Naujausios žinios

SVEIKA SUGRĮŽUSI, GYDYTOJA BRIGITA!

Baigiasi rugpjūtis, prasideda ruduo. O rudens pradžia – Rugsėjo pirmoji – visiems asocijuojasi su mokslo metų pradžia. Vieni jau senokai baigę mokslus, kiti dar studijuojantys, o pirmokėliai dar tik pradedantys, tačiau visiems Rugsėjo pirmoji yra ir liks įsimintina. Šis rugsėjis širvintiškiams Sveikatos centro „Gruodė“ pacientams taip pat kitoks – įsimintinas. Lygiai prieš pusmetį pasklido žinia, kad 2018 m. Lietuvoje pripažinta viena iš geriausių šeimos gydytojų Brigita Aidukienė, UAB „Gruodė“ vos ne aštuonerius metus dirbusi, palieka Širvintas. Suūžė miestas kaip bičių avilys. Vieni kitų klausinėjo, kaip dabar gyvensime, į kokį gydytoją reikės kreiptis.

Įstrigo į atmintį ponios Reginos pasakojimas, kokia atidi ir rūpestinga yra gydytoja Brigita: „Mums jinai viena, o jai mūsų daug, tačiau daktarytė tikriausiai prisimena visus. Kurią dieną pamačiusi mane parduotuvėje klausinėjo, kaip sūnaus sveikata (jis lankėsi pas gydytoją dėl skrandžio). Kur tai matyta. Ne tik pakalbino mane, bet dar atsimena ir teiraujasi apie sūnaus sveikatą. Iki šiol to negaliu užmiršti!“ Tokių atsiliepimų buvo labai daug, tačiau gydytoja atsisveikino su Širvintomis. Ką daryti? Jei ieškai išeities, visada randi. Belaidis telefonas greitai suveikė. Susižinota, kad ne už jūrų marių, ne už aukštųjų kalnų išvyko gydytoja. Ji vilnietė, kur rasi geriau, jei ne namie? Įžvalgūs sekliai buvo teisūs. Vieni per kitus perdavė žinią – gydytoja B. Aidukienė dirba Riešės šeimos klinikoje. Šiais laikais Palanga ranka pasiekiama, o čia tik Riešė – menkniekis. Ir nusidriekė širvintiškių, „Gruodės“ pacientų, eilė į Riešę. Žinoma, ne taip patogu kaip Širvintose, tačiau svarbiausia puiki gydytoja, atidžiai išklausanti ir išklausinėjanti ligonį. „C’est la vie“ – „Toks gyvenimas“ – kaip sako prancūzai. Namai Širvintose – gydytoja Riešėje. Pusmetį tęsėsi toks gyvenimas. Na, o dabar apie įsimintiną rugsėjį. Vėl pasklido kalbos: „Nuo rugsėjo grįžta gydytoja Aidukienė“.

Daugumą toji žinia labai nudžiugino, pesimistai tuo negalėjo patikėti, tačiau traukė į Širvintų sveikatos centrą „Gruodė“ persiregistruoti pas gydytoją. Pakalbinau sugrįžusią gydytoją Brigitą Adukienę pirmąją jos darbo savaitę Širvintose.

– Pirmiausia sveikinu sugrįžus namo. Savo sprendimu labai nudžiuginot buvusius savo pacientus. Ar galėsit iš karto visu pajėgumu pradėti dirbti?

– Ačiū. Dirbu, tarytum būčiau grįžusi po atostogų. Iki išvykimo turėjau labai didelės apimties darbo krūvį, didelė apylinkė. Šiuo metu galutinai dar nesuderintas apylinkės dydis, tačiau tai išsispręs iki gruodžio.

– Įdomu sužinoti, kur Jūsų darbo biografijos pradžia.

– Pirmoji darbo vieta ir yra Širvintos. Čia dirbo mano kurso draugė gydytoja Jūratė Andriuškevičienė. Ji mane, vos baigusią mokslus, prikalbino važinėti iš Vilniaus į Širvintas. Patiko dirbti Širvintų sveikatos centre, kuriam vadovavo S. Varinauskas, po to tapo „Gruode“, trumpam įsidarbinau Riešėje (vėl Jūratė Andriuškevičienė pasikvietė pas save) ir dar kartą „Gruodė“. Tai gal čia pirmoji darbovietė – juokiasi pašnekovė.

– Riešė jau kitame rajone, ten vyrauja trikalbystė, kaip susišnekėdavote su Lietuvoje gyvenančia mažuma, kuri nekalba lietuviškai.

– Aš vilnietė, tad moku visas tris kalbas. Galiu kalbėti rusiškai, moku lenkų kalbą. Tad dėl kalbos nebuvo problemų.

– Kiek supratau, Jums tikriausiai niekur nėra problemų.

– Esu nekonfliktiškas žmogus. Galiu nusileisti, užsimerkti ir kai ko nematyti, tačiau iki tam tikros ribos. Mielai dirbau su „Gruodės“ medikais, prieš pusmetį draugiškai mane priėmė riešiečiai, gaila buvo su jais atsisveikinti, tačiau nugalėjo begalinė meilė širvintiškiams.

– Manau toji begalinė meilė abipusė. Dar kartą sveikinu sugrįžusią pas mus. Labai linkiu Jums čia dirbti iki kol tapsite senjore.

Gydytoją B. Aidukienę kalbino Valda PATINSKIENĖ.

2 Comments on SVEIKA SUGRĮŽUSI, GYDYTOJA BRIGITA!

  1. Labai gera gydytoja, atidi, kantri, be galo rupestinga, manau mums pasisekė, kad pasirinkome,

  2. teisybeee nu visai nekonfliktiska na niekaip,niekada ir niekur…..cha cha.cha

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*