios baltų gentys didėjo, stiprėjo ir kūrė pagrindus Lietuvos valstybei.
Šios patyriminės edukacijos metu kartu su vaikais diskutuosime apie Saulės mūšį ir jo svarbą Lietuvos istorijai. Muziejaus karių stovyklavietėje, įveikę karių rungtis ir įvaldę karybos taktikas, vaikų grupės rengsis mūšiui. Kiekviena kariauna, vaidindami ir atlikdami užduotis, galės įsigyventi į to meto karių kasdienybę. Dalyvauti sužaidybintoje Saulės mūšio kovoje, grobti kaimus ar ginti juos nuo priešų; kovoti už savo kraštą ir žmones ar vykdyti savo vado įsakymus. Šioje programoje žiūrovų nėra, nes priešas jau netoliese.
Lietuvių sukurto interaktyvaus patyriminio muziejaus „Vikingų kaimo“ kuratoriai jau ketvirtus metus užsiima edukacija per gyvosios istorijos pasakojimus. Patyriminėse edukacijose vaikai ugdomi per 5 pojūčius: jie liečia, uosto, klausosi, ragauja, tyrinėja muziejinius (edukacinius) eksponatus. Tyrimai rodo, kad vaikai, dalyvaudami patyriminėse, interaktyviose (veiksmo) edukacijose, labiau įsitraukia į mokymosi procesą ir įsimena 80–100 proc. informacijos.
Patyriminė programa moksleiviams „„Saulės mūšio“ kova“ įgyvendinama pagal projektą „Patyriminė istorinė edukacija „Saulės mūšio kova“, remiama Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.
„Vikingų kaimo“ informacija
Parašykite komentarą