Naujausios žinios

In memoriam Vandai Vaskelaitei (1929-2019)

„Diena tuščia kaip nupjauta pieva,

Kurioje galvą nuleidęs stovi liūdesys“

                         ( Justinas Marcinkevičius)

2019 metų kovo 26 dieną į amžinybę išėjo Mokytoja Vanda Vaskelaitė. Sausio mėnesį ji atšventė 90 metų jubiliejų.

Jos gyvenimo kelias prasidėjo Avižonių kaime. Mokykla, toliau studijos Vilniaus Pedagoginiame institute ir darbas. 1949-1951 metais – Darkuškių septynmetėje mokykloje, 1951-1959 – Vileikiškių priaugančioje septynmetėje bei Musninkų vidurinėje mokyklose, 1959-1966 metais – Viesų septynmetėje mokykloje, 1966-1986 – Gelvonų vidurinėje mokykloje, 1987-1988 – Juodiškių aštuonmetėje mokykloje.

Begalinio darbštumo ir atsakingumo, reiklumo sau Žmogus. Jos kūrybingumas, meilė muzikai, poezijai žavėjo kiekvieną  mokinį pamokoje, nes buvo pakylėti aukščiau kasdienybės.

Puiki savo darbo žinovė, visas jėgas atidavė ne tik mokydama rusų kalbos, puoselėdama bendražmogiškąsias vertybes, bet ir skatindama ugdytinius dalyvauti užklasinėje veikloje. Mokytojos stiprus dvasios traukos laukas suburdavo aplink ją visus: ir jau baigusius mokyklą, ir dar tebesimokančius, su meile ir pagarba apie Mokytoją kalba buvę mokiniai, kolegos.

Mokytojos režisuotuose muzikiniuose spektakliuose visi buvome gabūs – ir mokiniai, mokytojai, darbuotojai. Įsimintinais liko  „Sausažiedis“, „Saulėgrąža“, „Trys berželiai“ (ir šiandien Mokytojos Vandos pasodinti trys beržai gimnazijos teritorijoje mena šį spektaklį), ir žymioji operetė „Vestuvės Malinovkoje“… O kur dar liaudies šokių būrelis. Dalyvavimas dainų šventėse.

Savo pavyzdžiu Mokytoja Vanda Vaskelaitė mokė meilės ir atjautos šeimai. Kiekvienas buvęs šalia mokėsi pareigingumo, tolerancijos, nuoširdumo, kuklumo. Sugrįžę mokiniai pačiais gražiausiais žodžiais mena vestas pamokas, pokalbius apie viską. Buvę bendradarbiai – atsidavimą darbui ir didžiulę meilę Aušrytei, Mamai, brolio šeimai. Sukurta „Zuikio pasaka“ liko nuoširdžiu atminimu brolio vaikams, jų vaikų vaikams.

Su meile gyveno, apsupta artimųjų meilės iškeliavo. Meilė grįžta. Laikas nenuneš į užmarštį šio Žmogaus artumos. Juk liko gyvenimo tiltas, jungiantis Ją mylėjusius žmones.

Buvę Gelvonų vidurinės mokyklos bendradarbiai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*